Porucha zraku - čierne bodky v zornom poli

alexandra909
20. aug 2021

Prosim je tu niekto kto vidi v zornom poli cierne bodky? objavilo s ami to minulu jesen, pri pohlad na bielu stenu, sneh, oblohu.....bola som u ocnej samozrejme, no povedala ze to je normalna vec proste starnutie ......ale mam 30 rokov a neviem si na to zvyknut velmi mi to prekaza naozaj sa s tym neda nic urobit? nemate skusenost?

ailiba
20. aug 2021

@alexandra909 ja mam také fliačky do čierna, niekedy, bola som na vyšetrení, vraj je to normálne a časom sa to zhoršuje. Sk lovec sa zákaluje. Ale neviem co s tým, ale tiež mi bolo povedané, že to býva a nič sa s tým nedá robiť.

ivula0807
20. aug 2021

Ahoj,ja mam 32 rokov a veru od tej 30ky vidim tieto "musky" aj ja. A stale ich pribuda 🤦‍♀️
Lekarka sa vyjadrila, ze ide o tzv. zakaly sklovca, ktore su v populacii bezne ale neda sa s tym nic robit,treba si na ne zvyknut a samozrejme pocitat s tym, ze casom to bude horsie.
Za mna osobne su obdobia kedy to vnimam velmi a velmi mi to prekaza a potom zas obdobia ked to vobec nevnimam 🤷‍♀️ samozrejme pri pohlade na oblohu, bielu stenu...ich vsetky vidim vzdy a je to neprijemne.

axelina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
20. aug 2021

Je to normalne, je to drobne zakalenie v sklovci, keby je to moc , tak sa robi tzv vitrolyza a vypali sa to laserom myslim. Tiez to mam . Hovori sa tomu aj syndrom musieho kridla. Inak je to neskodne

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xsoniax
20. aug 2021

@alexandra909 sú to tzv čierne mušky... Ma to viac menej každý človek.. Ide o odlupovanie sklovca - sklovcove vlákna....cim je človek starší tým je to horšie.. Niekedy sa zvyknú vstrebať... Treba piť viacej vody min 2 litre denne...operacie sú síce možné ale neodporúčajú sa nakoľko mušky sa objavia opäť... Pokiaľ sa ti neblyska pred očami nemáš sa čoho báť... Pracujem na ocnej klinike 🙂

badimeria
20. aug 2021

@xsoniax ahoj a keby sa blyskalo čo to znamená?

macekovam
20. aug 2021

@badimeria ze mas sietnicu v haji

siska53
20. aug 2021

@alexandra909 bodky nie, ale taky akoby dym. Ak cches mat istotu, smer ocne..uvea je vyborna na to..

kkovacovak
20. aug 2021

@alexandra909 mám to hádam od 18. Tiež mi očný povedal že to nič neznamená. Mení sa mi to mesiac čo mesiac. Raz mám pocit že je to viac a raz že to skoro zmizlo. Najviac to vnímam v zime práve na tom snehu.

xsoniax
20. aug 2021

@badimeria blýskanie znamená odlupovanie sietnice.. Preto sa vždy pacientov pýtame keď povedia ze vidia čierny fľak tak či sa hýbe alebo nie... Ak sa hýbe je to v poriadku sú to spomínané zákaly...ak to stojí a nehýbe sa to je to problém a treba s tým ísť hneď k ocnemu

silviaby
28. júl 2022

@xsoniax máte prosím vás skúsenosti s operáciou sklovca laserom? Podstúpil to niekto? Ja som musela kvôli tomu podstúpiť vitrektomiu ale na druhé oko by som tomu rada predišla ak je to možné. Vďaka za každú radu

xsoniax
28. júl 2022

@silviaby na klinike kde robím sa operácia PPV robieva často. Alternatívou je pichanie injekcií do oka aby sa situácia udržala a videnie sa nezhorsovalo. Ak však nepomôžu ani injekcie operácia je to najlepšie riesenie

silviaby
18. aug 2022

@xsoniax ďakujem Vám pekne a kde je ta klinika?

xsoniax
18. aug 2022

@silviaby ja robím v neovizii... Pobočky sú v ba v Poprade Trnave a aj Ružomberku... Ale táto operácia sa robí len v ba (a asi v Poprade)

silviaby
18. aug 2022

@xsoniax
@xsoniax ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede. PPV robíte plynom alebo olejom? Chcela som vedieť, s čím sú lepšie výsledky. Resp.skúsenosti.

xsoniax
19. aug 2022

@silviaby aj aj... Ale až po vyšetrení doktorka odporučí postup

silviaby
19. aug 2022

@xsoniax ďakujem

1mina
19. aug 2022

Je to normalne zakaly sklovca aj ja mam take, a aj sede bodky a tie takr nitky akoby vidim... Ak vam to bude moc prekazat vedia to odstranit laserom myslim