Porucha zraku - čierne bodky v zornom poli

alexandra909
20. aug 2021

Prosim je tu niekto kto vidi v zornom poli cierne bodky? objavilo s ami to minulu jesen, pri pohlad na bielu stenu, sneh, oblohu.....bola som u ocnej samozrejme, no povedala ze to je normalna vec proste starnutie ......ale mam 30 rokov a neviem si na to zvyknut velmi mi to prekaza naozaj sa s tym neda nic urobit? nemate skusenost?

ailiba
20. aug 2021

@alexandra909 ja mam také fliačky do čierna, niekedy, bola som na vyšetrení, vraj je to normálne a časom sa to zhoršuje. Sk lovec sa zákaluje. Ale neviem co s tým, ale tiež mi bolo povedané, že to býva a nič sa s tým nedá robiť.

ivula0807
20. aug 2021

Ahoj,ja mam 32 rokov a veru od tej 30ky vidim tieto "musky" aj ja. A stale ich pribuda 🤦‍♀️
Lekarka sa vyjadrila, ze ide o tzv. zakaly sklovca, ktore su v populacii bezne ale neda sa s tym nic robit,treba si na ne zvyknut a samozrejme pocitat s tym, ze casom to bude horsie.
Za mna osobne su obdobia kedy to vnimam velmi a velmi mi to prekaza a potom zas obdobia ked to vobec nevnimam 🤷‍♀️ samozrejme pri pohlade na oblohu, bielu stenu...ich vsetky vidim vzdy a je to neprijemne.

axelina
20. aug 2021

Volá sa to vitreolýza - zákal sklovca. Dá sa to laserom liečiť. Závisí od štádia závažnosti. Daj do Google a zistíš viac.

kiki68
20. aug 2021

Je to normalne, je to drobne zakalenie v sklovci, keby je to moc , tak sa robi tzv vitrolyza a vypali sa to laserom myslim. Tiez to mam . Hovori sa tomu aj syndrom musieho kridla. Inak je to neskodne

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xsoniax
20. aug 2021

@alexandra909 sú to tzv čierne mušky... Ma to viac menej každý človek.. Ide o odlupovanie sklovca - sklovcove vlákna....cim je človek starší tým je to horšie.. Niekedy sa zvyknú vstrebať... Treba piť viacej vody min 2 litre denne...operacie sú síce možné ale neodporúčajú sa nakoľko mušky sa objavia opäť... Pokiaľ sa ti neblyska pred očami nemáš sa čoho báť... Pracujem na ocnej klinike 🙂

badimeria
20. aug 2021

@xsoniax ahoj a keby sa blyskalo čo to znamená?

macekovam
20. aug 2021

@badimeria ze mas sietnicu v haji

siska53
20. aug 2021

@alexandra909 bodky nie, ale taky akoby dym. Ak cches mat istotu, smer ocne..uvea je vyborna na to..

kkovacovak
20. aug 2021

@alexandra909 mám to hádam od 18. Tiež mi očný povedal že to nič neznamená. Mení sa mi to mesiac čo mesiac. Raz mám pocit že je to viac a raz že to skoro zmizlo. Najviac to vnímam v zime práve na tom snehu.

xsoniax
20. aug 2021

@badimeria blýskanie znamená odlupovanie sietnice.. Preto sa vždy pacientov pýtame keď povedia ze vidia čierny fľak tak či sa hýbe alebo nie... Ak sa hýbe je to v poriadku sú to spomínané zákaly...ak to stojí a nehýbe sa to je to problém a treba s tým ísť hneď k ocnemu