Prečo sú mladí ľudia tak unavení?

29. nov 2023

Zaujimalo by ma, preco mladi ludia su bez energie? Ja mam 26 a rano som ako vypluta, nic nevladzem, aj pocas dna sa mi chce spat a je jedno, ci je leto alebo zima. Ked mam niekde ist, tak sa mi ani namalovat nechce. Pracujem z domu a cez den sa nenudim. Tak isto kamaratka mi spomina, ze sa citi tak isto. A starsi ludia to automaticky beru, ze sme mlade, ze to este nepoculi. Vas nazor na to (skusenost) a pripadne nejake odporucanie? 😕

k47
29. nov 2023

Mozno malo vetrate 🤷‍♀️.

2006_1211
29. nov 2023

Neviem ako iný ľudia ale ja som unavená aj viem prečo, kvôli malej 😂

mircalla
29. nov 2023

Som o dost starsia oproti tebe a toto som este nepocula. Vsetci mladi, ktorych poznam ja maju mrte aktivit, pracuju, cestuju studuju, sportuju, robia dobrovolnicku cinnost. Takze asi to bude tym, ze si mozno trosku leniva? Ja teda makam, staram sa o rodinu, mam aj zaluby, unavena nemam byt kedy. Chodim dokonca behat 7 km 3 krat do tyzdna. Ale teda nemam skusenost s mladymi ako opisujes. Mnohi z nich popri skole makaju a este stihaju kopec dalsich veci, su aktivni
Odporucanie - pohyb na cerstvom vzduchu

comi
29. nov 2023

Autorka ak chces napis mi ss , mozeme popisat . Je aj fb skupina a ludia tam maju presne tento problem unavu aj ine postcovid syndrom . Lekari to nejak neriesia alebo zvalia to na psychiku .

marca12
29. nov 2023

Treba obmedzit mobil,soc.siete. najhorsie co spravime je,ze hned rano skrolujeme mobil. Precitaj si nieco o mobile a vplyve dopaminu na telo,jeho vylucovani pocas sledovania online priestoru.

grof_monte_christo
29. nov 2023

Ja keď to porovnám s mojimi mladými časmi, tak teraz mám viac energie. Pripisujem to hlavne tomu, že sa dobre vyspím, nebudí ma budík, kedy vstanem vtedy, lebo robím z domu a nikto nesleduje, odkedy som online. Aj keď niekedy ťahám dlhšie, nie som taká unavená, ako keď som vstávala pred 6 a robila len 8 hodín + cestovanie do / z práce.

anetka34
29. nov 2023

Podľa mňa to je dosť čudný postoj taký povedala by som predpotopný, že nevládze lebo nemusí, alebo je lenivá. Lebo iba kto má deti a domácnosť vie čo je život alebo čo tým chcel básnik povedať??
Ja som do 27 rokov vládla úplne všetko, ešte aj chlapské práce a robila som to rada.
Potom prišli deti a niečo sa vo mne akoby šibnutím čarovného prútika zmenilo. Moja energia klesla zo 100 tak na 40% . A musela som, nemala som ani jeden deň v roku babku k deťom. Celá domácnosť, dieťa ktoré bolo 10 x v noci hore a neskôr už síce spávalo, ale choroby bolo na nás. A moja energia sa nevrátila ani po rokoch. Musím a nemám energiu. A nezistili mi nič okrem histamínovej intolerancie, alergií, arytmie a zlej imunity .
Nič nepomáha, sú dni keď doslova iba pretrpím ten deň a musím vládať, v práci, doma, ale ja sama vlastne viem, že to oproti tomu ako som kedysi všetko zvládala a necítila tú silnú únavu je veľmi zlé a trápi ma to.
Kto nezažil, nepochopí.

daniela2202
29. nov 2023

@mamutka 👍👍👍

saxana000
29. nov 2023

Prislo to obdobie.Kratke dni prekurene byty malo kyslika malo pohybu malo vitaminov.. zaved kazdodenne povinne misku ovocia pol hodinku prechadzku okolo po vonku..nedeje sa.nieco?takto zacinaju depresie..

autor
29. nov 2023

@saxana000 tak je pravda, ze vcera som bola taka odpalena, ze som nezvladala zakladne veci, zaspala som cez den, co sa mne nestava a aj to zdriemnutie si bolo take utrhane. A strasne som sa rozplakala vecer a ani som nevedela preco. Je pravda, ze vela mladych ludi nezvlada pracovny natlak, vztahy, atd a potom mame slabu psychiku a nervy a fakt to spolu suvisi.

autor
29. nov 2023

@anetka34 aj ja mam alergiu, moze to byt aj z hocijakeho chronickeho ochorenia, lebo asi imunita bojuje a telo je vycerpane.

autor
29. nov 2023

@marca12 precitam, nevedela som o tom

zero1
29. nov 2023

doba sa zmenila a ak je človek inak zdravý, problém môže byť to takzvané "presýtenie dopamínom". dnes zo všetkých strán to ide. sociálne siete, notifikácie na mobile, seriály a filmy on demand, počítačové hry od výmyslu sveta. doma samá technika, v kuchyni varí robot, prádlo suší mašina. na pohyb máme všelijaké kolobežky a elektrobicykle.. všetko je to také super až nakoniec sa niet prečo nadchnúť. a potom môže prísť takýto stav únavy.

thoughtfulweirdo
29. nov 2023

Ak dlhodobo dostatočne veľa spíš, primerane sa stravuješ a hýbeš aj na vzduchu, pátrala by som po odpovedi u lekára. Mám 26, okolo seba dosť rovesníkov a toto nie je norma. Inak ale, hocikedy si cez deň ľahnem, do 15 minút som tuhá, to považujem za normálne 😅

sense
29. nov 2023

Pretože cela ľudu prvé čo ráno urobí cumi do mobilu a večer pred spaním cumi do mobilu alebo do telky, majú málo pohybu, nebýva ženu stravu a malo kvalitného spánku a myslia si ze ich ráno spasí koffein

reisi
29. nov 2023

Ahoj. Nie som mlada ani unavena. Mne velmi pomaha rezim, nemam rada premrhany cas. Cize mam den, tak celkom fajn rozplanovany. Samozrejme, ze ma vela veci pocas dna prekvapi a musim operativne riesit, ide hlavne o pracu, mne nikdy nepadne, ze uz nerobim… Urcite si strazim cas na mobile, aj ked moja praca vyzaduje byt aj na soc. sietach, 4-5 krat do tyzdna cvicim, tam patri i beh vonku v akomkolvek pocasi, mne to velmi pomaha. Ak sa z nejakeho dovodu lutujem a som neproduktivna, tak som unavena. Proste dni o nicom. Preto nepolavujem. Mne ozaj velmi pomaha byt zorganizovana, vtedy vela stihnem, som vesela a plna sil. Mam to tak odjakziva. Z domu som nikdy nerobila viem, ze to nie je pre mna. V tom mam jasno. Ja musim odist z domu a byt v inom prostredi.

monika4487
29. nov 2023

@anetka34 ako keby som o sebe citala ...

eniaq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barborachors
30. nov 2023

Lebo mladi ludia nešportujú a cely den sedia a kukaju do pc a mobilov. Jedia fastfoody a nehýbu sa. To je cele.

alison11
30. nov 2023

U mňa veľa robí krv mám sňou problémy beham po hemat. Aj pracujem a mam aj deti,takže sa sotva zastavím,ale mám problém sa ráno prebrať a bez kávy fungovať :/ mam 36

jakubrianka
30. nov 2023

Autorka ty máš tlak 90/50 kvôli liekom a ty sa čuduješ prečo si unavená? Skús konzultovať s kardiologom lieky či sa nedajú vymeniť, alebo upraviť dávka.

ibatanecnica
30. nov 2023

Tak to netusim. U mna ide unava uz pomaly vekom. Mam coskoro 49r. Ale v 26tke som mala.kvaaantum energie
A v podstatr tak do 40ky. Potom to uz nejako zacalo byt citit. Ale nic tragicke. Ale je pravda ze som cez den stale niecim zamestnana a nielen povinnostmi ale aj svojimi zaujmami. Mevysedavam pred TV a netukam nonstop do mobilu. Sportujem hybem sa a neponocujem casto

alison11
6. jan 2024

Písala si že máš nízky draslík a magnézium presne to mám aj ja ako nahle mi nasadzujú kaldyum lebo draslík mi často klesne tak mám viac energie akonahle odstavia a ako klesá ,tým klesá aj moja energia...proste je to krvou ja mam slabšiú zrážanlivosť krvi,menej bieltch krviniek,slabú imunitu,nízke železo silnú menzes mávam a to mi nasadili ascirutin i tak to nie je žiadna sláva...chodím na hematologiu 3 mesiac do Martina hľadá sa príčina...a unavená som od rana hodim 3kavy denbe aby som vydržala deň v práci 2 pubertiakov doma domácnosť,mačky a mam aj zahradu ešteže tú netreva do jari okopavať.

ninah1486
10. feb 2024

tiez som sa citila totalne bez energie ale mne na to pomohol rayzzer...ten mi ju vie dodat