Potrebujem odbornú pomoc?

slnecnica333
16. sep 2016

Ahojte.mam problem ktory uz trva viac ako mesiac.ked moj manzel nie je doma mam zle stavy nahle zhorsenie nalady bezdvovodny strach uzkost nervozita napatie smutok.mam aj take negativne myslienky ktore su vtierave nechcu odist...dost sa bojim aby to neprerastlo a neublizila malej. mala ma pol roka.nema mi kto poradit lebo doma nikto tym netrpel tak nikto nevie ci potrebujem psychiatra alebo nie.mam sa snazit to prekonat sama.od porodu som schudla 10kil mo ze to byt aj preto ze mi chybaju vitaminy a nemam ani menstruaciu takze mam rozburene hormony.neviem ci sa to vsetko vrati do normalu ked trosku priberiem a nabehne cyklus alebo uz potrebujem psychiatra.neviete poradit?vsetko sa to deje iba ked manzel nie je doma.ked pride po tyzdni domov aj zla nalada pominie.

kacenka_1
16. sep 2016

Ja by som sla za odbornikom, ved to nie je hanba. Budes riskovat, ze to prejde a co ked sa to zhorsi a nieco sa stane? Ak vies o probleme, si si ho vedoma a vidis, ze to nezvladas, dnesnej dobe to nie je ziadna hanba vyhladat pomoc. Radsej skor ako neskoro...

dominika6
16. sep 2016

@slnecnica333 najprv vyskúšaj prechádzky na čerstvom vzduchu,pravidelne každý deň,stretneš známych,podebatíš so susedmi,kamoškami...ked manžel nieje doma snaž sa chodiť na návštevy,alebo si zavolaj niekoho k vám,nech niesi sama..chod k rodičom,svokrom,proste doma čo najmenej..tak isto jedz veľa ovocia,zeleniny,vlákniny,ktoré ti dajú energiu..
to že po pôrode sú takéto stavy bežné,neznamená,že hned musíš bežať ku psychoušovi a tlačiť do seba oblbováky..

kacenka_1
16. sep 2016

@dominika6 nemyslela som ze rovno bude na liekoch alebo dakde zavreta.. len proste ak daco nezvlada aby nerobila zo seba hrdinku a nehanbila sa riesit problem... to vse..

n0mi
16. sep 2016

Mozu to byt priznaky poporodnej depresie. Na zaciatok skus si najst nejake zaujmy,vypadnut von, ist von s priatelkami, s partnerom na nejaky vikend ci vecer vo dvoch si spravte. Treba aj otvorene komunikovat s partnerom,aby si citila jeho podporu a pomoc. Ak by to pretrvavalo dlhsie, a nic z uvedenych rad nepomohlo,vyhladas terapeuta. 🙂

slnecnica333
autor
16. sep 2016

@n0mi ked sa s niekym o tom porozpravam tak sa mi ulavi no po nejakom case znova.poporodna nejak neskoro pol roka po porode

slnecnica333
autor
16. sep 2016

@dominika6 ked sa s niekym o tom porozpravam tak sa mi ulavi no po nejakom case znova.ved kvoli tym oblbovakom ani velmi nechcem ist lebo doktori to hned riesia liekmi.a zda sa mi ze som este dost mlada aby som uz odteraz az do staroby bola na liekoch

ssussie
16. sep 2016

@slnecnica333 v konecnom dosledku si pomoct musis aj tak sama, ale je nacase najst si osbornika, ktory ta na spravnu cestu navedie 😉 Hlavu hore je to narocne obdobie a nie si o nic horsia mama ano clovek ked mas psychicke problemy... Prave naopak, ak si to uvedomujes robis najlepsie co mozes 🙂

zunolu
16. sep 2016

Určite čo najviac medzi ľudí, po návštevách a tak. Nájsť si nejaké hobby venovať sa aj sebe. Zlepšit stravu, ale ísť aj odborníkom. Uvidíš čo ti povie, ak ti dá lieky nemusíš ich predsa brať ak nechceš.

dominika6
16. sep 2016

@slnecnica333 ved ale ty sa nemusíš baviť o depresii,prečo sa nerozprávaš o pohodových veciach,o malej,o radostiach,starostiach, nielen sa utápať sa rozmýšľať zbytočne...
chceš povedať že nemáš kam ísť,nik k tebe nepríde? čo by si si zamestnala myseľ? a ko dlho je manžel preč? chodí na týždnovky?

pehavcek
16. sep 2016

@slnecnica333 uplne v pohode vyhladaj psychologa. Ten s klientom pracuje na zaklade rozhovorov a nepredpisuje ziadne lieky. Mozno mas len nejaky blok, ktory treba poriesit. Ak by ti aj poslal k lekarovi, ze potrebujes aj lieky, tak je to len na urcity cas a postupne by ti ich vysadili. Je mozne, ze mas v tele nejaku nerovnovahu a bez liekov sa to moze zhorsovat. ja by som to neodkladala, zacni psychologom a sama uvidis 😉 😉 😉

slnecnica333
autor
16. sep 2016

@dominika6 mam s kym byt ja nebyvam sama ale s nasimi.manzel je tyzden doma a tyzden v praci.takze jeden tyzden mam dobry a druhy blby

dominika6
16. sep 2016

@slnecnica333 to je v pohode,chápem ťa,máš výhodu že máš vašich pri sebe,ak môžu malú postrážiť,hoci na noc,chod vonku s kamoškami na kafe,vypni hlavu,naberieš energiu aspon na 2 dni,potom zas nech príde niekto k vám,potom pôjdeš zas niekam ty... ved za 5 dní si plán urobiť môžeš..nerobili ste dieťa pre to,aby si sa opúšťala a ľutovala...teš sa z malej a venuj sa jej

catherinah
16. sep 2016

Podla mňa je to na psychológa.
Psychiatra nie, potrebuješ sa vykecať, podporiť....
Skús si nájsť niečo, čo ťa bude baviť a kde budeš medzi ľuďmi.

slnecnica333
autor
16. sep 2016

@dominika6 dakujem za rady skusim to najprv tak aj ja mam pocit ze mi chyba trosku spolocnost.ze mam stereotyp.ale malu mam v noci najradsej pri sebe aj kf neruseny spanok by bol fajn ale tak ich zatazovat nebudem.myslim ze si aj sama co si neradila psychologa ale riesit to inac

sense
16. sep 2016

Moze ist o poporodnu depresiu,ta moze nadtupit aj polroka po porode....urcite by som skusila psychologa.... Popr ak mas niekoho blizkehi nnebyt sama

dominika6
16. sep 2016

@slnecnica333 ja niesom za psychoušov,to je dnešný trend,s každým prdom chodiť za odborníkmi...použi zdravý sedliacky rozum a ži naplno..

sardinka336
16. sep 2016

@slnecnica333 na lieky si mlada a na tieto stavy nie si? Chapeš...aspon sa poradiš a zistiš čo s tebou je. Poprodna depresia moze nastupit aj pol roka po porode. Kto to nezažil ten si mysli ze to je len nejaky smutok ktory prejde ked si spravim pekny program, pojdem s kamoškou na kavu, nakupy....ano..tak na 5 minut to pomoze lebo pozornost je sustredena na ine, ako nahle ostaneš sama tak sa to cele vrati. A tie myšlienky si viem uplne predstavit, nezriedka je to dooost psycho čo ta napadne ze? Ved uvidiš sama ale ak by ta to malo dlhodobo mátať tak ja by som odbornika vyhladala, načo sa trapit, lieky nie su na cely zivot, niekedy stači len preliečenie a potom je to ok.