Prečo cítim plesnivú chuť v ústach?

Zodpovedané
24. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V ústach cítim plesnivú chuť. Všetky potraviny mi chutia tak ako plesnivé a tak isto aj niektoré vône. Teda skoro všetko cítim ako keby to je plesnivé.

Z čoho to môžem mať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste prekonali Covid-19, tak toto môže byť následok tejto infekcie. Ďalej môže ísť o poruchu nervu, ktorý je zodpovedný za vnímanie chutí.

Skúste vyskúšať preparáty s vitamínmi skupiny B, ktoré pomáhajú regenerovať nervy, napr. Milgamma, Revitanerv.

Ak sa stav neupraví, tak je vhodné sa poradiť s Vašim lekárom, eventuálne neurológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková