Prečo cítim plesnivú chuť?

ivaa_
3. mar 2021

Ahojte :(
Už cca 5 dni cítim všetko ako "plesnivé " . Ako keby mi smrdi aj oblečenie oprate, voňavky a všetko. Tak isto aj jedlo ,ako keby mám všetko pokazené a občas mám taký pocit aj v ústach ako takú plesnivu.
Ostatní to necítia, ani z oblečenia ani z jedla .
Neviete náhodou čo to môže znamenať?
Za každú odpoveď ďakujem

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evora
3. mar 2021

Neberieš nejaké nove lieky, vitamíny, antidepresiva?

ivaa_
autor
3. mar 2021

@beata_k nie som si vedomá tejto možnosti :/

ivaa_
autor
3. mar 2021

@evora vôbec práveže, jedine si dávam céčko ako vitamín

babovka2321
3. mar 2021

@ivaa_ premnozene kvasinky? Existuje taky domaci test, ze pustis sliny do pohara s vodou. Raz som to mala a ja by som prirovanala, ze mi vsetko chutilo ako divne mlieko (este aj pivo mi chutilo po mlieku) ... Neviem si uplne predstavit chut plesne, ale mohlo by to byt zhruba podobne.

ivaa_
autor
3. mar 2021

@babovka2321 a aký ma byt výsledok? DAKUJEM !!! Vyskúšam

babovka2321
3. mar 2021

@ivaa_ https://casprezeny.pluska.sk/zdrava-a-stihla/kv... napriklad aj tu na konci clanku to je popisane, ale treba skusat idealne rano.

remaadja
3. mar 2021

@ivaa_ ahoj, cítim presne to iste. Občas silnejšie občas slabšie. Začala som však brat iný vitamín C a tiež iné D cko ako doteraz. Trvá mi to tiež cca týždeň. Od včera som vitamíny vysadila, ale stále mam pachuť. Tak ešte počkám a uvidím. Inak idem v piatok na gastro, tak uvidim co mi povedia

ivaa_
autor
3. mar 2021

@remaadja mohla by si mi prosím potom napísať ❤ ?

remaadja
3. mar 2021

@ivaa_ jasne, idem tam budúci piatok, potom sa ti ozvem. Sama som zvedavá 🙈

ivaa_
autor
3. mar 2021

@remaadja No hrozne nepríjemné, už som z toho taká nervózna..
Ešte mi napadala oralna kandidoza , avšak na jazyku ani nic nemam ani v ústach výrazne

bodka70
4. mar 2021

@ivaa_ ešte jedna možnosť by tu bola, nemôžeš mať covid? niektorí nemajú iný viditeľný príznak, len zmenu v chuti a čuchu

elisaelisaday
4. mar 2021

Aj ja sa pripajam k moznosti covid (podobna skusenost v rodine).

remaadja
4. mar 2021

@elisaelisaday @ivaa covid sme prekonali, sú to cca 3 mesiace. Nik iný z domácnosti nemá žiadne príznaky, dcéra sa bola včera dokonca testovať. Je negatívna. Volala som dokonca so svojou obvodnou Dr. vraj môže byť post covid

ivaa_
autor
4. mar 2021

@remaadja budem mať presne tri mesiace po covide. Premýšľala som aj nad tým, či zasa nemôžem byť nakazena a s tým spojená aj tá chuť. Zajtra si idem urobiť test ,som zvedavá. Snáď ma to znovu nechytilo

remaadja
4. mar 2021

@ivaa_ nestras, ja si to nepripúšťam, ale pôjdem aj ja na test pre istotu. Potom daj vedieť ako si dopadla.

remaadja
5. mar 2021

@ivaa_ ahoj, bola si sa otestovať?

ivaa_
autor
5. mar 2021

@remaadja áno , som negatívna . Tatktiež som si robila test čo tu poslala- babovka2321 v tom linku . A vyšlo mi to ako na tie mremnožené kvasinky :/ musím prečítať čo s tým

remaadja
5. mar 2021

@ivaa_ no super, aspoň ze si negatívna. Musím vyskúšať tiež ten test. Idem to pozrieť