Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pomôže argánový olej na aknóznu pleť?

kajcinka
18. sep 2015

pomôže na akoznu suchú pleť ? vedeli by ste mi poradiť odkiaľ kupujete a ste spokojné ? ďakujem 🙂 😉

barbieenka
18. sep 2015

ja pouzívam radu Acne control znacky Amincer objednávam si to z netu a zatial som spokojna .
Arganový olej ani kokosový som neskusala , lebo sa obavam ci sa mi neupchaju pory a nebudem to mat este horsie , ale to je len moj nazor .

kajcinka
autor
18. sep 2015

@barbieenka idem kuknúť ;) ďakujem

kajcinka
autor
18. sep 2015

@barbieenka zlepšila sa ti pleť po tom mincer ?

aleala
18. sep 2015

on pomôže skôr na suchú a stárnúcu pleť, mierne ju aj vyčistí a upokojí.
Vyslovene na aknóznu doporučujem nasledovné kalibre

xfenix
18. sep 2015

skuste ten kokosovy olej, ma aj antibakterialne ucinky. potom mozete skusat dalej 🙂
a hlavne, vysadte kravsku smotanu mlieko (nie mliecne produkty), podla mna. Mam osobnu skusenost, ze to pomohlo.

bumbadla
18. sep 2015

Skus jarischovu vodu. Namiesaju ti ju v lekarni

nutrimas
18. sep 2015

@kajcinka Arganovy olej je vhodny na suchu pokozku, mame s nim dobre skusenosti, aj osobne. Na akne odporucame pravidelne pouzivat masku Tarika , ktr. je vyslovene urcena pri akne, a je vhodna na vsetky typy pleti. Najdete ju aj v nasej ponuke + na nete najdete rozne recenzie od uzivateliek: https://www.modrykonik.sk/market/kozmetika-dosp...

xfenix
18. sep 2015

Jarischova voda nie je dobra z dlhodobeho hladiska. Neodporucaju ju ani v lekarni uzivat dlhodobo. A ak by ste boli tehotna neodporucaju vobec, aspon podla mojej skusenosti.

katrin21
18. sep 2015

@kajcinka na aknoznu plet ZIADNY OLEJ.. tu plet treba len hydratovať, nie olejovat ( kremy s obsahom oleja tiez nie) . len lahke, hydratacne...
Treba ist v zime na cistenie pleti ovocnymi kyselinami , to pomoze... vytiahne sa z kože zapal z komedomov ... robi sa to len v zime, ked nie je slnko
ak mas brutalne akne, s jazvami, tak treba uzivať ROACCUTANE, zarucene pomoze.

alaguema
18. sep 2015

@kajcinka arganový nie, ale čajovníkový olej by mohol pomôcť, ale len lokalizovane na problémové miesta. Faktor, ktorý výrazne vplýva na aknóznu pleť, je strava. Klasika - obmedziť sacharidy. Mimochodom, oleje neupchávajú póry, ako sa mylne veľa ľudí domnieva a tiež nie je dobré aknóznu pleť príliš presušovať, lebo reaguje ešte zvýšenou tvorbou mazu. Ja by som namiesto krému skúsila kokosový olej, ten má desinfekčné ako antibakteriálne vlastnosti. Hydratačné krémy nie sú vhodné absolútne pre nikoho. Hydratačné zložky na báze vody sa nedostanú do hlbších vrstiev pokožky, ostávajú na povrchu, kde paradoxne na seba ešte vlhkosť viažu. Preto dlhodobé používanie hydratačných krémov spôsobuje vysúšanie pokožky, ktoré poznať podľa pnutia v niektorých zónach.
Výborné sú masky čističe od Soaphorie, je to kozmetika bez konzervantov a tenzidov, na báze panenských olejov a bylín. Celkovo na problémovú pleť by sa nemala dávať žiadna kozmetika, ktorá sa bežne predáva, už len to, že vydrží v skladoch bez ohľadu na teploty a iné podmienky aj roky, svedčí o tom, že musí obsahovať látky škodlivé pre pokožku.

kajcinka
autor
19. sep 2015

@alaguema takže argánovy nie? A ten kokosový olej kedy si ho davať ?večer alebo ráno?
Prosím ťa čo by si mi teda poradila od Soaphorie ?vidím,že sa vyznáš 🙂 ďakujem

kajcinka
autor
19. sep 2015

@katrin21 a všade píšu,že argánový olej?tak už potom neviem..nejdem ho teda ani objednávať 🙂 no až také akné nemám,že by som mala jazvy...najskôr som mala iba na brade také tie podkožné a potom sa mi dali na čelo tiež tie podkožné ktr nejde vytlačiť no a potom sa mi to rozšírilo aj na líca ale to už také veľké bomby ☹ 😀 ale tiež nejdú vytlačiť a teraz mám už aj podkožné aj klasické vyrážky 😢 je to hrozné a takto to mám posledný rok ...teraz asi tak mesiac,dva používam Manna mydlo s aktívneho uhlia a bambucké maslo no pleť sa nezlepšila iba keď použijem mydlo tak je pleť hladšia a napnutejšia to je všetko ☹ čakala som viac od toho ako na to písali oslavy ☹

kajcinka
autor
19. sep 2015

@katrin21 a ten ROACCUTANE som rozmýšľala nad tým lenže nechcem popritom užívať antiku a neodporúča sa otehotnieť 2roky po bratí tabletiek ,síce neplánujeme babo ale kedže neberiem antikoncepciu tak sa môže stáť hocikedy,že by som zostala tehotná a to nechcem riskovať aby babu niečo bolo....ty si brala ROACCUTANE?

katrin21
19. sep 2015

@kajcinka ja nie, ale moj ex priatel.. aj moja neter... velmi im pomohol...
On mal brutalne jazvy, uz mal 30rokov a akne stale, tvar, krk, chrbat, priam kratery. dokopala som ho to riesit, lebo to bolo nechutne... sice sme sa rozisli, ale aspon vyzera k svetu 😀
a neter to brala ked mala asi 15r, lebo sa jej zacali jazvy robit, tak som segre povedala, ze nech ju nenecha dokalicit, zdrahala sa, ale do pol roka mala po probleme..

HAK celkovo je šit, ked beries dlhodobo tu, mozes aj pol roka brat roaccutane..prezijes, neboj .Na suche pery , kupis labelo( sliznice byvaju take pri uzivani)... antiku na ten caas vysad..alebo aj navzdy.. je to grcka... velmi skodi, ukaze sa to po x rokoch...

katrin21
19. sep 2015

@kajcinka tebe by ale stacilo mozno keby si najdes nejaku kozmeticku, co robi s tymi kyselinami... ja to idem s dcerou riesit takto koncom oktobra.. nema jazvy, ale podkožne hrudky a po bokoch lic sa jej robia cervene bolave pupaky, nastastie jazvy teda nie....
Je v puberte, ale aj taak... povedala tato pani, ze krasne jej to vylieci tymto. aaj chalani k nej chodia...
ona robi s kozmetikou z mrtveho mora (Christina) a tieto kyseliny (pripravok COMODEX).

katrin21
19. sep 2015

toto je ta pani.. mozno ti poradi niekoho od CAdce.. ktovie, mozno pozna
https://www.facebook.com/Štúdio-krásy-NIKO-2-42...

kajcinka
autor
19. sep 2015

@katrin21 ja praveže neberiem antiku 🙂
Link nefunguje ☹

alaguema
19. sep 2015

@kajcinka kokosový olej si môžeš dávať normálne na miesto nočného krému v úplne tenkej vrstve na vlhkú, dôkladne vyčistenú tvár, na deň by som si vybrala niečo od Karla Hádka, má produkty na problematickú pleť, na deň by bol kokosový olej príliš mastný, masky od soaphorie na tvoju pleť - chillophoria, herbaphoria a askamy a tiež íly, ktoré vynikajúco prečisťujú pokožku a sťahujú zápal. Všetko je na ich stránkach. Ale ako som písala - základ bude riešiť to z vnútra, môžeš aspoň na začiatok pridať aj suplementy - zinok, selén, vit.C a pupalkový olej. Vyradiť väčšinu bežných sacharidov, ostať len pri malom množstve celozrnných vecí a zemiakoch. Inak biele pečivo cukor, cestoviny a sladkosti úplne von. Aspoň do času. A denne 2PL konopného, alebo ľanového oleja na lačno. Ja som kedysi klientkam aplikovala aj biolampu na akné s veľmi peknými výsledkami, ale to je iba doplnková záležitosť. Gro je strava a vnútorné prostredie organizmu, ktoré sa odrážajú na pokožke. Neviem koľko máš rokov, ani iné detaily, ktoré sú dosť podstatné...snáď pomôže aspoň trochu to, čo som napísala.

katrin21
19. sep 2015

@kajcinka mne funguje ten link, neviem, kde je problem...
skus dat do FB Studio krasy NICO2

kazdopadne prave tato kozmeticka nam hovorila ( lebo dcera sa stale chce kremovať) ze ZIADNY krem s obsahom olejov, ani kokosovy, nic . len hydratacne. Lebo akne su zapalene komedony a komedony su TUK ..takkze nic mastne...

dobre je zo stravy vylucit cukry a cokoladu..
plet sa vacsinou prejavi ak nieco nie je ok s travenim.. zanesene creva a pod..

jo a zakazala dcere make up.. akykolvek.. ako nahle to nie je tonovaci krem, ktory existuje len v1 odtieni, lebo sa po roztreti prisposobi pleti, tak je v tom farbiaca zložka, hlina, ktora zanaša pory...

alaguema
19. sep 2015

@kajcinka ešte jedna skvelá značka je slovenská hand made kozmetika elysson.sk. Má aj prípravky na aknóznu pleť a je to síce drahšia kozmetika, ale môžem ju len odporúčať. Sama ju používam, síce nemám problematickú pleť, ale som, myslím, dosť náročný klient, keďže som zároveň aj tak trochu od fachu 😉

alaguema
19. sep 2015

@katrin21 niektoré konkrétne rastlinné tuky, alebo oleje (aj esenciálne), majú podobnú štruktúru ako tuk/maz, ktorý produkuje naša pokožka. Vďaka tejto príbuznosti pôsobia na pokožku tým najprirodzenejším spôsobom. Zapálené komedony rozhodne nie sú tuk ako taký. Zápal tam nevzniká pôsebením tuku, takže vyhýbaním sa tukom v kozmetike sa nič nevyrieši. Klasické hydratačné krémy síce neupchávajú póry, ale obsahujú kopec látok, ktoré pokožke škodia. Konkrétne napr. taký BENZALKONIUM CHLORIDE a BENZETHONIUM CHLORIDE bežne pridávaný do hydratačných krémov na liečbu akné je toxický pre imunitný systém a žľazy s vnútornou sekréciou. Na čas zatlačí príznaky, ale v dlhodobom horizonte nieč nerieši, práve naopak. Na hydratačné krémy a celkovo na bežné krémy z drogérií si treba dať veľký pozor.
@kajcinka toto je výbroné sérum na denné použitie, nezanecháva mastný film na pokožke a neupcháva póry http://eshop.karelhadek.eu/lipio-serum-cedr-atlas

alaguema
19. sep 2015

@kajcinka ešte som zabudla - neviem, čo používaš na čistenie pleti, ale každopádne by to nemali byť žiadne tie špeciálne gély ani penivé prostriedky, ktoré odmasťujú a porušujú prirodzený ochranný film pokožky, lebo práve vtedy sa do vývodu mazovej žľazy, môžu dostať baktérie a vzniká zápal a následne vriedok s hnisom, ktorý tvoria odumreté biele krvinky zmobilizované imunitným systémom kvôli prítomnosti baktérie. Takže ten hnis, nie je tuk! Preto som písala, že konkrétne so zápalom komedonu samotný maz nemá už nič spoločné, je spôsobený príromnosťou baktérie (preto sa aj akné kedysi "liečilo" antibiotikami, samozrejme opäť iba s dočasným efektom) aj keď zvýšená tvorba mazu je primárny problém aknóznej pleti, je spôsobená vnútornými podmienkami organizmu - konkrétne hormonálny systém a nie tým, čo sa na pokožku dáva z vonku. Samozrejme, nie všetky rastlinné oleje a maslá, sú vhodné na aknóznu pleť. Na čistenie sú vhodné buď micelárne vody (mne sa osvedčila micelárka od BIONE), alebo bylinné toniká, prípadne hydrofilné oleje.

kajcinka
autor
19. sep 2015

@alaguema
@katrin21
No tak teraz som totálne zmetené!ďakujem za každú odpoveď som rasa,že mi má kto poradiť no teraz neviem či natierať alebo nenatierať a s čím,mám to všetko domotané...dali ste mi tu toľko rád a krémov,že neviem kde začať
Nepoužívam žiadne gély ani micer.vody ani krémy ,proste nič iba MANNA mydlo s aktívnym uhlím a bambucké maslo to je všetko 🙂

katrin21
19. sep 2015

@kajcinka aknozna plet sa rozhodne nema natierat nic mastnym, ved to da rozum, naco mastne este mastit.. treba len hydratovať... hough 🙂
cistit samozrejme ano..
inak, este ak chces, ze mas nieco v hlbke, bolave, co nie a nie vyjst von, mozes na noc natriet ichtiolgáfrovou mastou, kremom... kupis v lekarni... malo by to vyjst von a tym padom sa to lozisko da vycistit...

@alaguema ano presne, je to bielkovin, bielych krviniek..., ale vznika v komedome,ked sa tam zapali chlpok, foliklul vlasovy. a komedom apriori je MAZ ... to co pisem, mam ako info od tejto kozemeticky a jej sa to praxou potvrdilo... je fakt dobra ... vazne..
tato kozmeticka ma fakt skvele vysledky s tou specialnou kozmetikou Christina.. ukazoavla mi krem s vytažkom s jablka, velmi lahky, nemastny, velkyyy, ten mam potom kupit dcere, ked sa chce hydratovať, ale az ked sa vycistia tie vriedky, co tam su a vytiahnu sa AHA kyselinami von a vycistia nasledne...
tiez mi neodoporucala kupovať hocico hocikde, to je jasne...

alaguema
19. sep 2015

@kajcinka bambucké maslo je vhodné skôr na suchú pleť. To myslo MANNA nemám vyskúšané, ale mne osobne aj prírodné mydlá pokožku dosť vysušujú.
Čo sa týka natierania, ja som písala iba o kokosovom oleji na noc a olejovom sére alebo kréme na akné od Karla Hádka, prípadne od Elysson, na deň. A čistenie buď micelárnou vodou, alebo hydrofilným olejom tiež od Hádka. Jeho kozmetika je aj cenovo dostupná, aj dobrá a bez škodlivých aditív. Napísala som toho viac, aby si si mohla vybrať, čo sa ti hodí 🙂

alaguema
19. sep 2015

@katrin21 nepoznám tú značku, môže byť dobrá, pokiaľ v tom nie sú škodlivé konzervatny a iné chemikálie. To poznáš aj podľa doby trvanlivosti a podľa toho, že sa odporúča uschovávať v chlade (pokiaľ tam nie sú). Inak, veľmi ľahký krémik s textúrou klasického hydratačného krému, sa dá vyrobiť IBA z rastlinných olejov, masiel a bylinných výťažkov a esencií😉 Používajú sa tam emulgátory prirodzené pre ľudské telo, takže ono to je emulzia, alebo sérum, alebo krém a absolútne to nemastí. Neznamená, že keď je to na báze olejov, že to musí byť mastné. Fakt je najlepšie tú spomínanú kozmetiku vyskúšať 🙂

katrin21
19. sep 2015

@alaguema praveze nic , takze super., preto je specialna.. je fakt., ze dcera nikdy po cisteni pletii nemala taku krasnu plet, ako od tejto kozmeticky.... dala jej az 3 druhy masiek po cistení a ze krasne to mala , uz hned po cistení menej zapalene a tak... plet sa krasne ukludnila, pory uzavreli... takze spokojnost, preto tej pani aj verim a ma tu v Trnave dobre meno .
Potom jej kupim ten kremik, aj ked je drahsi, ale nech pomoze a aj cistiaci gel.. dala nam aj z neho domov vyskusať...

kajcinka
autor
19. sep 2015

@alaguema
@katrin21
Ale ja mám praveže suchú pleť preto to bambucké maslo
Takže asi zájdem za tou kozmetičkou aj taku nájdem čo to robí?☹
Alebo najskôr vyskúšat tu kozmetiku od Hádka a až potom kozmetička?

katrin21
19. sep 2015

@kajcinka hladaj kozmeticku, co robi u vas s AHA kyselinami ... urcite taku najdes 🙂
podla coho usudzujes , ze mas suchu plet? mas na nej take supinky??? napr. na nose?
to ma aj dcera.. ale to nie je sucha plet, to su odumrete bunky kože, tie peelingom dole dať.. presne na toto upozornila dceru, ze nema sa preto viac kremovať, ze to nie je sucha koža..
ak je akne, plet je skor mastna...

alaguema
19. sep 2015

@kajcinka ťažko povedať, lebo ti tu pleť nevidím, ale aj aknózna pleť môže byť v niektorých zónach suchšia a to je často práve tými bežnými hydratačnými krémami, ktoré ako som písala, v konečnom dôsledku pleť vysušujú. A to aj napr. ak si nejaký taký používala trebárs aj pred pol rokom. S peelingom opatrne, vlastne s čímkoľvek abrazívnym a zlupovacím, pokiaľ máš práve zápalové ložiská.
Na tvojom mieste by som si ad jedna upravila stravu, ad dva našla kozmetičku, ktorá robí výlučne s bio kozmetikou bez konzervantov, to bude problém - je ich žalostne málo, aj keď väčšina ti povie, že pracujú s prírodnou kozmetikou - pod ten pojem sa dá skryť úplne hocičo. Ani top francúzske značky nie sú bez konzervantov a niektoré dokonca ani bez minerálnych olejov. A ad tri nakúpila by som si domov kozmetiku na aknóznu pleť od Hádka, prestala používať na tvár mydlá a vymenila ich za jeho hydrofilný olej na čistenie - on pleť vôbec nezamastí a výborne vyčistí to treba skúsiť. A minimálne aspoň pupalkový olej v tobolkách vnútorne a vit.C a zinok. A tie masky od soaphorie...na tie nedám dopustiť, sú skvelé, ja používam chillophoriu keď mám pred meznesom malinké "nezrovnalosti" na brade...nedá sa to nazvať vyrážky, ale ráno po nich nie je ani stopa, na zvyšok tváre si dávam nutriphoriu a tá zas krásne vyživuje pleť. Pre mňa je táto kozmetika veľmi príjemným prekvapením a ešte k tomu slovenská...🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli