Prečo sú mladí ľudia tak unavení?

29. nov 2023

Zaujimalo by ma, preco mladi ludia su bez energie? Ja mam 26 a rano som ako vypluta, nic nevladzem, aj pocas dna sa mi chce spat a je jedno, ci je leto alebo zima. Ked mam niekde ist, tak sa mi ani namalovat nechce. Pracujem z domu a cez den sa nenudim. Tak isto kamaratka mi spomina, ze sa citi tak isto. A starsi ludia to automaticky beru, ze sme mlade, ze to este nepoculi. Vas nazor na to (skusenost) a pripadne nejake odporucanie? 😕

mamutka
29. nov 2023

Pracuješ z domu a koľko casu travis intenzívnym pohybom na čerstvom vzduchu?

viestta
29. nov 2023

Nevladzes alebo si leniva cokolvek robit?

neson123
29. nov 2023

Ja tiez som unaveny rano KO..mam 25..je pravda ale ze tiez som doma vkuse

monillia
29. nov 2023

Ak si po zdravotnej stránke ok(krvný obraz ,stitna žľaza) tak je to potom spôsobom života

januska12323
29. nov 2023

Nevládzeš alebo sa ti nechce?

patus_2
29. nov 2023

Choď k lekárovi, ak zistíš, že si zdravá tak skús pouvažovať, či ta neničí tvoja práca. A ak áno to nie a v práci si pokojná, tak sa len premôž a urob si zo športu alebo pohybu na čerstvom vzduchu zvyk. Bude ta to napĺňať, zdvihne endorfíny, posilní imunitu...

autor
29. nov 2023

@viestta tak vies co, snad som to napisala dost jasne

autor
29. nov 2023

@mamutka dost vela

autor
29. nov 2023

@patus_2 praca ma bavi a mimo nej som stale v pohybe. Naposledy mi z krvi zistili menej draslika a horcik na spodnej hranici. Ale beriem aj lieky na pulz, tak tie automaticky znizuju aj tlak, mam ho okolo 90/50, tak mozno je to aj tym.

bronkax
29. nov 2023

Tiež som ako vyflusnuta a potom príde pár dní kedy som ako naspeedovana veverička. Ja mám ale zdravotný problém tak skús zistiť či to náhodou nie je aj tvoj prípad.

janka_266
29. nov 2023

Pretože rano prvé čo spravíme je, že si pozrieme, čo nové na mobile a potom prejdeme plynulo v práci na počítač a tak stále dokola

mamutka
29. nov 2023

Tak to magnezium by bolo treba určite doplniť, no nízky tlak by mohol byt dôvod na únavu

zuzubb007
29. nov 2023

No pri predstave prace z domu by sa mi tiez nic nechcelo vazne, mala som home office tyzden a naozaj stacilo o nervy doma, chcelo by to zmenu

viestta
29. nov 2023

Autorka, je rozdiel ci sa mi nechce alebo nevladzem. Asi nemusis, tak sa ti nemusi nic chciet a vyhovaras sa na nedostatok energie. Tu nepomoze nic ine len chciet aj ked nemusis

ivik4
29. nov 2023

@zuzubb007 naozaj ? Mne sa chce revat ked mam ist 2 dni v tyzdni do prace osobne aj to na par hodin. Z duse nenavidim sa tam trepat ,obliekat, vsetko 😀

lucka_ke
29. nov 2023

aj sociálna izolácia a stereotyp môže spôsobovať takéto stavy

autor
29. nov 2023

@lucka_ke tak ano, to je mozno pravda, ale kamaratka a ostatni ludia cca v mojom veku su na to podobne a to chodia normalne do prace 🤷‍♀️ mozno je to iba zhoda nahod

0silvia0
29. nov 2023

ja už som medzi tými staršími a ja to mám tak, že pokiaľ fičím a fungujem, tak mám dosť energie. Akonáhle poľavím z aktivity, tak som unavenejšia a leniviem.
Možno mladí ľudia fičia skôr na sociálnych sieťach a vo voľnom čase do toho čumia a nedostávajú z toho späť žiadnu energiu a cítia sa unavenejší. Neviem, len dedukujem.

comi
29. nov 2023

Autorka, podľa mňa je to dôsledok covidu . Ja mám 2,5 roka longcovid . Nič nevládzem …… atď, paradox je že vyšetrenia sú v norme . A áno postcovidový syndrom majú hlavne mladí ľudia , tak to bolo nastavené.

candii
29. nov 2023

Začni cvičiť

dadka1997
29. nov 2023

Vies preco? Pretoze ta dnešná generacia staršich si nemala cas kedy povedat som unaveny, .. v tvojom veku deti na krku, dobytok a pôda...
A ak je niekto unavený v mladom veku z nic nerobenia, treba sa zacat hýbať a robit nieco pre to aby som mal energiu

hederamonstera
29. nov 2023

Lebo nase mozgy su nonstop niecim zahltene, mobily, tv, radia, vsade reklamy. Strasne vela na vyber zo vsetkeho (preco steve jobs a jemu podobni nosia oblecene to iste?) nasi rodicia, babkovci su nadchnuti z obycajneho vtacka na branke, pre nas to je uz nude, lebo na nete vidime neskutocne veci.
Plus neskutocny tlak na vsetko, vsetko robime zle a iba vdaka danemu produktu to bude lepsie, za chvilu mam pocit, ze aj dycham zle (vlastne to je uz tiez potvrdene)
Potom minimum pohybu a minimum motivacie, lebo soc.siete stale ukazuju niekoho lepsieho. Chyba zmysel zivota, nejake nadsenie.
A tak by sa dalo pokracovat

klementinka58
29. nov 2023

mala som nieco podobne, obmedzila som soc siete na minimum a pridala viac aktivneho zivota, treningy vo fitku, joga, anglictina v jazykovke nie online a vladzem ovela viac. Clovek ked sa zabrzdi doma tak potom je totalne pasivny a nic sa mu nechce

autor
29. nov 2023

@comi a vies ze mas asi pravdu? Mala som kovid pred rokom a pol a od vtedy to tak mam, ked sa na to teraz spatne pozeram.

derdia
29. nov 2023

Preto lebo jediny sport co robimeje tukanie po klavesnici a po mobile.

autor
29. nov 2023

@dadka1997 a ty mas v 26-tke na krku aj deti, aj dobytok? Ja mam vlastnu domacnost, pracu, psa a aj manzela, takze sa vazne nenudim.

autor
29. nov 2023

@hederamonstera hej no, hlavne, ked sa skoro kazda praca dnes vykonava cez pc. Ja tiez neustale riesim emaily a mam plnj hlavu. To je pravda, ze je to asi aj stresom, tiez si myslim o sebe, ze nejdem na 110%, ze vzdy sa da co zlepsovat na praci.

autor
29. nov 2023

@klementinka58 sice sa kazdy den hybem, upratujem, chodim hore dole, aj si zacvicim, tak to asi nestaci. Ale den ma 24 hod a ked clovek uz rano nevladze, tak sa tazko k niecomu dokopat. Zvlast teraz, ked uz o 4 spim na nohach.

ivik4
29. nov 2023

Ja sa v dnesnej uponahlanej dobe vobec necudujem ze sme unavene 🤷‍♀️.
A si vezmi ze ty este nemas na krku dieta , najlepsie male skolopovinne, pripadne viac, ze len ,,oriadis" seba ,vsetko prisposobis sebe, inak pohoda.
Ale mozno mat ani nebudes 😇
Neda sa to porovnat ked som mala 21,len pracu, psika. Myslela som si ze mam toho dost, ale dieta , zodpovednost a milion povinnosti o ktorych som ako bezdetna nechyrovala,mi dali dobru facku 😀
Niekedy clovek pada na hubu v tomto beznom zivote ,obzvlast ked tam este chce zmestit nejake zaluby

dadka1997
29. nov 2023

Mam 26 mam 2 deti 3tie čakam a mam aj muža aj domacnost aj zahradu a pracu.. a ozaj nemam byt kedy unavena 😅😅😅 teraz som unavena tak vplyvom hormonov, ale aj to pocitim az vecer ked lahnem s detmi do postele a zaspim skor ako oni 🤣