Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poraďte niečo na zapálené a zahnisané hrdlo

jahodecka
21. jún 2014

ahojte🙂 kocky,viete mi poradit nieco na zapalene,bolave a zahnisane hrdlo? 2dni si davam STOPANGIN,je to nieco hnusne,napina ma z toho,no zatial ziadny vysledok......a rana,to je nieco strasne....mam to asi treti den.....rozmyslam ze by som zbehla na pohotovost,aby mi dali nejake antibiotika.....ci by mi stacilo kupit nejake pastilky ako napr.STREPSILS? Dakujem za rady

ushuaia
21. jún 2014

@jahodecka caj s medom a citronom, alebo lipovy caj s medom. Mne osobne pomohlo kloktat slanu vlaznu vodu - je to tiez hnus ale pomoze. Strepsils mne nezabera. Inak v lekarni su dostat aj ,,take saciky,, obsah sa vysype do horucej vody a tak pijes...na baze paracetamolu+vit. C a este nieco...Neviem si spomenut na nazov... 🙂

ushuaia
21. jún 2014

@jahodecka Inak pokial ti nic nezabera...mozno by nebolo na skodu aj lekara navstivit... 😒

pblajla
21. jún 2014

@jahodecka ja tiež momentálne mám problémy s hrdlom, ale až také, že teraz užívam 2 antibiotiká NARAZ, až mi je z toho zle z tých tabletiek, ale už vážne nič nepomáhalo, žiadne čaje, žiadne volnopredajné lieky, nič. Prvé ATB tiež nič 😀 tak teraz užívam dvoje naraz a už konečne po 2 týždňoch bolesti pociťujem úľavu, byť na tvojom mieste idem radšej k lekárovi, lebo ja som si tiež hovorila, že to bude dobré, ale ako čítaš skončilo to tak že mám tie ATB. Ja mám ešte práškový vitamín C z DMky, tak ten si dávam. A z volnopredajných je ževraj najlepšie TANTUM VERDE forte, priateľ bol pýtať v lekárni najsilnejšie a najlepšie čo majú a dali mu toto, tak môžeš skúsiť, ale ja už by som sa takto nezahrávala so zdravím...

jahodecka
autor
21. jún 2014

@ushuaia ono to trva kratko a myslela som ze to prejde,ako prve ma napadlo,ze to mam z ladovej mineralky bublinkovej a ze ked si budem davat ten stopangin ze to prejde,no ako sledujem,je to zo dna na den horsie....ak inak nebude,bud pohotovost,alebo lekar v pondelok....s tym,ze ma zvozi,kde som bola do teraz 🙂

jahodecka
autor
21. jún 2014

@pblajla teraz si ma pekne doplasila.... 🙂 ja som nebola chora cca 5-6rokov,max.nejake dvojdnove smrkanie,pri malej som to vzdy nejak vybehala a nemala som cas to riesit,jednoducho to preslo a teraz to tu mam asi zratane🙂

ushuaia
21. jún 2014

@ushuaia niesom si ista mozno Theraflu alebo Cold and flu...v lekarni budu vediet... 🙂

zuzanockamt
21. jún 2014

@jahodecka ja som to mala minuly tyzden, vyliecila som sa zhruba za 10 dni bez ATB ... davala som si salviovy caj, jedla som surovy cesnak s medom, tantum verde a sprej jox - to je uplne super na zapalene mandle ... a stale som cmulala nejake pastilky

ushuaia
21. jún 2014

@pblajla @jahodecka inak suhlasim...kazdu chorobu treba vylezat a mat lieky. Som sama zdravotnik...ale hrozny pacient... 🙂 , ale s vekom si zacinam uvedomovat...zdravie mame len jedno...a obycajne prechodene anginy mozu sadnut na srdcovy sval... 😒 , neradno sa zahravat

jahodecka
autor
21. jún 2014

@ushuaia no ja som tiez absolventka zdravotnej skoly,ale nejak to beriem na lahku vahu a nerada chodim k lekarom,ozaj uz len v nutnom pripade....🙂

ushuaia
21. jún 2014

@jahodecka ja tiez...ale poviem ti ked som pracovala v zahranici , chore a chrchlajuce sme chodili po oddeleni...lebo jednoducho sme nemali narok na PN...ked mam teraz dieta a nama po vsetkych skusenostiach...pozeram na mnohe veci inak...

jahodecka
autor
21. jún 2014

@ushuaia to poznam,tiez ked som praxovala v nemocnici,nechapala som,ako mozu tie sestry robit a este v takom prostredi,kde je clovek x krat viac nachylny na kadeco ine,lebo ked mas jedno prechodene,uz sa ti to len nabaluje....malu som mala choru 2tyzdne na antibiotikach,ona z toho vysla a mna to chytilo

ushuaia
21. jún 2014

@jahodecka ste sa nakazili jedna od druhej...asi najlepsie bude ked ta uvidi lekar a da ATB 🙂 , clovek si zvykne na kadeco a vela veci pretrpi, ale vsetko ma svoje hranice

jahodecka
autor
23. jún 2014

no kocky,ja som to nevydrzala,vcera som bola na pohotovosti,najskor zvozenie od lekara,kde som bola do teraz a potom silne antibiotika na akutny zapal hltana......som zvedava ci pomozu.....🙂

katarinka2222
24. feb 2015

Hlavne pockaj kym nasadis antibiotika, na hrdlo mam odskusany strepfen na cmulanie, aj dobre chuti a aj pomoze, davam si ho tak 3 dni a vzdy sa mu ulavi...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli