Ako mám postupovať v liečbe laryngitídy u 21-mesačného syna?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

asi pred týždňom mal 21-mesačný syn hlieny a teplotu. Po dvoch dňoch bolo dobre, ale ochorela som od neho aj ja. Skončila som na antibiotikách. Od včerajšej noci syn opäť kašle, má sople a dusivý kašeľ. Keď plače, počujem mu na hrudi chrapčanie.

Dnes sme boli u zastupujúcej lekárky. Tá mu predpísala Zinnat, Pamycon a čapíky Prednison s tým, že mu mám lieky podať hneď a potom každých 12 hodín ďalšie. Malý však vôbec nekašle tak, že by to bolo neutíchajúce. Vraj má laryngitídu, no ale tie kortikoidy sa mi teda vôbec nepozdávajú v takýchto dávkach.

Ako postupovať pri jeho liečbe, čo sa týka čapíkov Prednison?

Mám mu ich podávať aj teraz alebo len v prípade, ak sa u neho vyskytne ťažší záchvat kašľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne odporúčam podávanie koritkoidov iba v prípade laryngeálneho záchvatu a nie preventívne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas