Pomôže mi čierne uhlie?

viva13
7. nov 2021

Ak by som mala nejake parazity v črevách nepomože mi čierne uhlie? 5tí den mam hnačky a niečo v stolici neviem to opísať nejake kusky. 3dni som si dávala smectu 2dni čierne uhlie/2za den tabl./

lenulik88
7. nov 2021

@viva13 myslim, ze keby to malo pomoct, tak uz pomoze.. tam bude silny parazit ked si to za 5 dni nezabila smectou ani uhlim.. Nevahala by som a sla na rozbor.. Prezila som si campylobakteriu a nikomu neprajem..

simsalabim
7. nov 2021

@lenulik88 Parazity predsa cierne uhlie a smecta neznicia, nie su to antiparazitika.
@viva13 ak to trva uz 5 dni, urcite k dr.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ailiba
7. nov 2021

@viva13 podľa mňa čierne uhlie nepomôže na parazity... Záleží aj od druhu, treba ísť k lekárovi

viva13
autor
7. nov 2021

Brala som antib. a probiotika myslím že vždy po užití probiotik prišli hnačky

evallu
8. nov 2021

@viva13 naopak takmer vždy po užití antibiotík prichádzajú hnačky,... hrudky a podobné v stolici by som neriešila.... 5 dni hnačky nie sú veľa.... (mám s tým 6 ročné skúsenosti - definuj hnačku sa hned skraja infektolog pytal - že čo je normál - normál je 5x denne i 5 x za mesiac mi zapotil - takže závisí ako vážnu ju máš, ak už nevládzeš ani stáť na nohách okamžite utekaj k lekárovi, ak je to ako sa hovorí "dá sa ešte" skús čo píšem nižšie) ja som mala 1 mesiac v kuse čo dve hodiny vodnaté desné krčovité... a nikto (lekári) sa ktovieako nevzrušoval... ale teda príčina sa vedela - nemocenská nákaza baktériou..... no a teda parazity a také nájdu len v labáku - hrudky.... no jedine čo by som riešila ja je v stolici krv, aj to len tmavú, svetlá je z ranky niekde blízko konečníka (tzv. nestrávená krv) bud nasad niečo na hnačky typu imodium a pod (smecta a živočíšne uhlie sú slabé) a pridaj kvalitné probiotiká (je ich obrovské množstvo a dokonca ku niektorým antibiotiká sa hodia konkrétne probiotiká - v lepšej lekárni ti poradia - ja mám overený enterol) a samozrejme dietna strava - + prebiotické potraviny (parmezán, artičoky a pod. - najdeš na webe) a vyhni sa kofeiínu.... aspon nateraz, i čiernemu čaju.... teín...........cola a také povzbudováky na báze kofeínu a teínu a tak.........ja by som si dala imodium, dala diétu, probiotiká a vhodné prebiotiká a ked ani toto nepomôže tak šup šup k lekárovi....

miriemus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz