Potenie, závraty a pocit na odpadnutie

10. feb 2022

Ahojte,

chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosť s podobným problémom. Začalo to asi pred rokom, z ničoho nič doma v posteli sa mi rozbúšilo srdce, zle sa mi dýchalo, točila sa mi hlava, bolo mi nevoľno, oblieval ma pot. Na pohotovosti mi dali magnézium s tým, že som ok ale pre istotu ma objednali na ECHO. To bolo v poriadku ale príznaky sa stupňovali. Neustále točenie hlavy, nevolnosti, rýchly tep 90-110 v klude, niekedy vyskočil aj na 150. A už to išlo rada vyšetrení, kardiológ, neurológ, internista, angiológ a všetky možné vyšetrenia bez nejakeho nálezu. Všetko ok, teda až na cystu na mozgu, čo mi bolo povedané, že to je ok a určite mi nespôsobuje tieto problémy. Neviem už ako dalej. Netuším či by mi mohlo byť ale velmi chcem aby to prešlo alebo sa to aspoň zmiernilo, tá únava, tachykardia, točenie hlavy, potenie, tras, nevolnosti no niečo htŕozné, nedá sa mi normáne a štastne žiť.

Nemáte niekto skúsenosť ? Prípadne nejaké odporučenie čo dalej.

mony232
10. feb 2022

Nemôže to byť tetania?

autor
10. feb 2022

@mony232 to zistuje neurológ, však ? Vôbec sa o tejto diagnózne nezmienil. Tiež mi to napadlo ´, užívam pravidlene pre istotu magnézium ale nepomáha

natalia0902
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyci
10. feb 2022

endokrinolog? hypertyreoza?

mony232
10. feb 2022

Ano zisťuje sa to na neurológii pomocou emg vyšetrenia..Určite si to žiadaj.

autor
10. feb 2022

@lyci robili mi len krv na hormóny štítnej žľazy, nie je zväčšená a krv je v poriadku tak ma na endokrinológiu neposlali

ivkaivka9
10. feb 2022

Pýtaj si test na EMG na tetaniu. A tiež si skús prečítať o panickej poruche, resp. panický atak. Dávno som si tým prešla, tiež som absolvovala všeliaké možné vyšetrenia a všetko ok až na tetaniu, ktorú mám dodnes.

autor
10. feb 2022

@ivkaivka9 ďakujem, skusim

neson123
10. feb 2022

@natalia0902 mozem aj ja, mam rovnake priznaky dlhodobo

katka.sp
10. feb 2022

@natalia0902 moz aj ja poprosiť, už dlho takto žijem🙂

milivanilka
10. feb 2022

Napadla ma tetania. Skúste nasadiť CBD olej, zmierňuje príznaky a treba sa dať vyšetriť na tetaniu

luccija
10. feb 2022

Psychika ...úzkosť, panika, tetania...chod k psychiatrovi

zuzkapredajkupa
10. okt 2022

Tiež som to zažila, ak nerobil neurolog vyšetrenie na tetaniu tak si ho vyžiadať - bezbolestne Emg ju ukáže. Vtedy by mal aj horčík pomôcť... Mne sa nepotvrdila. Ak všetko ostatné nič neukázalo, môžu to byť panicke ataky, podobajú sa tetanickym. Tam pomôže už len dobrý rozhovor so psychológom, ja už k nemu chodím pomedzi všetky tie vyšetrenia, na škodu to nebude. Ak je to veľmi zle, vie ta poslať psychiatrovi, ktorý vie predpísať lieky.

nikulllka
14. júl 2023

Dobrý deň, chcela som sa vás opýtať, či už ste prišli na príčinu vášho problému?

autor
14. júl 2023

@nikulllka vraj psychika, zial ani AD nepomáhajú

neson123
14. júl 2023

Ako dlho beriete AD?A ake?

autor
16. júl 2023

@neson123 Alventu už cca rok

pkgirl30
16. júl 2023

dobrý deň, a riešite svoju psychiku aj iným spôsobom ako liekmi? zmenili ste aj niečo iné?

vikutoria
25. sep 2023

@neson123
Aj ja mám tieto príznaky, je to strašné a veľmi ťažko sa mi a tým žije.

danielicita
21. feb 2024

Skúšali Vám robiť testy aj na POTS?

autor
21. feb 2024