Polyp na maternici

simi222
5. jún 2013

Ahojte,mam jeden problem zdravotny,dnes som bola na prehladke u genikologa a zistil mi polyp na maternici 2,6 cm,musim ist na operaciu.Prosim Vas mal dahdo taky to problem.Dakujem

kadri
22. apr 2014

@sisa098 tak ako? uz mas po operacii? ako to prebehlo a ako si to zvadla? mna caka za 2t

mima2406
8. máj 2014

@simi222 aj mna to čaka 16,5,2014 a bojim sa velmi.

kadri
9. máj 2014

absolvovala som hysteroskopiu v pondelok 5.5. v celkovej anesteze, jednodnova chirurgia, cize som prisla rano nalacno s papiermi o predoperacnych vysetreniach a poobede som sla domov. samotny vykon ok, nejako som sa vyrovnala s tym, ze to absolvujem, takze som nemala velke obavy a stres. na operacke mi cosi pichli a viac neviem, zobudila som sa uplne zmatozena. bolesti ziadne, krvacala som len trosku prvy den, teraz 4. den spinim. horsie to bolo s odburanim anestezy, citila som sa nafigu cele 3 dni - nauzea, svalovka, triaska, mimo bezneho stavu vedomia, len som to prelezala a prespala, ledva som nieco zjedla. odporucam pripravit sa vopred na detox, toto som podcenila. kedze som dostala opiaty, robila som detom v tom zubozenom stave protidrogovu osvetu 😀 na detox odprucam caj z cerstvej zihlavy, riasy (spirulina, chlorella, kelp), vitamin c, gemmoterapiu - breza, vela pit a jest lahku stravu, male porcie. vysledky z histologie o 2t, este som zvedava, ci sa zmierni ms krvacanie

@mima2406 snaz sa naladit pozitivne, aj telo bude reagovat lepsie 😉

mima2406
9. máj 2014

no tak teraz sa bojim ešte viac lebo viem že po cisarskom som srašne vracala al po laparoskopii tak isto,neviem prečo nerobi mi asi dobre ta anesteza,aj teraz mám obavy či nebudem vracat,bolesti si nemala super dufam že ani mna nič nebude boliet.super že to máš za sebou,ja som bola dnes rano sa zapisat na ženske a v piatok o 06,30hod mám prist na lačno. ☹

mima2406
9. máj 2014

@kadri no neviem lebo ja už od dnes stresujem.

kadri
9. máj 2014

@mima2406 pojdes na aro predoperacne, tak im tam povedz, ze si mala problem po anesteze, mali by ti to indivudalne doladit 😉

mima2406
9. máj 2014

Vravela som im lebo som už bola.

kadri
10. máj 2014

@mima2406 neboooooooj 🙂 ono ten pozakrokovy detox sa dost podcenuje, cize to je hlavne na tebe a ozaj to moze velmi pomoct. drzim palce 😉 tiez som uz ratala dni, nech mam po...

mima2406
10. máj 2014

@kadri takže čo mám spravit po aby bolo dobre?

kadri
10. máj 2014

@mima2406 to co som pisala vcera, priprav si detoxikaciu a zacni hned po 😉

mima2406
15. máj 2014

tak zajtra rano idem na ten zakrok,držte palce. ☹

kadri
15. máj 2014

@mima2406 🙂

mima2406
16. máj 2014

Tak už som doma bola to rychlovka.

kadri
16. máj 2014

@mima2406 ako sa citis? ja som akurat dnes dostala ms, tak som zvedava, co bude, lebo akosi skor

mima2406
16. máj 2014

Citim sa tak slabo ale inak v pohode.

lzmp
7. júl 2014

ahojte, som tu nová...tiež som pred 5 dňami absolvovala odstránenie polypov...vraj ich tam bolo viac...teraz čakám na výsledky...doktor mi povedal, že tam toho bolo viac...snažím sa myslieť pozitívne, ale bojím sa...stále mám špinenie, dnes som prvý deň v práci...chcem sa vás spýtať, či ste tiež mali po zákroku zvýšenú teplotu...ja mám každý deň k večeru tak do 37,5...v stredu mi to robili, vo štvrtok som volala doktorovi, povedal, že ak to bude tak aj v piatok, mám prísť a predpíše mi antibiotiká...tie beriem od piatku večera...myslíte, že to môže byť tá zvýšená teplota? inak bolesti nemám

kadri
7. júl 2014

@lzmp teplotu som nemala. ak ti predpisali atb, zrejme doslo k infekcii, preto aj ta zvysena teplota. preslo to ako si zacala brat lieky?

lzmp
7. júl 2014

@kadri no zatiaľ mám stále okolo tých 37,1 ale možno si to už robím sama svojím myslením...asi sa prestanem merať...ale cez deň je to ok, to vždy iba k večeru...

bibiana54
4. aug 2014

Tiež sa chcem podeliť o svoju skúsenosť. Pri preventívnej prehliadke mi lekárka zistila zhrubnutú sliznicu maternice alebo polyp. Mala som ísť na kyretáž - jednodňová záležitosť. Prijali ma v nedeľu a v pondelok sa to malo udiať. Predoperačné vyšetrenia som mala so sebou. Službukonajúci lekár mi mal urobiť vstupnú prehliadku. Žiaden neprišiel. Po prebudení mi bolo oznámené, že mi robili laparoskopiu, pretože sa im, vzhľadom k tomu, že som nerodila, nepodarilo otvoriť krčok maternice. Hovoria tomu " vynútená laparoskopia", uviedli, že maternica bola perforovaná, polyp mi vybrali a bola mi robená revízia brucha. Na druhý deň hľadali sonom, či tam nemám hematóm. Pri prepustení mi mal lekár urobiť ešte kontrolné sono. Žiaden neprišiel. (Moja lekárka tam nebola- operuje len dva dni v týždni). Som už v poriadku, len nechápem, prečo to muselo byť robené takto. Nakoniec to bol polyp a čakám na výsledky histológie. Stalo sa aj niektorej z Vás, že Vám perforovali( prederavili) alebo nebodaj museli perforovať maternicu ? Viem, že sa to niekedy ako komplikácia stane. Lekárka to pri rozhovore bagatelizovala.

danulienka78
1. sep 2014

@kadri ahoj, robili ti odstránenie polypu cez krčok - hysteroskopiou? najprv ťa uspali až potom ti zaviedli do pošvy ten prístroj? vôbec netuším, ako to prebieha, ale pravdeopodobne budem musieť ísť aj ja a už teraz sa toho desím

danulienka78
1. sep 2014

@kadri a ešte sa opýtam, po zákroku sa ide na PN-ku, alebo môžem ísť na 2. deň do práce?

kadri
1. sep 2014

@danulienka78 ano, hysteroskopia v celkovej anesteze. dostala som injekciu a potom do kanyly anestetika, zobudila som sa az na izbe, neviem nic, ziadna bolest ap. mne bolo este 2 dni po zakroku nevolno, bola som uplne zdrogovana, tocilo sa mi v hlave, bola som spava, unavena, ledva som presla na wc, nevladala som jest. bolesti ani velke krvacanie som nemala, ale to zotavenie po anesteze som necakala take narocne, podavali mi opiaty. odporucam pripravit si dobry detoxikacny program. robili mi to v pondelok a cely tyzden som bola doma, ale vo stvrtok som uz bola vcelku ok 🙂

bibiana54
2. sep 2014

Po mojej zlej skúsenosti by som sa ničoho nebála pokiaľ si človek vyberie spoľahlivého lekára. Vždy je riziko, ale pri skúsenom lekárovi, ktorému dôveruješ, sa to dá. Ja som si to veľmi nepremyslela, išla som do toho zhurta, "veď kyretáž snáď vie urobiť moja obvodná gynekologička, keď sa ponúkla, že to urobí ona" a nepodarilo sa. Narkózy by som sa nebála, nemusí to byť potom dramatické, je to individuálne. Dôležité je, aby sa to podarilo a neskončilo sa to ako u mňa- perforáciou maternice. Nechcem strašiť, ale ako vidieť, aj takáto komplikácia môže nastať. Treba si na to rezervovať aspoň 5 dní. Mne to trvalo dlhšie, pretože ma po tom nezdare laparoskopicky operovali.Želám veľa zdaru- vybrať dobrého lekára a nebáť sa. Bude to dobré. 🙂

kadri
2. sep 2014

@bibiana54 pri kyretazi je kratsia anesteza ako pri hysteroskopii, dozvedela som sa to od anesteziologicky az tesne pred zakrokom. zeny, co boli v ten den so mnou isli jedna za druhou a hned ich prebudzali, ja som mala dlhsiu narkozu, preto zrejme tie stavy potom

bibiana54
3. sep 2014

@kadri Toto by som nejako neriešila. Ja som sa z operačného záznamu dozvedela, že celá operácia trvala 1 hodinu. Museli mi robiť revíziu brucha laparoskopicky. Ako mi bolo ? No neviem, bolesti brucha, dávali mi injekcie, infúzie, antibiotiká. Nezvracala som. To po tej narkóze je individuálne. Ja som bola uspatá už 4 krát, len raz som vracala, dvakrát ma museli cestou na WC podopierať, ale teraz mi dali katéter a ležala som do ďalšieho rána, kým mi ho nevybrali. To sa dá všetko vydržať, nestrašte sa tu, len nech sa ten výkon podarí.
Želám veľa zdaru. 🙂

kikuska8
6. feb 2015

Ahojte. Planujeme druhe babo a tak som sa pred tym radsej nechala vysetrit. Jazvu po sekcii a celkovy stav maternice, kedze sa Nika narodila predcasne. No dr. mi nasiel polyp v maternici. Tak sa chcem spytat, ci ste to niektora mali podobne a sli ste najskor na odstranenie alebo napriek polypu otehotneli a ako to prebiehalo.
Dakujem.

figurantka
19. nov 2015

Zdravím Vás dievčatá,
mám otázku ohľadom polypu na maternici. Včera mi doktor na bežne prehliadke zistil, že mám na maternici niečo okolo 1,2 mm - vraj to vyzerá na polyp??? a vraj to musí ísť von, aby to nerástlo. Potom sa vraj robí histológia polypu a ja sa chcem opýtať, že ako dlho sa čaká na výsledky z tej histológie.
Niekedy začiatkom decembra by som mala tú operáciu absolvovať, ale veľmi sa bojím. :(

00matula
1. jan 2016

Ahojte, tak aj ja sa pridavam do klubu...zaciatkom dec. som bola u dr. lebo som mala pocity ako tehulka a pri sexe ma bolelo v maternici a neskor aj vajecnik sa pridal..tak dr ze som tehu..vzal krv a objednal o 2t, lenze tehu to nebolo, ale polyp, ktory za 2t narastol z 0,5x0,5cm na 1,25x1,25cm a tak ma pred vianocami potesil, ze po novom roku absolvujem kyretaz. Bolesti mavam v podbrusku ako tehulka, bolieva ma aj pravy vajecnik a to hlavne ked mam plny mechur tak mam pomaly bolesti ako kontrakcie...obcas aj krize bolia. No neviem sa uz dockat, kedy zacnu ordinovat, lebo ma to uz nebavi..aj to mimocyklove krvacanie..ms kazde 3t a mimo toho este 2x spinenie az slabe krvacanie..uz ani neni kedy sexovat..🙂 tak snad to dobre dopadne.

hanelka1
12. jan 2016

Ahoj dievčatá, pripájam sa do klubu, po troch mesiacoch čo som trošku splnila mi našli na sone polyp, čiže musí von, lebo robí problémy, neviem aký je veľký, ale podľa mňa rastie, lebo ma čím ďalej, tým viac boli podbrusko,, teraz idem na interné predoperacne , objednali má na 1,2, a potom na anesteziologiu a potom s výsledkami mi dajú termín operácie,,, som z toho nervózna, ja sa len bojím či to ozaj bude " len" polyp. Viete niektorá čo sa považuje za príčinu vzniku?

00matula
12. jan 2016

@hanelka1 ahoj, ja idem teraz 18.1. na kyretaz, a jedine mi urobili krvny obraz, prave dnes som bola na krvi, a nic viac...mne tiez rastie, a citim sa ako tehotna.. 😀 😀 😀