Prejavy tetánie

yungpaopao
7. jan 2023

Ahojte prosím vás chcem sa opýtať hlavne tetanikov, môžem mat prejavy choroby spojené s pocitom slabosti až oslabnutia polky tela ? Na jednu stranu tela sa mi ťažko prehlta spravil sa mi taký vacok pod okom začalo to oko-tvar-ruka-bok-noha išlo to od hora dole po 7 mesiacoch a kadejakých vyšetreniach stredne ťažká až ťažká tetania bez záchvatov, strašne má to obmedzuje keď zakaslem absolútne mi na tej strane nenapne svaly napr… alebo po väčšej zaťaží (hokejbal,hokej) má boli noha už na doskok.. keď som oddýchnutí cítim celu polku tela od hlavy dole úplne voľnú, citlivosť mám len je strašne volna… ďakujem

adulinabobulina
13. jan 2023

Patrí to medzi časté prejavy tetánie.. ja taktiež pociťujem podobné príznaky keĎmám ťažší mesiac... beriete magnerot ?

yungpaopao
autor
13. jan 2023

@adulinabobulina beriem magnerot ale ja to mám každý deň, mne ti príde ako keby som už taký bol mne to šlo postupne od hora nadol, najprv okolo oka take ťahanie oka , potom má zrazu ruka bolela, potom má pár dni začala bolieť noha a zrazu aj bok, bolesti prešli a mám to totálne voľne ako keby sa to nejako posralo a nie a nie to vrátiť naspat :/

adulinabobulina
13. jan 2023

Moc nad tým rozmýšlate.. dajte sa do kľudu nejake byllinkové čaje , film , jóga-strečing 🙂 bude dobre

yungpaopao
autor
15. jan 2023

@adulinabobulina určite nad tím moc nerozmyslam, do kľudu sa mi nedá dať keďže každý deň mi tuhne tvar puka mi v uchu pri každom prehltnutí a podobne veci, ja som psichycki veľmi dobre nadstaveni a snažím sa s tím každý deň byt a vraciam telo tam kde bolo, môj problém je ten že telo na jednej strane ako keby zoslabl, uvoľnilo sa, príde mi to tak ako keby obidve polky tela spolu už nehrajú a nevedia sa tak napnúť ako predtým dokopy napnem lavu stranu ale pravú mám totálne voľnú a neviem skĺbiť to napnutia tak že sa napnem cely naraz ako keby …