Môže 3-ročné dieťa pri črevnom ochorení užívať čierne uhlie?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

môj 3-ročný syn má nejaké črevné ochorenie. Hnačku nemal, len zvracal.

Môže 3-ročné dieťa pri črevnom ochorení užívať čierne uhlie?

Ak áno, tak v akom množstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

3-ročné dieťa už čierne uhlie užiť môže, ale odporúčila by som skôr Smectu.

Má rovnako funkciu adsorbenta. Môžete podať 2 vrecká denne rozmiešané v malom množstve tekutiny.

Dôležitá je najmä hydratácia + diétny režim. Dbajte na dostatočný príjem tekutín po malých množstvách.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut