Pocit zaseknutej potravy v krku

14. mar 2024

Nestáva sa vám to ? Môže sa takto prejavovať reflux ?
Vždy keď si mám zapíjat kapsule , mám už strach z toho. Väčšinou vzdy po zapiti má to ostane tlačiť v krku , niekedy sa mi nedá ani akoby vygrgnut a mám pocit že sa tým dusim. Niekdy to necítim ani hneď po zapiti ale o chvilku príde ten pocit. A už hľadám rychlo vodu a niečo mentolové .. strašne stavy…
Tak isto to mám niekedy aj z jedlom ( vlastne skoro každý deň). Niekdy po prehltnutí mi to ide akoby ťažko dole , sj keď si zapijem vodou mám až paniku z toho že to tam je zaseknuté a dusi má to pár sekúnd kým to cítim ako to ťažko zliezla do brucha a a potom sa uľaví.

Každý deň mám vlastne už z toho strach že má to udusí

nikpa
15. mar 2024

Áno, môže to byť reflux a zlé trávenie ale napr. aj psychika. Treba zájsť k obvodnemu aby ta poslal na vyšetrenia. Alebo si skus kúpiť Nolpazu 20mg, ľahšie sa stravuj a keď príde po pár dňoch úľava, je to reflux. Keď nie tak k tomu obvodnemu.

heln
15. mar 2024

neviem ci reflux, ale toto sa stava aj pri hiatovej hernii. treba ist na gastroskopiu nech sa na to pozru.

arabela55
23. apr 2024

Ahoj pomohlo ti niečo?

autor
23. apr 2024

@arabela55 ahoj mne nič nepomohlo , mne sa to stále stáva že to cítim 😏 máš tiež take ?

arabela55
23. apr 2024

áno už 3 roky☹ a tiež nič nepomáha chcem skúsiť ešte antidepresíva či nepomôžu☹ sa chystám , lebo to je veľmi obmedzujúci život taký☹