Poznáte zdraviu neškodný a zároveň účinný antiperspirant?

meluela
5. mar 2014

Dosť si dávam pozor na stravu, kozmetiku používam skôr striedmo, ale antiperspirantu som sa zatiaľ nevzdala keďže nechcem úplne vypadnúť z civilizácie 😉 .

Kedysi kolovali chýry o tom, že spôsobuje rakovinu prsníka. Kúpila som si prírodný, ale nefungoval, potom som videla pár článkov o tom, že to boli len fámy, tak som neriešila a vrátila sa k tuhému dezodorantu rexona/dove. Snažím sa ich používať aspoň nie každý deň. Teraz sa snažím trochu urobiť aj poriadok v kúpeľni. Keď už podrobne sledujem špajzu, nech nemáme rovnaké a ešte väčšie svinstvá aj tam. A s prekvapením som zistila, že ono to neboli len fámy a mýty. Veľa vedeckých štúdií (nielen pochybných článkov pár ezoterikov) píše o potenciálnych rizikách kozmetických prípravkov, hlavne keď sa ich účinky nazbierajú. Závery nie sú jednoznačné - zaujímavé však je, že SR úrad verejného zdravotníctva tvrdí opak: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

Pre porovnanie: http://scholar.google.com/scholar?hl=en&num=100...

No ale čo teraz? S veľkou pravdepodobnosťou účinný antiperspirant prispieva k rakovine prsníka a ktovie čomu ešte. Pamätám si však, ako som (ne)fungovala bez antiperspirantu. Máte nejaké osvedčené riešenie? Alebo nejaký osvedčený prírodný produkt, výrobok ktorý by fungoval na inom princípe?

Ďakujem za tipy !!!

evka1009
21. jún 2018

@adka.baby ano, je fakt dobry aj kvalitny deodorant, ale takisto obsahuje hlinik, ci uz tuhy deodorant alebo gulicka. Kedze sa tomu trosku venujem, kazdy deodorant obsahuje hlinik. Ak chcete pouzivat nieco proti poteniu najvhodnejsie su prirodne produkty, ako je to uz vyssie spomenute, su to napr.: mastenec, sodabikarbona atd. ...

adka.baby
21. jún 2018

@evka1009 čistý deodorant bez hliníka je aj od firmy Forever living aloe vera.Taktiež odskúšané.

loredan
3. apr 2019

Baby ja by som vam odporučila BIO kozmetiku OMIA. Bez hlinikovych soli s prirodnymi esenciami odporucam. Roll on, alebo velmi super je spray pre mna je najviac top s arganovym olejom. Tee trea trocha stipe, ale pre niekoho moze najma v lete posobit osviezujuco.