Prehĺtanie a pocit jedla v krku

28. apr 2024

Ja už som z toho hotova , len prežívam každý deň koli tomu.
Už niekoľko mesiacov mám takéto pocity. Najskôr to začalo keď som kapsule prehĺtala, zostávali mi akoby v krku aj som mala take akoby ss tým pár sekúnd idem zadusiť. Teraz už aj keď hoci čo zjem.
Ráno som si len štvrť suchara ryzoveho požula , prehltla a už sa mi to akoby zaseklo v krku.
Teraz som si spravila kasu z vlociek a semiačok , zjedla som trochu a zasa pocit akoby sa mi to tlači do krku , keď sa snažím vgrgnut nasilu tak má to tlači v tej jamke. A v hlavne strach že sa zadusim. 😒
Ja neviem či to je nejaký reflux , ale teda mám to po vsetkom jedle aj po tabletach.
Cítim sa akoby sa moje trávenie úplne pokazilo a vôbec nefunguje 😒

pribinak
28. apr 2024

Aké vyšetrenie si absolvovala? Toto totiž môže byt aj psychického pôvodu

16zolik16
28. apr 2024

Ja to mám len keď jem vyprážaný syr

evickuska
28. apr 2024

ano mavala som take, pomohlo mi pit caj na travenie alebo som si to aspon psychicky myslela, nemas podvedomy stres? mozno to znie smiesne ale pokial nemas opuch v hrdle, alebo nador o velkosti jablka, tak nemas dovod sa dusit jedlom 🙈

autor
28. apr 2024

@pribinak aj keď je to po jedle ? Neni psychického pôvodu keď je to aj bez toho že niečo zjem?
Ja som volala na gastro , povedal mi že mi robil hadicu minule leto, že si nemyslí že je to z ich strany 🙄 , že nech idem na krčné stym

pribinak
28. apr 2024

Veď preto sa tá pýtam či máš nejaké vystrenia.

autor
28. apr 2024

@pribinak len tu hadicu to mi robili minule leto , inak nemám vyšetrenia zatiaľ

stanulienkat
28. apr 2024

Takéto pocity s prehltaním jedla bývajú pri úzkostných stavoch.