Prasklina na nechte

janulienka299
22. feb 2024

Zdravím chcem sa opýtať mam prasklinu na nechte, zrejme vznikla poškodením nechtového lôžka pilníkovaním . Keď mi necht odrastie, tak praskne ďalej. Má s tým niekto skúsenosť? Prípadne ako to liečiť? Ďakujem

janica_
22. feb 2024

@janulienka299 prasklina je najmensi problem, podla farby to vyzera ako plesen, modelaciu treba dat dolu a ist k lekarovi nech ti to vylieci.

nikpa
22. feb 2024

@janulienka299 ved to máš celé plesnive. Umelé nechty dole a daj si dokopy svoje nechty, až potom zase umelu manikúru.

lakebabe
22. feb 2024

@janulienka299 máš tam poškodenie koreňa toto už bude doživotný problém ale modelaciu okamzite dolu bud odrasteny zabinec alebo pleseň

moonlight1210
22. feb 2024

Stava sa to pri modelovanych nechtoch.
Rozhodne to teraz ale musi “dychat”, aby sa to liecilo.

Hovori sa o tom napr. tu:

https://www.youtube.com/watch?v=91EFWMt_37Y
monuliak9
2. mar 2024

Som nechtarka. Ako baby povedali , začal tam mykoticky proces . Neboj sa , ja v takom prípade dávam dole modelaciu , či zákazníčka chce alebo nie, poškodené miesto mierne prebrusim, sú druhy plesni ktoré sú len povrchové a tie sa liečia antimykotickymi lakmi , primermi a necháva sa nechtik voľne. Tu to však vyzerá že to ide do hĺbky , tak ak chces nechtík zachovať , modelaciu dole (NIE SAMA DOMA ZUBAMI!!) , a ku lekárke. Držím palce 🍀🥰

janulienka299
autor
9. mar 2024

@moonlight1210 modelacia je už dole ☺️