OTP režim

jedlicka222
28. mar 2022

Ahojte.
Nastupujem 1.4. do prace po materskej a som trochu zmatena lebo zamestnavatel ma OTP rezim. Ja som bola tom, ze OTP sa na pracoviskach sa uz vo februari zrusil (ako je uvedene v linku nizsie).

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conte...

Vyznate sa v tom niekto?

lasona
28. mar 2022

Myslím že zamestnávateľ sú môže sám určiť interné pravidlá. Takže môže mať OTP režim, aj keď je zrušený

diamond007
28. mar 2022

@jedlicka222 veď ty s tým nič nemáš, žiadne starosti. Ak chce zamestnávateľ,môže si zabezpečovať svoje testovanie zamestnancov.

stastna17
28. mar 2022

@jedlicka222 ak si ockovana, ziaden problem... ak si prekonana tiez, ak nie si ani ani, tak ti sef da rano test alebo pojdes na test a zamestnavatel ti to preplati. my sa rano testujeme raz tyzdenne ked dojdeme , lebo robime home office , kto dojde ten si urobi test aj ked sme ockovani prekonani, sme sa tak dohodli, kedze omicron je jedno ci si to alebo aj to, mozes mat tak ci tak.

jedlicka222
autor
28. mar 2022

@diamond007 no praveze vraj potrebujem ma spraveny vopred test inak sa do prace nedostanem. Vnimam v okoli, ze od februara uz nikto test do prace nepotrebuje a tak ma to prekvapilo.

jedlicka222
autor
28. mar 2022

Dakujem vam za odpovede, mala som v tom gulas. Len nerozumiem naco su potom pravidla a vyhlasky ked aj tak si kazdy zamestnavatel robi co chce. Je to potom velmi zmatocne.

stastna17
28. mar 2022

@jedlicka222 no to ako ked maju firmy interne pravidla, smernice, niekto ma aj PN platenu 100% a pritom je vyhlaska 55% takze firma si ako samostatny subjekt moze take veci sama riadit.