Pomotaná a spomalená hlava, čím to môže byť?

monikat23
12. okt 2019

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ohľadne motania hlavy. Minulý mesiac som to pocítila prví krát. A teraz to citim znova. Mala/mám taký divný pocit, nie že by sa mi hlava točila to poznám, ale taký ako keby som ju mala spomalenú a pomotanú. Prirovnala by som to k stavu keď je človek mierne opitý a má spomalenú hlavu. Alebo k tomu, keď ste v mori na nafukovačke dlhší čas a potom máte pocit akoby vás “unášalo more”.

Chcela by som sa informovať čo by to mohlo spôsobovať, prípadne ako sa to dá riešiť. A či niekto máte podobný problém.
Ďakujem.

fotoarch
14. okt 2019

@monikat23 Ja som to volala ,, plavanie ,, Pripisovala stresu, vycerpaniu ( deti, kojenie, nevyspanie ), chrbtici az zahadnej urcite tazkej chorobe... u obvodnej po stazovani to zvalili na vsadepritomny stres a vycerpanie matky, krv a tlak v norme..... NAHODOU som sa dostala na test na intoleranciu na mlieko ( laktozu ) , zboznujem jogurty, late, ,zmrzky a vysla z toho velka intolerancia... A vysvetlenie - Vzniknutý vodík ktory sa o par hodin po konzumacii mlieka ,z crievdostane do pluc z nestravenej laktozy mi navodzoval doslova stav laahkej opytosti, tocenia, unavy ......

monikat23
autor
14. okt 2019

@fotoarch vďaka dala som urobiť testy tak uvidíme

kasmir
7. nov 2020

@paniniova dobry den,ako ste dopadla prosim vas?potvrdili sa vase obavy?:(

veronikahalt
20. apr 2024

@paniniova
Dobrý deň, môžem vedieť ako ste na tom dnes?

Pre ostatných pridávam moju skúsenosť.
Pociťujem podobne stavy.
Začalo to stavmi na odpadnutie, pridalo sa potom tackanie zo strany na stranu, pocit akejsi inej reality, niečo akokeby Vaše vedomie žilo v nejakej bubline, je to pocit akoby ste vypili dva poldeci alebo stav po opici, neviem to opísat.
Tento posledný stav pretrváva doteraz a zhoršuje sa keď viac prejdem peši, myslím tým 200m alebo aj po ľahšej fyzickej námahe.
Bolo aj malé obdobie kedy mi pískalo v uchu, ale len keď som prehovorila vlastné slovo.
Doteraz pretrváva aj pulzovanie tlkotu môjho vlastného srdca, ktoré počujem v uchu- v hlave, je tomu už vyše 1.5 mesiaca a neprestáva to.
Prešla som hádam asi všetky ambulancie, 3x ORL, cievne, gynekologia, kardiológia, neurológia viac krát, obvodný lekár ktorý robil veľký krvný obraz, internista.
Internista prišiel na to že mam veľkú hladinu D-dimerov čo súvisí so zrážanlivostou krvi.
Inak všetko OK.

Dokonca som sa dostala do nemocnice a bola sledovaná týždeň a teraz som z nej prišla.
Bola som na vyšetrení MR, CT vrátane ciev na vylucenie tromboz a krvácania, EEG, EMG.
Urobili mi aj lumbálku a na výsledky sa teraz čaká dva týždne kvôli borelioze a SM.
No zápal v likvore nebol.
V nemocnici som prešla všetkými možnými ORL vyšetreniami, cez sluchové, audio, dokonca také s kamerou na očiach kedy Ti veľkým prúdom striekaju do uší vodu a umelo privodia neskutočne závraty na zbláznenie.
Navštívila som aj stomatochirurgiu, či to nebudú zuby, nie sú, ale preventívne si dam vytrhnúť jednu osmičku.

Všetky výsledky mam dobré.
Ako to je fajn, ale moje problémy pretrvávajú.
V neurologického hľadiska takýto prípad v nemocnici ešte nemali.

Beriem vitamíny B-komplex, B12, B1, D, Magnezium dlhodobo, Cavinton na podporu mozgovej aktivity, takisto Ginko Bilobu, Urutal-betahistin proti závratom.
Sprej do nosa s kortikoidmi aby sa to dostalo všade do eustachovej trubice.
Od dnes budem svietiť s infračervenou lampou.
Skúšam vylúčiť laktózu a z veľkej miery aj cukor.
Už 4 mesiace nefajčím a o alkohole ani nehovorím, snažím sa zdravšie stravovať, myslieť pozitívne.
Premýšľam už len nad psychiatrom, kto vie a čakám na výsledky zo spinálnej pukncie - lumbálky, inak som už bezradná.

Chcem len uviesť, že sa od 15 trápim migrenami s aurou, dedicnou predispozíciou trombofilnych stavov - heterozygot leiden, taktiež mam vraj tetaniu, ale to má každý 3 človek asi.

Takže ak má niekto podobný problém, držím mu palce, prípadne by som sa chcela s niekým skontaktovať, kto už prešiel všetky vyšetrenia ako ja a nič mu nenašli a či vôbec niekto taký existuje.
Je to na zbláznenie.