Priberanie z antidepresív?

latoya19
6. nov 2020

Ahojte,je tu niekto z vás,kto užíva antidepresíva?Ako dlho uch užívate a kedy ukončujete liečbu?Ja si užívam Sertralin,Neurol a Olanzapin.Začala som si ich užívať ako začala korona,vtedy som sa skoro psychicky zrútila.A akonáhle som začala užívať antidepresíva,tak váha išla hore z 73kg na 89kg😒Som zúfalá,áno liečiť sa je prvoradé ale váha ma trápi..či sa vlastne z antidepresív priberá,alebo ja som urobila v strave chybu.. Napíšte mi vaše skúsenosti.. Pekný deň.

1angelika
6. nov 2020

pripnem sa

julka828
6. nov 2020

@latoya19 ja uzivam antidepresiva a chudnem kvoli tomu ze som sa dala na chudnutie. Takze podla mna je chyba v strave nie v tom ze beries lieky. Ale na kazdeho to moze inak vplyvat

julka828
6. nov 2020

@latoya19 a estesom zabudla uzivam ich od augusta a liecbu tak skoro neukoncim takze to este isto potrva

janulka182
6. nov 2020

@latoya19 ja presne rovnako, este aj vaha uplne ta ista. ja som sa aj dr. pytala, aj bab v skupine, nie je to liekmi. kto chce chudnut, chudne aj ked ich uziva. je to tym, ze ti je teraz lepsie a telo si robi zasobu. ja som v zlych stavoch dost schudla, no potom to slo raketovo hore. telo sa akoby chcelo pripravit na horsie casy. ja uz sa vazne chcem pustit do chudnutia, lebo takto to nejde dalej. ale taaaaak sa mi nechceeee.

latoya19
autor
6. nov 2020

@janulka182 bodaj by si mala pravdu,že to nie je liekmi,lebo chcem schudnúť,nechcem mať takmer 100kg🙉Musím si dať pozor na stravu a veľa zeleniny jesť..

reagujempsychpo
6. nov 2020

@latoya19 olanzapin je antipsychotikum a z neho sa teda pribera riadne....priberie na nom aj nejeden sportovec ktory pravidelne cvici a dava si pozor na stravu.

julka828
6. nov 2020

@reagujempsychpo ja uzivam rispen tiez je to antipsychotikum a nepriberam

latoya19
autor
6. nov 2020

@reagujempsychpo to si ma vystrašila teda..ako vieš že sa z toho priberá?

reagujempsychpo
6. nov 2020

@julka828 na kazdeho kazdy liek posobi inac, bud rada ze nepriberas, sedi ti

reagujempsychpo
6. nov 2020

@latoya19 ved si precitaj pribalovy letak....opytaj sa lekara...+ak si pozries fora na googli o olanzapine ma s tym problem velmi vela ludi.

latoya19
autor
6. nov 2020

@reagujempsychpo to znamená,že mám zavolať doktorke a zmeniť Olanzapin na iný liek?Aký liek je asi najlepší ak viete?Na obed zavolám doktorke a snáď mi zmení olanzapin na iné aby som nepribrala..

latoya19
autor
6. nov 2020

@reagujempsychpo ale sertralin a neurol je v poriadku áno?

malinoismum
6. nov 2020

@latoya19 Ja som pribrala skoro 20kg a dokonca z vysokej davky sa mi hrozne zvysil prolaktin a zacalo sa mi tvorit opat mlieko ( 2r po porode!!!)

reagujempsychpo
6. nov 2020

ja tiez +20kg a vysokz prolaktin...hned sme vysadzali..prolaktin uz je ok, ale schudnut sa mi zatial nedari.

latoya19
autor
6. nov 2020

@malinoismum aj mne sa tvorilo mlieko pri Soliane,ktorý mi vysadila a dala Sertralin,lebo som od mája doteraz nemala menzes a prišiel mi až teraz v piatok a dnes mi končia..takže hádam menzes mi konečne bude normálne chodiť a mlieko som zatiaľ nepostrehla.. Ja si myslím,že Sertralin a Neurol je v pohode až na ten Olanzapin ktorý si užívam večer ale vraj sa z toho priberá tak to chcem zmeniť..

reagujempsychpo
6. nov 2020

@malinoismum podarilo sa ti naspat schudnut?

malinoismum
6. nov 2020

@latoya19
@reagujempsychpo 10 kg hej, ale musim povedat ze najviac pomohlo vysadenie ATD,chvalabohu mi ich uz netreba... 🙂

latoya19
autor
6. nov 2020

@malinoismum a koľko si ich užívala?

malinoismum
6. nov 2020

@latoya19 vyše 6 mesiacov určite, možem byt rada že pri takej vahe som nemala strie, proste to kazdemu udrelo do oci ako som pribrala... mala som 48kg a zrazu 68 ( z extremu do extremu, pri mojej vyske 167,5 cm....)

reagujempsychpo
6. nov 2020

@malinoismum a musela si si aj nasadit nejaku speci dietu a vela cvicit alebo to chudnutie bolo pozvolne pri beznej strave a beznom pohybe?

malinoismum
6. nov 2020

@reagujempsychpo Ja behám stále so psami, ale veru, strava bola predtým hocicčo a nepribrala som za svatého🙂 mohla som si dovoliť jesť všetko a nepribrala som, ako ja som mala aj radosť že sa mi to konečne podarilo ale tá vysledna vaha bola že fakt ZU VIEL....

malinoismum
6. nov 2020

@reagujempsychpo zabudla som napísat názov lieku bol ELICEA

latoya19
autor
6. nov 2020

@malinoismum máš skoro takú istú výšku ako ja a to mám momentálne 89kg a to nie je žiadna sláva..mám čo robiť aby som to dala dole..v apríli som mala 73kg..

malinoismum
6. nov 2020

@latoya19 Mna najviac nasralo ze psychos povedal ze to nemoze byt z tych liekov, ta hladina prolaktinu... az na MR zistili a vylucili ostatne 🙂 ze to musi byt tymi liekmi 🙂

reagujempsychpo
6. nov 2020

@malinoismum no ja tiez len nesedim doma na zadku tak zato sa pytam. Tiez travim denne niekolko hodin vonku so psom. len akosi tie nabrate kila po olanzapine neviem dat dole. uz nepriberam, ale stojim na jednej vahe. Prolaktin je z tychto liekov, mne to dr potvrdil.

latoya19
autor
6. nov 2020

@malinoismum aj mne dr povedala že mám zmeniť stravu a pritom som sa stravovala tak ako kedysi a to bola chyba určite aj v liekoch..ale zas keď máš lieky tak máš chuť na všetko a začneš sa prejedať..

malinoismum
6. nov 2020

@reagujempsychpo Skús piť viac vody, ja som jedla asi 2 mesiace len zeleninu a velke sebazapretie aby si to vydrzala, ja som mala strasne nervy 3 dni prve... ale pomahala ta voda ale nemozes mysliet na to ked si hladna radsej dzobnut rajcinu a hybaj spat...

latoya19
autor
6. nov 2020

@malinoismum asi tak to urobím aj ja,budem len zeleninu jesť,vajíčka varené,chlebiky celozrnné atď..a viac vody piť,hádam mi to pomôže..

malinoismum
6. nov 2020

@latoya19 bez chlebikov cestovin ryze a zemiakov sa da uplne vyzit🙂 drzim palce

latoya19
autor
6. nov 2020

@malinoismum Ďakujem