Boli ste zle diagnostikovaní na pohotovosti?

markosn
8. feb 2013

Ahojte,
stalo sa Vam, že ste niekedy boli zle diagnostikovaní na pohotovosti? Sam mam niekedy obavy tam s dieťaťom zájsť, ale človek niekedy nemá inú možnosť..

gubcikova
8. feb 2013

@markosn áno boli mám aj o tom článok vo fotoblogu

astonka
8. feb 2013

@markosn ano boli 😒
a skoro to malo ten najhorši scenar...

tenty
8. feb 2013

sestra mala akutny zapal slepeho creva, lekar jej pichol inj proti bolesti a poslal domov, ze prechladnutie, na druhy den ju akutne operovali, takmer jej to prasklo, fakt, ze v hodine dvanastej sla pod noz, nechybalo vela a ... hrozne ☹

moon1979
8. feb 2013

@markosn bola som s krpcom len raz, zo zápalu hrdla (úplne zdravé ružové ho mal) to bola nakoniec 6ta choroba ... ešteže som mu tie zbytočne predpísané ATB nepodala ...

zuzanale
8. feb 2013

nič nové... ešte pri staršej keď bola malinká že aj z teploty a idúcich zubov urobili hnisavú angínu atb nám vyzvracala vyhádzala sa a na ďalší deň naša dr len krútila hlavou odporučila kalciový sirup a bolo po angíne ....

renab
8. feb 2013

mám takú skúsenosť, že na pohotovosti väčšinou "preháňajú" s tými diagnózami. a dajú dieťaťu napr. úplne zbytočne antibiotiká, len aby boli krytí.

cecil36
8. feb 2013

Ano, na bratislavskych kramaroch ma s dietatom poslali prec v horucke 40°C, ktora neklesala ani po paralene a nurofene. Vraj viroza. Na druhy den rano som dceru niesla takmer na rukach, co uz nevladala ani chodit. A upss mykoplazmovy obojstranny zapal pluc. Okamzite ju hospitalizovali. Takmer to malo fatalne nasledky. V nemocke pobudla mesiac a este tyzden po nastupe do nemocky sa im nedarilo zrazit teplotu aspon na 38°C.

sissy27
8. feb 2013

@markosn moja babička sa tak dotrepala svojho času v noci na pohotovosť, že jej je zle a nevládze dýchať a iné ďalšie problémy... službukonajúca lekárka jej na to povedala "a to ste nemohli vydržať do rána a ísť k svojmu obvodnému???" ani ju nevyšetrila, tak sa babička pobrala v bolestiach domov... vyšla pred ambulanciu, tam si sadla, lebo nevládala a snažila sa nabrať síl na cestu domov... náhodou išiel okolo jeden Pán Doktor, ktorý len čo ju zbadal, okamžite volal sanitku na prevoz na kardiochirurgiu a rovno na operačnú sálu... šanca na prežitie bola menej ako 10% 😔, ale aj zázraky sa občas dejú 😉 ale nepovedala by som, že dr. na pohotovosti zle určila diagnózu, ona totiž neurčila žiadnu, lebo ani sa neunúvala vyšetrovať 😠

maznacik007
8. feb 2013

ono aspon teda na detskej na kramaroch robi dost takych mladuckych doktoriek... osobne by som tam sla len naozaj v case najvacsej nudze... a ak uz tak v noci... nam sa stalo napr. ze sme sli s podozrenim na meningokoka dali nas cakat do cakarne ziadna izolacka tam plno deti a babetiek, nakoniec nas prijali ze zapal v brusnej dutine a operacia nakoniec to bola mononukleoza taka silnejsia.. tak potom malu prelozili na infekcne... odotykam ze ja som ich na to musela upozornit ze ci to neni nahodou mono...
s malym zasa tak bolo ze lekarka ho nevedela donutit otvorit usta tak ho dali na expektacku na infuzky a monitory samozrejme potom panika lebo on mava pri teplotach arytmie ... som im vravela ale nedali mu lieky tak ako som vravela ze to oni nesmu tak mu urobili konzilium z kardio a ja som sa nasrala sestricka si klakla ja som mu otvorila usta... jasne ze nasilim ale inak sa nedalo ... a usta plne aft ... a preto nepil a nemocil ... len mne neverili ze to tam ma... 😖 😖

danusa79
8. feb 2013

Kosice Terasa: podla RTG hrudnika vraj zapal priedusiek (co neskor dvaja pluciari vyvratili), to, ze ma boli pred rokom zoperovana oblicka nikoho nezaujimalo. Druhy den nemocnica Saca - akutny zapal oblicky 🙄