Poškodenie chrupavky kolenného kĺbu, trhlina v bočnom kolaterálnom väze

17. aug 2023

poškodenie chrupavky kolenného kĺbu, trhlinu v bočnom kolateralnom vaze, artozu kolena

A degeneratívne zmeny na meniskoch kolena
Prosím toto všetko som vylúštila z mri kolena.
Prosím nemáte niekto skusenosti čo ma čaká?
Je to veľmi veľmi zle že?

simsalabim
17. aug 2023

Na artrozu si daj predpisat Chondrosulf, to by som urcite uzivala, lebo artroza bude postupovat. Je dobre sa neprestat hybat, samozrejme klby nepretazovat. Inak neviem poradit.

autor
17. aug 2023

@simsalabim rok mám bolesti už mi je do plaču.
Dr ma poslal iba na rtg že Artroza …po roku prosenia o mri som si ju vybavila sama a keď som videla popis som zhrozená mám pocit že mám celú nohu zlu veď tam je toho tak strane veľa.
Bojím sa čo ma čaká.

autor
17. aug 2023
simsalabim
17. aug 2023

Skus nalez poslat sem https://www.modrykonik.sk/group/6796/ Mozno tam ti niekto poradi, ja viac naozaj neviem... viem, ze kvoli artroze mozu byt bolave a poskodene tkaniva v okoli a aj tym, ze inak ztazaujes nohu. Pytala by som sa aj k rehabilitacnemu lekarovi a potom na rehabilitacie (mozno pomoze na bolesti magnet, ultrazvuk a pod.) a cvicenie k fyzioterapeutovi, aby ukazal cviky, co mozu pomoct.

helianthuses
17. aug 2023

Mam tento problem na oboch kolenach. Mechanicke opotrebenie v mojom pripade.
Mam potrhany meniskus, poskodenu chrupavku a v pravom kolene aj bocnu strbinu.
Bolesti nemam, ortoped mi dal ziadanku na operaciu oboch kolien - zatial to nechavam tak.

autor
17. aug 2023

@helianthuses môžem sa spýtať kolko máte rokov?

stanulienkat
17. aug 2023

Kup si Tripple blend Alavis maxima. Ovela lepsie ako Condrosulf ktory mi znicil zaludok.

simsalabim
17. aug 2023

@stanulienkat ako dlho si Chondrosulf uzivala a ako ti pokazil zaludok? Celkom ma to zaujima, kedze ho tiez uzivam.

stanulienkat
17. aug 2023

@simsalabim užívala som ho nedbanlivosťou lekára štyri roky vkuse. A každé tri mesiace som mala mesačnú prestávku. Lekár sa nestaral a nepovedal mi, že sa to môže užívať maximálne dva roky. Mala som vredy na žalúdku, strašné bolesti, pocit tvrdého žalúdka. Už som roky po doužívaní, ale problémy mám stále. Teraz som na odporúčanie pred dvomi rokmi začala užívať tento Triple Blend, zlepšili sa mi kĺby, ktoré som mal niekoľko rokov skoro nehybné, zlepšenie som pociťovala do dvoch týždňov, takže ja na to nedám dopustiť.

simsalabim
17. aug 2023

@stanulienkat to som nevedela, ze sa moze uzivat iba 2 roky. Ja ho uzivam tak 1,5 roka. Musim pozriet pribalovy letak. Ale nemaju oba vyrobky v podstate rovnake zlozenie?

helianthuses
17. aug 2023

37. Chodila som na kolagenove injekcie, to bolo super.

stanulienkat
17. aug 2023

@simsalabim neviem presne ako je to v letáku písané, ale mne to povedala moja reumatologička, že by sa to nemalo užívať viac ako 2 roky. A potom zrejme dlhšia prestávka.

25daniela
17. aug 2023

Na regeneráciu naozaj veľmi pomáha tripl blend extra silný, mňa boleli veľké klby a po užívaní toho doplnku, nič nebolí. Samozrejme neopravia sa veľmi silné poškodenia, ale mne pomohol

simsalabim
17. aug 2023

@stanulienkat cize si ho uzivala kvoli artritide, nie artroze?

stanulienkat
17. aug 2023

@simsalabim artritída+ poškodené chrupavky.

simsalabim
17. aug 2023

@stanulienkat myslela som si, kedze spominas reumatogicku. Ja mam artrozu, co riesi ortoped. Ktovie, ako to je pri nej.

stanulienkat
17. aug 2023

@simsalabim noooo, ja toho riesim veeeeela😁