Prednison - chrápanie

dengal
24. jan 2024

Dobry den, mam syna ma 2 roky a 3 mesiace.
Pred mesiacom bol chory. Sople - hlieny- zatekajuce a kasel.
Uzivali sme antibiotika. Choroba presla, ale od vtedy mi dieta v noci neskutocne chrape. Budi sa na to kazdu hodinu. Place. Nervaci. Nevie sa nadychnut.
Budi ho aj vlastny zvuk chrapania.
Davala som mu na noc nasivin - len na noc cez den nie ale nechcem mu ho davat vecne. Vlhkost vzduchu v spalni mame 52%.
Dnes som volala lekarke a predpisala mi čípky Prednison.

Mate prosim skusenosti niekto s takymto pripadom? Ze chrapanie, nevediet dychat a prednison?
Citala som ze sa pouziva na laryngitidy tiez ked babo nevie dychat. Pri kasli.

Dakujem kazdej mamicke za nazor.

Prajem pekny den

ivicka0502
24. jan 2024

prednisom je na rozšírenie dýchacích ciest. chrápanie môže byť spôsobené ich zúžením. Môjmu synovi v úplne akútnych prípadoch pomohol len čípok aby neustále nekašlala a dokázal dýchať.

dengal
autor
24. jan 2024

@ivicka0502 mne ale nekasle. Ani nema sopliky, myslim tecuce. Ale aj napriek tomu velmi chrape a obmedzuje ho to.

Takze podla vasho nazoru je prednison fajn na takuto vec?
Ja viem ze mi ho predpisala doktorka a oka vie co robi ale chcela by som pocut aj nazor inych mamiciek ktore su skusenejsie ako ja. A ten cipok vlastne "vyliecil" cize ked mi dala 3 cipk "vylieci" sa a chrapat nebude ?

ivicka0502
24. jan 2024

@dengal netuším či je na toto fajn, to si netrúfam. prednisom ale nevylieči, je to len akútna pomoc aby sa ľahšie dýchalo, ja som musela riešiť ďalej, má astmu a lieky na ňu.

dengal
autor
24. jan 2024

@ivicka0502 lebo dala nam 3 čípky. Povedala ze kludne obden. Nie ale samozrejme dlhsie ako 3dni.
Pravedpodobne mu puchne sliznica lebo po podani nasivinu nechrape ale ja neviem ako mam toto odpuchanie slizne riesit.
Preto mi dala tieto cipky. Maly sa niekedy zobudi uplne s placom a tak hystercene ( ako keby sa nevedel nadychnut ).
Neviem ale preco mi ich dala ked "neliecia" jeden x dam pomoze a nedam a sme znova tam kde sme boli. Prebdene noci.

dengal
autor
24. jan 2024

@ivicka0502 dakujem vam ale za nazor velmi pekne ! ❤️

ivicka0502
24. jan 2024

asi by som si vypýtala doporučenie na alergológiu. možno má na niečo alergiu a prejavuje sa to zväčšenou sliznicou, chrápaním... je to ale beh na dlhé trate