Poplatok za prednostné objednávanie k lekárovi

damianam
26. jan 2021

Ahojte žienky 😉
idem si k vám po radu 🙏, neviete mi poradiť kam sa obrátiť ak chcem na lekára poslať kontrolu za neoprávnené branie poplatkov za prednostné vyšetrenie keď túto službu ponúka ale ju nevie poskytnúť??😨 Myslím tým že sa človek objednáva prednostne za poplatok na určitý čas a lekár vás zoberie o 45min. či 1hod. neskôr? 😈a ešte bez hanby vypýta poplatok za prednostné vyšetrenie bez dokladu?? 😖 Ak sa objednám o 8 hod. tak s tým že o 8 otvorí sestrička a zavolá ma dovnútra ...Už sa mi to stalo viac krát u viacerých lekárov, ktorým chodím...A to som sa sestričky pri objednávaní cez fón pýtala 3x či mi ten čas aj garantujú, že áno 😢
Akože nejde o ten poplatok, ale plánujem si veci, prácu jedno s druhým, ten princím na štve... Ak vie že nedokáže zobrať ráno toľko ľudí načo si objednáva. Ale škoda rečí .. Proste už ma serie 😈 neviem či mám napísať na VUC, alebo kam?
Ďakujem za každé info ... ❤

ivkazba
26. jan 2021

Sťažuj sa na VUC. V každom prípade, neplatím skôr, ako nevidím pokladničný doklad.

martinaju
26. jan 2021

@ivkazba to je jedno mne ho aj vystavili a tiež som išla neskôr o 45 min ako nejde o tych 10 eur ale predomnou išla pani ktora si prednostne vysetrenie neplatila len si to rano odsedela. Keby mam naladu sa hadat ani im tych 10 eur nenecham ale nemala som naladu si kaziť viac den. Jednoducho aj keď mi tam sedi 5 ludi co tem je od 7 a niekto mi pride a je objednany na hodinu a plati si za to tak ide dovnutra ten co si za to platí.
Ano u niektorych to funguje a ludia sa rozculuju ale bohuzial kazdy ma pravo si zaplatit. Pre niečo si ten človek plati.

mogaa
26. jan 2021

@damianam tak u nás je to u určitých lekárov bežné, hlavne u ortopéda, na druhej strane bez objednania berie počas dňa 5ľudí takže pre časenku si ideš o 6ráno a čakáš tam celý deň kedy má volno.....a na objednanie k nemu čakáš 2-3mesiace.....naopak mám neurologičku ktoré ak ťa nevezme do 15min.čo si objednaná tak neplatíš....

ivkazba
26. jan 2021

@martinaju no to je druhá vec, ja som tak u bývalej lekárky išla 2x vyše pol hodiny po platenom termíne, pretože si tam zobrala niekoho "svojho". V oboch prípadoch som odmietla zaplatiť, lekárka bola naštvaná, ale čo mohla urobiť. Nehádam sa zásadne, to mi za to nestojím. Ale ani potom nezaplatím keďže som nedostala to, čo som mala dohodnuté.

martinaju
26. jan 2021

@ivkazba ja som zaplatila bola som vytočená dosť. Pretože som tam nosila celu kartu ako na klavir ona si neopisala zaklade veci k diagnoze na poslednu kontorlu som nedoniesla kartu lebo som nemala čas pre nu ist a to bolo rozkrikovania sa ako nikdy nenosim kartu a ako ona ma akoze vediet co mi je... ja neviem napisat si to prvy krat do pc a do svojich papierov by bolo napriklad tiež fajn ale mala som na plne uplne ine veci takze som jej tam nechala 10 eur zobrala veci a odvtedy tam nebola. To bolo poslednych 10 eur co odomna videla. Asi by nemohla nic urobit keby to nezaplatim ale naozaj som nemala zaujem pocuvat dalsie blbe reci v ten den a kazit si ho takze asi tak nejako. Ale dobre robite ze to nezaplatite nech si frfle kolko chce teraz by som to aj ja spravila ale vtedy som ju mohla kašlať, nakoľko bola “veľmi príjemná” nechcem vedieť čo by robila keby jej tam tie peniaze nenecham 🙈

martinaju
26. jan 2021

@mogaa nie si nahodou z HC s tym ortopedom 🙈 s jednym rozdielom ze v lete sa u tohto ortopeda stalo uz od 4 rano 😄

damianam
autor
26. jan 2021

@martinaju Akože už som bola 2x a neplatila, len vždy vybehnem sa ses
tričku lebo ona to vybavuje :(

damianam
autor
26. jan 2021

@mogaa a to máš kde tú lekárku??

damianam
autor
26. jan 2021

Môj vždy zaplatí že čo sa bude hádať a doma potom frfle aj 4 hod. tak načo platíš ... naposledy som povedala že to začo pýta peniaze nepovažujem za prednostné vyšetrenie a nezaplatím... Som si naivne myslela že si ma zapamätá a radšej ma zoberie keď vie že nie ochotná platiť do vetra !!!! Mne tiež nejaký okoloidúci v práci nehodí 10e za nič !!!! 👽

nafka0483
26. jan 2021

@damianam A ide teda o sluzbu prednostneho vysetrenia alebo objednania na presny cas? Lebo stale to nazyvas prednostne vysetrenie ale obsahovo hovoris o objednani na presny cas.
Ak si zaplatis prednostne vysetrenie, tak je to o tom, ze dostanes termin skor ako keby si neplatila. Ale neznamena to, ze v dany den a cas ta vezme uplne presne. Znamena to len, ze orientacny termin objednania dostanes skor ako pacienti, ktori si nezaplatia.
Objednanie na presny cas znamena, ze ti lekar garantuje ze ta vezme v danom case a ze nebudes musiet cakat. Ale neznamena to, ze ti ten pevny cas da prednostne, na objednaie na presny cas mozes pokojne cakat aj 5 mesiacov. Tak, ako mozes dostat prednostne vysetrenie ned zajtra (aj ked ini pacienti budu cakat niekolko tyzdnov), ale mozno si v cakarni posedis 5 minut a mozno 50.

sara07
26. jan 2021

treba si hlavne pozriet cenník ma byt vystaveny v čakarni alebo na požiadnie ti ho sestrička ma dat
treba ako píše nafka riešit či je to prednostne vyšetrenie kde teda ked si zaplatíš tak dostaneš termin o mesiac alebo nezaplatíš a máš termin o rok - ja som už čakala na vyšetrenie rok a pol
alebo
je to objednanie na presny čas vtedy +- 10 min by sa mala byt vo vnutri, u nas na endo, prednostne na čas takto beru a je jedno či tam čo neplati sedi od rana a ma ist na radu alebo nie, proste pridu 9,55. 10,00 maju čas a aj ich berie tak aj ked rovno ešte sedia 10 min u sestričky
ja ked som bola objednana na čas hlavne ked som mala malé deti a kojila, proste som nezaplatila alebo ked si pytali na objendanie na termin tak som povedala že nemám prachy a platit nebudem , tak som dostala aj tak termin o mesiac viac

damianam
autor
26. jan 2021

@nafka0483
@sara07
Objednanie bolo za poplatok na presný čas. Váhy keď sa objednávam poviem že chcem za poplatok.

damianam
autor
26. jan 2021

Vždy😉

sara07
26. jan 2021

@damianam tak potom neplatit a nech ti ukaže cennik kde ma presne napisané kolko môže byt odchylka , lebo také kecy že čas je orientačny no nie je , napisala by som na vuc so žiadostou o spresnenie popisu vyberania tohto poplatku ale najskôr treba blok že ano vybrali sme nejaky poplatok čo vôbec ti tam ako uvedu
si zober kolko prachov dostanu od positovne a toto pekne do vrecka bez zdanenia bez ničoho , hlavne že tebe aj prd utajeny zdania aj odvody narataju

damianam
autor
26. jan 2021

@sara07 Dnes som to čítala na nástenke, ale tento poplatok som medzi ostatnými nikde nenašla 😠 Neviem či neviem pod akou je to službou... a škoda že som si to neodfotila, ale pôjdem tam pre kartu tak si to odfotím... 😨

botka19
26. jan 2021

@damianam prednostne vysetrenia neboli zrusene? Aby sa zachovala rovnosť medzi pacientmi? Mozno nedavaju doklad,pretoze za to ani peniaze pytat nesmu.

nesiris
26. jan 2021

@damianam Nenašla si, pretože brat poplatky za objednávanie je zakázané. Treba si to vygooglit. Vyberať akékoľvek poplatky za objednávanie je nezákonné. Má sa objednávať zadarmo na orientačný čas. Za poplatok sa môže iba mimo ordinačných hodín a vtedy ten čas predsa nie je problém dodržať.

nafka0483
26. jan 2021

@damianam Tak potom pozri cennik - co presne je tam napisane a ked toto nieje dodrzane, tak proste nezaplatis. Inak tiez neviem ci je to v poriadku, viem, ze to jeden cas rusili, ale odvtedy neviem ci sa nieco zmenilo.

kittykat22
26. jan 2021

Tiez si myslim ze objednavat sa prednostne za poplatok je nezakonne. Pretoze lekarska starostlivost je pre vsetkych rovnaka bez rozdielu. A teda pozeram kolko zien tu prispieva s tym, ze je to v poriadku 😵 alebo ze je to platia tiez. V poriadku to nie je - vobec, a nemate co platit extra. lekar je plateny dost a nie este aby si uctoval 10e za kazdu druhu pacientku.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damianam
autor
27. jan 2021

Ďakujem... nazbieram doklady a potom to dám dokopy ...

sara07
27. jan 2021

@nesiris ano ale to sa obchadza a spoliehaju sa že ak tak to hodia na toto, a pacient drži hubu a krok lebo sa spoliehaju že nemá na vyber a vôbec ma byt rad že zavadil okom o nich , cely pristup mudr čest vynimkam, ja ked mam ist k lekarovi tak taka nechut, ten užasny pocit že ho tam obtažuješ, nestojiš mu za odzdravenie a stale rozmyšlam ako to robia v zahraniči kde sa ten lekár postaví a poda ti ruku , to ked sa mi stalo v čechah prvy raz som sa aj zabudla ja odzdravit

damianam
autor
27. jan 2021

@sara07 Ja mám takého ortopéda a aj zubára👍 Je mladý, ale ako sa on správa k pacientovi. Tak je pravda že s nás aj žije lebo mám všetko na priamu platbu... Ale aj iný lekári z nás žijú.. Tak ale keby nemali pacientov tak by sa inak správali úctivo ... Takto čo..doktorov málo pacientov veľa a ako píšeš .. Ostatní koniec sveta ... Aj mojej malej ortopéd .. Tam keď idem vybavená pomaly pred dverami, a ešte ten systém že vo vnútri má dvoch pacientov. Akože pred cudzím človekom tam vyšetruje... poplatok zoberie napriek tomu, že nás zobral o 30 min. neskôr... Akože ešte 15 min. viem akceptovať... Tiež nie je stroj a nevyhodí teda toho pacienta iba preto že som objednaná...
...ale ten prístup a princíp celého akceptovať nebudem ... 😖

martinaju
27. jan 2021

@kittykat22 oni si to nazvu inak naprikld konzultacia zdravotneho stavu alebo nejaka konina aspon u jednej neurologicky to je tak mamu objednavam za 10 eur a ked som sa pytala prvy krat ci sa da za poplatok tak ze jasne samozrjeme ze ved to je komzultacia zdravotneho stavu za 10 eur a to maju aj na nastenke.

gemerka17
27. jan 2021

@damianam Niektorí lekári sú vyžirky a len do počtu a urobili si z pacientov biznis. Ja tomu všeobecne hovorím omyl zdravotníctva. Lekára však vždy zmeniť môžeš. Nemusíš vôbec takéto správanie a systém akceptovať. Nie všetci dobrí a správni lekári pomreli, ešte existujú len ich treba občas viac hľadať. Ak už má človek zaplatiť (neboj on danú návštevu od poisťovne vypýta v plnej výške), tak očakáva že správanie a priebeh vyšetrenie bude na top úrovni. Ale sme na Slovensku a tu to tak často krát nefunguje.

sara07
27. jan 2021

@gemerka17 ano ale potom aby si sa trieskala od 20po 400 km s dietatom, to druhe km je realita, kamoška až v prahe mala poriadnu diagnostiku a sedi skutočne aj po rokoch sedí nekopla, a sama mudr povedala že teda vy tam na sk mate hoodne divoku diagnostiku že ako tie dg vôbec môžu spojit alebo dat