Prechod z čiernej farby vlasov do blond

svetllana
28. feb 2012

Ahojte zienky. Rada by som si od Vas precitala nejake rady, tipy, pripadne skusenosti alebo vyrobky vhodne pri stahovani ciernej farby z vlasov. Viem, ze je to beh na dlhe trate, ak nechcem pri tom uplne znicit vlasy. Ake mate s tym skusenosti? 😉

cherry1981
28. feb 2012

@svetllana No Tak ja som raz experimentovala a prefarbila si z blond na ciernu, ale voooobec sa mi to nehodilo tak som si kupila blond a isla si z nova prefarbit, a ten vysledok bol strasny tyzden som nechodila na ulicu vyzerala som ako mrkva 😀 😀 A to som si dala v priebehu tyzdna na vlasy asi 4 farby.
a nakoniec som musela navstivit kadernicku ktora ma ako tak dala dokopy a konecne som mohla aj medzi ludi 😀 Urcite odporucam kadernicku 🙂

svetllana
autor
28. feb 2012

Ja som si tiez natrela ciernu na blond a teraz banujeeem! ☹ O to je to horsie, ze som si pestovala aj dlzku, mam po pas vlasy, myslim, ze kvalitne :/ Och, asi sa nezaobidem bez ostrihania sa na kratko, ze? :((

cherry1981
28. feb 2012

@svetllana No ja som si ich tak spalila, ze som musela sa dat aj ostrihat, ale skus kadernicku urcite ti skor poradi sama by som uz nefarbila 😉

svetllana
autor
28. feb 2012

Ja tiez nebudem sama, to by som si netrufla. Len neviem, co je lepsie, aky postup. Vies, ci naraz to stiahnut alebo postupne melirovat. Ako najlepsie predist zniceniu. A nechce sa mi cakat rok, kym to vsetko zleze 🙂))Kadernickam sa do toho moc nechce, co som si vsimla..A tu, v UK, som si nie ista, ci su kadernici tak odborne zdatni 😀 ...a nielen oni 😀

galioska
23. okt 2013

svetlana, to mas pravdu v uk si treba najst ozaj dobru kadernicku, tie lacnejsie su na prd, treba najst taku co ma vela zakaznikov a priplatit, lenze zas 100libier nechat u kadernika to nie,to je moc :D ja si doma robim melir a je to :D

kiki68
23. okt 2013

cierna do blond sa dobre tahat neda,to moze ist po tyzdni do zelena, hocico sa bude robit len u dobreho kadernika,tam to vedia na vaic krat stiahnut. Kadernici zdatni su,ale do tohto ist je risk,nikto nehce zalobu za spalenie vlasov,alebo trvale poskodenie. Keby som ja kadernik tiez do toho len tak nejdem. Moja kadernicka mne odmieta farbit vlasy,nakolko mam vraj krasne zdrave vlasy a pekny odtien,tak nie kazdy ma predstavu nafarbit to hned.

lukaskam
23. okt 2013

ja som tiež v minulosti šla s čiernej na blond muselo sa to sťahovať na viackrát na jeden to nepôjde určite ale tak na vianoce už snáď môžeš byť opäť blond teraz to znie strašne ale pre zachovanie dĺžky a ako takej kvality vlasov sa oplatí počkať 😉

veronika.nov
30. okt 2013

@svetllana ja sice idem na svetlejsie len o par odtienov, ale nechavam to na kadernicku. na prvej navsteve mi dala vytahovac farby, naniesla mi to ako sampon, nechala 20 min posobit. vytiahlo to vsetky farebne pigmenty (cierne a cervene). potom mi dala na to svetlohnedu farbu a vlasy mam o 3 odtiene svetlejsie. este 1 navsteva a budem na tej farbe aku chcem. a vlasy mi to neznicilo. nastastie 🙂

awalancha3
5. nov 2013

no..... mne svetle vlasy nejdu, povodne mam tmavo hnede.....ale farbim si ich kvoli sedinam, tmavohnedou, ktora vzdy chyti na cierno......tiez tuzim mat vlasy tmavohnedé, nie cierne.... proste tmave, ale aby bolo jasne, ze nemam "cierne" ale len tmavohnede..... uplna cierna farba robi tvar bledou, tvrdou a starsou.... aj ked teda, hm.... ja som vynimka co potvrdzuje pravidlo 😀

nancy666
22. feb 2019

No toto som absolvovala. Ale ja mám husté a hrubé vlasy tak moje to prežili. Normálne doma 12% peroxid a melirovaci prášok tuším na 2-3x a bolo to. Potom už kadernícke nech je farba jednotná ale neviem či môžem tento postup niekomu odporúčať 🤔