Problém s vyprázdňovaním

kvldianka
1. máj 2015

Ahojte. prosim vas o radu. mam uz velmi dlhu dobu z vyprazdnovanim, vlastne aj s plynami. u doktora som bola, vysledky su vsetky ok. taha sa to uz velmi dlhu dobu, a nie a nie najst riesenie. vyskusala som uz vsetko mozne, zdrave stravovanie (co aj nadalej dodrzujem), tabletky, glycerin, lakcativa, proste nic nepomaha. naduva ma, plyny idu von tazko a uz aj z pohar vody citim ze mi ide prasknut brucho. zlcnik uz nemam. prosim vas, poradte nejake presvedcene recepty (len prosim, nie kompoty a stavy, vsetko som uz skusala). myslim nejake tabletky, sirupy, co aj vam pomohli. hocico, nech uz je lepsie. je to uz strasne. dakujem

extrate
1. máj 2015

psylium, to sa zarába do vody. Alebo konopné otruby, to je nerozpustná vláknina

lucinkaboz
1. máj 2015

alergia na mliečne vyrobky, vylučená?
klasika repikovy čaj, skorocelovy čaj cvičenie na bedrovu chrbticu

seahorse27
1. máj 2015

Moze to suvisiet s tym, ze nemas zlcnik, mas tym padom zle davkovanu zlc z pecene do tenkého creva a to moze narusat proces travenia - hlavne travenie tukov. Bola si aj u gastroenterológa? Z takých bezne dostupných veci by som asi dlhodobo uzivala probiotika a co najviac vlakniny (dostat v lekarni rozpustnu), proti naduvaniu Espumisan...nic ine mi nenapada 😒

ena70
1. máj 2015

@kvldianka ja pri naduvani pijem matovy caj.... alebo skus tabletky espumisan....a pocvicit si, nech si clovek poprdka 🙂 🙂...inak aj po fazulovej polievky idu plyny von jedna radost... este som pocula ze lanove semienka su dobre na stolicu...aj do jogurtu zarobit, do cohokolvek primiesat....

kvldianka
autor
1. máj 2015

@extrate a nebudem mat z toho potom silne krce? Da sa kupit normalne v lekarni bez predpisu?

seahorse27
1. máj 2015

ano, lanove semienka alebo lanovy olej - tiez som pocula, ze to pomaha.

ewelinna
1. máj 2015

Urcite co najviac kyslomliecnych vyrobkov- jogurt, kefir, acidko🙂
Tiez probiotika jednoznacne, v lekarni doporucia druh- je ich vela, prevela a pomahaju! 😵
Vela vlakniny- kompoty, chlebik s nopalom, celozrne pecivka, menej sladkeho a bielomucneho, viac ovocia a zeleninky- vela cistej pitnej vody, neosladenych ovocnych a bylinkovych cajikov a trosku pohybu k tomu 🙂
Viac pohody a lasky k sebe 🙂

lucinkaboz
1. máj 2015

pokial nevie z čoho to má ,mliečnymi vyrobkami si može iba uškodiť

danielahamar
1. máj 2015

presne, na mlieko - mliečne výrobky, náhodou takto nereaguješ? 😉

extrate
1. máj 2015

@kvldianka teraz neviem či sa pýtaš na psylium alebo tie otruby. Obidve sú vlastne vláknina, je to len doplnok stravy takže dá sa kúpiť normálne. Dúfam že krče nebudeš mať, ja tie otruby dávam dcére každý den na ranajky ešte sa nesťažovala

hyta
1. máj 2015

Mala som tiež dlhašiu dobu podobné problémy. Mne to Psyllium v jedle vadilo, tak som si kúpila Psyllium Dr.Popova-kapsle. Jednu ráno na lačno zapijem pohárom vody . Raňajkujem ovocie s jogurtom, ovocie s vločkami....začalo mi to pomáhať.No a po raňajkách si dám kávu s troškou mlieka. To ma vždy už spoľahlivo pohne. Proti plynom je dobrý Espumisan.

jeennyv
1. máj 2015

@kvldianka skusala si pancreolan forte, je na travenie a vsetky veci s tym suvisiace plus preliecuje pre vseliakych tazkostiach s travenim atd aj na stolicu...lebo tvoja zapcha a problemy s plynmi su len vysledok nejakeho tvojho problemu vo vnutri...

nair
1. máj 2015

@kvldianka Mne pri podobných problémoch pomohol Pancreolan.. Skúšala si aj ten?

teplakova
1. máj 2015

Každé ráno čajovú lyžičku ľanových semiačok, tie v tráviacej sústave vylučujú nejaký "sliz", a potom ide vyprázdňovanie jedna radosť. Nečakaj výsledok hneď prvý, druhý deň, ale potom to už pôjde.

mawka
1. máj 2015

@nair presne, pancreolan je spica. a potom mne pomaha zelenina, smotana. klasicka, slahackova smotana neosladena, nevyslahana. to ked dam do kavy namiesto mlieka, prezenie ma zarucene. ale nie tak ze burka v serbli, ale idem fajnovo na velku. alebo tie dobre zrejuce jogurty v skle. a este ma napadla zincica. a nejaka mineralka je, saratica sa tusim vola. na vetry je strasne dobra rasca. a ten espumisan je dost slaby, degasin je silnejsi. ale vyskusaj to normalne prirodou rad radom, co ti radime, nieco sadnut musi 🙂
@kvldianka