Pozitívny antigén po karanténe

15. feb 2022

Ahojte ako by ste to riesili? 11 dni od prvych priznakov covidu, následne stvrtok pozitivny antigen a v piatok pcr...vysoka naloz..priznaky uz teraz nie su skoro vobec ale nakoľko som mala vysokú naloz tak este stale mam pozitivny antigen ci značí infekcnost a este asi nie uplne zotavenie .. zajtra by som mala ist do prace po 5dnoch karanteny..v praci sa dost nabeham... neviem ist do prace ci volat lekarke a predĺžiť pn?

autor
15. feb 2022

Priznaky boli bolest hrdla, teploty bolest svalov, zapal v dutinach - kychanie, bolest oci zachripnutie.. teraz uz len mierna bolest hlavy a pali ma nos sem tam. Vcera trochu svaly

lilianka28
15. feb 2022

Určite volať dr.

danielahamar
15. feb 2022

pri príznakoch a pozitívnom teste aj po, určite koniec karantény doktor

uhnakova
15. feb 2022

ak mas priznaky, karantena ti nekonci. Karantena po piatich dnoch konci len v pripade, ze si poslednych 24 hodin bez priznakov. Logicky s priznakmi si este stale infekcna. Treba volat lekarovi, nech predlzi PN.

palicka
15. feb 2022

5 dňová karanténa platí pre bezpriznakovych

uhnakova
15. feb 2022

@palicka 5 dnova karantena plati pre vsetkych (okrem vynimiek ako ockovani, prekonani). Ale je tam podmienka byt poslednych 24 hodin bez priznakov. Mnoho ludi ma velmi lahky priebeh, napr. moja dcerka - 2 dni slabe priznaky.

autor
15. feb 2022

Takyto ho este mam

uhnakova
15. feb 2022

tak to je jasne pozitivny.

nevenka
15. feb 2022

To je este riasne silna ciarka, nasho syna nepustili do skoly s ledva viditelnou ciarkou a to nemal ziadne priznaky, bol doma 11 dni. Hoci nas nenakazil, nechapem, ako to je mozne. Treba volat dr., ale ak mas priznaky, tak by som medzi ludi nesla uz z principu. A ak sa este aj blbo citis.

hesloveslo
15. feb 2022

Pozitívna môžeš byť ešte 3 mesiace. Brat mal už druhý krát covid a stále ma pozitivny test

palicka
15. feb 2022

@uhnakova ale má príznaky. Teda karantenu ukončí lekár.

palicka
15. feb 2022

@hesloveslo PCR áno, antigen takto dlho pozitívny nie je

autor
15. feb 2022

no volala som a do piatku aspon doma...

moni73
15. feb 2022

Ja som mala pozitivny test v stredu vecer. A toto je dnesny, teda skoro po tyzdni 🤷‍♀️

autor
15. feb 2022

@moni73 neviem preco nas to tak dlho drzi :( ja tiez cca 5.-6. Den najvyššia naloz najsilnejší antigen a teraz som 11.den a este stale silny :/

autor
15. feb 2022

A príznaky este mas?

janulkama
15. feb 2022

Ja som dnes 10 den a tiež stale pozitivny vysledok ag a dost silne. A moja dr len mailom komunikovala, dobrala som atb, predpisala Trifed a rovno ma aj vypisala od 18.2. co nechapem, nakolko stale kaslem a soplim😔 Asi rata s tym, ze do piatka budem fit