Problém s jazvou po cisárskom

ann222
8. máj 2021

Dobre ráno idem si sem pre radu. Mala som cisársky pôrod a samozrejme jazvu, na ktorú som mala taký gelik. Natierala som si tým jazvu aj keď nie každý den lebo som zabudala takže mi to vydržalo aj mesuac a pol. Potom sa ten krem už nedal dostať, bol na predpis. Tak som si kúpila iný, a tiež natierala ale už polroka nič nenatieram lebo vždy boli iné povinnosti. Zanedbala som to 😐 a teraz by som rada vedela ci niečo na to existuje co mi to zahojí. Mali ste nejaká taky problém?

zuza12345
8. máj 2021

@ann222 čo nemáš zahojené?

petamich
8. máj 2021

po pol roku uz je rana zahojena a jazva vyzreta, ak ti vadi esteticky tak mozes skusit rozne derma pripravky, ktore mozu pomoct kusok s estetickou strankou (vyhladit, vyblednut), pripadne nejaka esteticka korekcia - tiez uplne nechapem otazke 🙂 co myslis pod zahojenim, ona ta jazva uz uplne nezmizne :D casom mozno vybledne ako kazda ina atd.

dskjhfdlkdjhl
8. máj 2021

Nicim som si jazvy po cisarskych (mam dva cisarske) nemazala, po prvom mi velmi skoro nebolo takmer nic vidno, len taky svetly tenky pasik, druha jazva sa mi bohuzial rozpadla, takze to bolo narocnejsie, ale napriek tymto komplikaciam som polroka po sekcii nemusela nic riesit a sice som sa bala, ze ako to bude vyzerat, nie je taka pekna ako po prvej sekcii, ale nie je to ani nic hrozne.

zubrienka777
8. máj 2021

@ann222
@dskjhfd ja mám presne to isté ako píšeš ty...dva cisárske,nikdy som nič nenatierala, druhýkrát to vyzerá trošku inak ako prvýkrát ,ale neriešim...je to schované pod spodným prádlom a nieje nič vidieť...som vďačná tamtému tam hore🙏,že mám dve krásne zdravé deti a vôbec ma netrápi nejaká jazva,ktorú aj tak okrem mňa a muža nikto iný nevidí 🙄len ešte gynekológ,ale to je samozrejmosť 🤣

oblecenie99
8. máj 2021

Ja mám len jednu jazvu (jeden pôrod), ale s ničím som to nenatierala, a skoro ju ani nevidno.. teda niečo vidno, ak by sa na to niekto pozrel, hneď by vedel, že som mala cisársky, ale ja to neriešim, beriem to tak, že už tam zostane, je skrytá pod spodným prádlom. Predpokladám, že ona ani nemôže úplne zmiznúť, stále tam bude..

savanna
8. máj 2021

Myslim, ze kazdemu sa jazvy hoja uplne inak. Ja nemam jazvu po cisarskom, ale po kazdom zasahu /znamienko, stichy/ mi, zial, zostava keloid :(. Je to porucha hojenia koze a je jedno, cim si to natieram, mam na to geneticku predispoziciu. Vacsina ludi nemusi ani nicim mazat a pekne sa im vsetko zahoji. Po polroku uz asi jedine ist na kozne a nechat si to nejako skorigovat.

hennyinnsbruck
8. máj 2021

Ja som si jazvu po cisáraku nikdy ničim nekremovala a zahojila sa🤷‍♀️

nikpa
8. máj 2021

@ann222 ja mám za sebou 2 sekcie a nič som nenatierala. Max. starostlivosť bola, že som to umyla mydlom a všetko je zahojene a v poriadku. Ak po pol roku nemáš pocit, že sa rana alebo teda jazva zohojila, smer gynekológ.

ann222
autor
8. máj 2021

@petamich práveže sa mi nezdá zahojena, v strede je taka ako dost citelna neviem to vysvetliť..

ann222
autor
8. máj 2021

@petamich no ved tak keby to trosku vybledlo aspoň viem ze to nezmizne.. Aj sa bojím ísť gynekológovi ze aby ma nezdrbal za to

nikuska625
8. máj 2021

@ann222 ahoj ja som po oboch cisarskych používala tento krém https://www.pilulka.sk/contractubex-gel-20-g. Za mňa super.

dadis
10. máj 2021

@ann222 Ahoj, ja som mala 2 cisarskev rozmedzi 2 rokov. Jazvu som nemala peknu, akoby taky ruzovy pasik. Pri druhom cisarskom mi to vyrezal a chvilku vyzerala jazva pekne, no znova skoncila taka ruzova. Uz som sa s tym zmierila. Ked som potom po vyse 2r prestala mladsiu dcerku dojcit, jazva sa v priebehu asi 2 mesiacov zacala lepsit. Postupne z oboch krajov sa to ruzove skracovalo a bledlo, az mi ostal len uplne bledunky neviditelny a nevystupujuci pasik. Myslim si, ze tym odstavrnim dcery sa akosi zmenili hormony a tak sa to upravilo. Bolo to ako zazrak, uz som bola zmierena, ze to poriesim plastickym chirurgom.

ann222
autor
12. máj 2021

@nikuska625 a to niekto poradil? Ci si si vypýtala v lekárni?

didi2102
12. máj 2021

@ann222 m dve sekcie za sebou,ničím som to nenatierala,preskočiť jazvu mi pri druhom upravovali ale dopadlo to rovnako,jazvu mám hrubú a škaredú jeden gulyn mi raz na pohotovosti povedal že s tým sa nič urobiť nedá a vyzerá to na autoimunitné ochorenie pri kt sa zle hoja jazvy,počula som otomprvy krat

nikuska625
14. máj 2021

@ann222 to mi poradila moja gynekologická.

lenkabrunovska
24. máj 2021

Baby prosim Vas je mozne ze az 9 mes po druhej sekcii sa mi zapalila na jednom mieste jazva? Asi 1.5cm mam zrazu cervene, zdurene a bolestive na dotyk, nerozumiem tomu, doteraz to bolo pekne blede ako po prvej sekcii. Moze to byt ta keloidna jazva? Dakujem