Pocit ťažkých a nepokojných nôh - čo na to pomáha?

alex666
26. jún 2018

Ahojte, mám taký problém, že za posledný mesiac mám pocit ťažkých nôh a nepokojných nôh (existuje syndrom nepokojnych noh - vygooglila som to). Prejavuje sa to asi tak, že mám neustálu potrebu hýbať nohami (chodidlami a lytkami) alebo si ich masírovať, najmä večer ale v poslednom case aj cez den. Zhorsuje sa to pri sedeni a stati, akonahle prejdem do akeholvek pohybu, tak to zmizne. Som z toho dost na nervy - ma s tym niekto z Vas skusenosti? Co Vam pomohlo?
Este chcem dodat, ze mam nabeh na krcove zily (mame to v rodine), planujem s tym ist k lekarovi, ale kym sa tam dostanem, moze to trvat aj pol roka a dovtedy sa asi zblaznim. Dakujem za vsetky rady.

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka
26. jún 2018

Ja som to mala v kazdom tehotenstve, najhorsie asi v prvom. Nic okrem magnezia mi nepomahalo a hoci som z neho hnackovala prave kvoli tym noham som ho brala.

alex666
autor
26. jún 2018

@mickao Dakujem za radu, da sa ti kupit normalne v lekarni? Ak ano, bezim po to, lebo uz sa asi fakt zblaznim.

@pininka Ok, skusim magnezium. Este som pocula, ze to moze byt nedostatok zeleza - ja mam zeleza vzdy len tak na hrane, mam to tak cely zivot. Zelezo v tabletkach mi nerobi dobre, tak sa aspon snazim pit cviklovu stavu.

ninusa7
26. jún 2018

@alex666 thiamin bud tbl alebo injekcie.vitamin,ale najlepsi

alex666
autor
26. jún 2018

@ninusa7 ok, hned zajtra si to zaobstaram, dakujem!

juraja547
26. jún 2018

Ja na tie nohy beriem liek, inak by som celé noci nnespavala a cez deň by som si nemohla ani sadnúť. Bez liekov je to na nervy na nevydržanie.

alex666
autor
26. jún 2018

@juraja547 Aky liek? Bola si s tym u lekara?

guma6
26. jún 2018

Mne niekedy pomaha tepla voda a troska sa prejst po byte na nepokojne nohy

lucylka25
26. jún 2018

Mozete na to vyskusat homeopatika, ale je ich na vyber velmi vela. Skuste si kupit Rhus toxicodendron 30CH a davajte si 2x denne 2 gulicky po dobu 5 dni a uvidite. https://www.screencast.com/t/NHCsZxoc Ak by nahodou nepomohlo, doporucujem to riesit uz specifickejsie s homeopatom, ktory zoberie do uvahy aj vas aktualny mentalny stav. Drzim palce!

sisi0108
26. jún 2018

ja to mám už veľa rokov, ale mám polyneuropatiu, som diabetička, pomáha mi perličkový kúpeľ, striedanie teplej a studenj sprchy, veľa krému na nohy, lieky od neurologa-thioctacid, milgamma alebo vela magnézia, tiež prípravky z LR-aloe vera, čaj incanus a tbl.probalance ap.

juraja547
26. jún 2018

@alex666 Ja chodím každých 6 mesiacov na Kontroly aby mi mohli predpísať liek vola sa Oprymea. Ja s tým žijem už 9 rokov.

skjatqo
26. jún 2018

Benfotiamin.
Magnezium v dobre strebatelnej forme, idealne malat.
Zelezo sa da aj v lepsej forme. Napriklad glukuronat.
V praci kazdu hodinu vstat a prejst sa. Napriklad ist sa napit vody na druhy koniec budovy 😉

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisa098
27. jún 2018

@alex666 mne pomaha magnezium,mam take obcas aj v noci akoby mi nohy brneli a chceli utekat ked dam magnezium vacsinou to prejde na druhy den.

dzupi898
29. jún 2018

v lekárni ti aj poradia, čo by bolo vhodné ale takýto gél je super na to, ale tiež čo by si mohla tak dať si magnézium 🙂

pati6396
16. sep 2020

@alex666 ahoj, ja to mam už 24 rokov odkedy som čakala prvé dieťa. Musím brať liek Pramipexol tu najvyššiu dávku. Mam strach čo budem robiť, lebo už mi prestáva pomáhať. Tiež mám kŕčové žily. Držím ti palce. Je to veľmi nepríjemné. Patrícia