Predmenštruačný syndróm a jeho zvládanie

dorekapa
23. nov 2012

Kočky,mate aj vy problem zvladat predmenštuačny syndrom PMS...U mna to zacina cca tak tyzden pred a potom tesne uz ked maju prist tak som ako casovana bomba..neviem ci mam skor plakat,ale kricat...vcera sme sa tak pohadali s manzelom..ze to nechcem ani spominat..a kvoli uplnej debiline..Inak u nas ak je hadka,tak len kvoli hlupostiam..to je asi preto,ze vazne problemy nemame..ako existencne...Nepoznate niektora nejake tabletky,alebo nejaky caje na ukludnejsi prechod PMS.Dakujem

evelin325
23. nov 2012

ahoj, moja kamoška s týmto bojuje tiež už dlhé roky, tiež je úplne nervná, jej pomáhajú homeopatiká, aj na ukľudnenie aj od bolesti, je s nimi veľmi spokojná 🙂

luci452
23. nov 2012

ahojte...ja mam taky isty problem ako ty, @dorekapa ... asi tyzden pred MS som doslova chodiaci uzlik nervov...vrcim aj na mm aj na dceru, chudiatka moje ... 😅 Citim sa niekedy ako blazon..chvilku kricim, potom placem...chodim po dome ako tiger v klietke, keby sa to dalo, na ten tyzden by som sa najradsej vyparila..no hroza...tiez by mi asi bodli nejake zazracne bobulky 😀

dorekapa
autor
23. nov 2012

@luci452 a ako to vnima manzel?\Moj to zvlada,ale vcera uz vybuchol,lebo som vyvolala hadku kvoli debiline...a potom idem na zachod a placem....potom mi to je luto...pred par dnami si to odskalala dcera,vcera manzel..som fakt hrozna a ja to potom neviem ani rozchodit..som tak psaychicky z toho znicena..co budeme s tym robit??

dorekapa
autor
23. nov 2012

@luci452 mne sa zda,ze som raz citala tvoje prispevky ohladom snazenia sa o dietatko..nieco sa mi mari,ze ste sa v tom case stahovali do domu a ty si ocakavala ze ti tehot.test ukaze ze si tehotna.a nakoniec ti dosla mrska..ak to nie si ty,tak prepac,ale podla nicku sa mi zda ze ano...My sa snazime o dietatko od januara

luci452
23. nov 2012

@dorekapa no moj manzel sa radsej ide motat do pivnice a okolo domu, len aby ma nemusel pocuvat a pozerat ako tu pochodujem nervozna :D chudacik moj...a dcerka sa odprace k susedovcom a hra sa tam..ale tiez zvyknem vybuchnut a potom mi to je velmi luto...neviem veru, co s tym...je to tazke...

luci452
23. nov 2012

@dorekapa ano, som to ja 🙂 dobre sa ti mari 😉

puskaruka
23. nov 2012

Mne v tych dnoch pomaha magnezium a b komplex. Odkedy to uzivam tyzden pred menstruaciou, zvladam svoje nalady.

bamb27
23. nov 2012

@dorekapa @lucia452 kocky, ja by som vam poradila pupalkovy olej (pupalka dvojrocna), najlepsie za studena lisovany, alebo ako tobolky z lekarne, ale radsej cisty olej, je vhodny pri hormonalnych tazkostiach a zmenach ako je aj PMS ci klimakterium, ma aj kopec inych pozitivnych vplyvov, cize ak nepomoze, tak isto neuskodi,,, mne pomohol s cyklom troska, myslim ze ma daco do seba, len to neni ziadny zazrak na pockanie, treba dlhsie a pravidelnejsie uzivanie

dorekapa
autor
23. nov 2012

@luci452 takze vidis..som rada,ze som ta stretla...ja som sa uz potom na tu temu o snazilkovani nevratila a nevedela som ako dalej kontaktkovat..citala som vtedy cely vas archiv a ako si to prezivala..a ako ste teraz na tom?Snazite sa,alebo si tehotna?NO moj manzel zatial nema moznost kam ist,lebo este byvame v 2 izb.byte a do domus a stahujeme v jari.A mrzi ma to,lebo prisiel z prace vecer a ja som bola ako slahnuta..inak ked som prisla z prace som varila,upratovala a tak som sa na neho tesila..dcerka sa hrala..ma 6 rockov,je to zlaticko a ked prisiel z prace domov..uplne som bola taka..nesvoja,do pol.hod.som vybuchla a uz to islo...este rano sme sa chytili ked sme islil do prace a potom pridem do rpace a napisem mu smsku..on mne..ako nam je to luto..niekedy si fakt myslim,ze to je chore..Boli sme inak co sa tyka tehotenstva za jednou liecitelkou.Tak pijeme caje,tinktury si kvapkame..Bol aj manzel so mnou a som velmi stastna ze vsetko dodrziava.

dorekapa
autor
23. nov 2012

@puskaruka takze beries magnezium a B komplex?To je jeden druh tabletiek,alebo beries dva?Musim aj ja nieco,lebo si znicim vztah

luci452
23. nov 2012

@bamb27 dakujem, vyskusam 😵

luci452
23. nov 2012

@dorekapa no, niesom tehotna, stale cakam, kazdy mesiac, kedy sa zadari a zatial nic... ale raz snad 😵

dorekapa
autor
23. nov 2012

to aj my...uz to bude rok co skusame..ta pani nam povedala,ze dietatko budeme mat..ze nevidi tam problem vazny,kt.by zabranoval otehotneniu..tie caje nam maju upravit hormony..

vonicka
23. nov 2012

Ja mavam skor depky ako vybusne nalady, par dni pred menzesom, ale vsimla som si, ze ked niektory mesiac nahodou zabudnem, ze uz mam dostat a som dost zaneprazdnena, tak nemam ziadne blbe nalady. Tiez to plati o jedle, tyzden pred mam strasnu chut na vsetko, hlavne na sladke, ale ked nahodou zabudnem, ze je ten tyzden pred, tak viem jest normalne. Je to zaujimave, ale ja som si uvedomila, ze si to robim horsim scasti len sama 🙂

evala777
23. nov 2012

ahojte, tak depky a amoky tiež pravidelne prežívam každý mesiac 😝 😝 😝 a neviem sa z toho dostať... ☹ viem že som neznesiteľná ale neviem s tým bojovať ☹ ☹ ☹

luci452
23. nov 2012

@vonicka zaujimavy postreh...ja to mam aj ked mam vela roboty a nemyslim na to...skratka som nervna v tych dnoch..a tiez mavam zravu, ako ty...ale nie sladke, ale skor slane :D ...

evita68
23. nov 2012

Ako to tak čítam, tak môžem byť rada, že ja deň pred len upratujem všetky šuflíky v dome.. a vysávam.. a utieram.. a skladám a ukladám a prekladám... 😀

lenka268
23. nov 2012

@dorekapa ahoj tiez by som chcela vediet ako to lepsie zvladnut, tiez som velmi nervozna, podrazdena, a este navyse vela jem a furt volaco hladam a pcham do seba. Parada. Ked som uzivala antikoncepciu toto som nejak nepoznala, ale musela som ju vysadit. Takze mozno skusim to magnesium ako tu uz niekto pisal a budem dufat ze to horsie nebude. 🙄

sakura77
23. nov 2012

ja som tiez jak taka furia tyzden pred mrchou,aj si to uvedomujem ale vobec to nedokazem ovladat..skusila som aj homeo..ale nic...a tiez jem co vidim..

lentuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorekapa
autor
23. nov 2012

@lentuska Dakujem ti velmi pekne.Nevies,ci to robia v kazdom meste?Ja som z Humenneho a o niecom takom som este ani nepocula.

dorekapa
autor
23. nov 2012

@lenka268 ahoj,ja beriem mangezium.Doktor mi to napisal na neurologii,ked som prisla za nim s pbolestou hlavy..povedal,ez su to nervy a savaly na mozgu...skoro som odpadla..takze beriem magnezium a velmi dobry je persen..ten mi uz zvykol kupit aj manzel,ked som mala dostat mrchu..tak tyzd.pred..sa ma spytal..uz to mas dostat,ze..A ja ze ano..a on,ci mam tabletky..xixixi..su dobre na byllinkach..presnejsie z chmelu..takze tak...

lentuska
23. nov 2012

@dorekapa
Viem,ze ta moja doktorka, co k nej chodim je niekde od Kosic, tak snad tam ma nejaku ordinaciu. To ti neviem uz povedat. ...ale ked si kuknes tu na MK v profesionaloch - AURORA, tak je kontakt, kde sa mozes objednat a tam ti povedia aj viacej o tom. Ja sa vzdy objednavam u tej pani a ona mi vzdy dohodne nejaky termin....skus si tam napisat.

lenka268
25. nov 2012

@dorekapa to magnesium budem musiat asi aj ja skusit 😖 , a ten persen tiez poznam, zatial som ho neuzivala ale sestra ano.

dorekapa
autor
25. nov 2012

@lenka268 vies com..moj manzel vcera prisiel do lekarni a normalne opytal tabletky pre manzelku ze ma predmenstruacny syndrom..lekarnicka sa na neho tak milo usmiala..ze mal pocit,ze urobil nieco smiesne..a ja som mu tak podakovala..ze je strasne zlaty..ze isiel a pytal sa na tabletky na zmiernenie toho syndromu..dala mi stresprim..od Walmart..ci ako sa to vola..a dnes sa ma pyta,ci mi je lepsie,tak som sa zasmiala..ze laska..to sa neukazi po jednom dni..ale mrchu som uz dostala..tak hormony sa upravili..kokso..ta mrcha narob i sarapatu s nami zenami...pekny vecer prajem

lenka268
26. nov 2012

@dorekapa jaky zlaty tvoj muz, sa snazi ti takto pomoct, a si myslel ze to uz zabralo 😀 , ja som vcera uz tiez dostala a sarapatu tu fakt narobi a riadnu. 😖

dorekapa
autor
26. nov 2012

@lenka268 no ved to..aj ja mam..dnes som v praci a neznasam ten pocit druhy den..sa leje zo mna...brrrrr..ale muzik je naozaj zlaty,hoci sme boli aj smutni,lebo sa snazime o babo od januara a stale nic..Este ze mame doma jedno 6 rocne slniecko a snad rok 2013 bude stastny a budu doma dve slniecka hriat

lenka268
26. nov 2012

@dorekapa drzim palce nech sa skoro podari 😉

lilitela
6. sep 2017

@dorekapa
@luci452
@evala777
@sakura77 Baby zabralo Vam nieco? TO magnezko, alebo ten stresprim? Vdaka

sakura77
6. sep 2017

@lilitela mne teda vôbec 😀