Problém so srdcom

sarinka731
31. máj 2023

Ahojte mam problem uz 3 rok akoby mi zo srdca vystrelil silny uder do krku , strasne sa zlaknem a je mi horuco stoho je to velmi neprijemne , bolo mi robene sj ekg ciste ... teraz som tehotna a bojim sa oto visc prosim nemate s tym skusenosti ? Niekedy mam pokoj aj tyzden ale potom pridu tske dni ze sanmi to deje aj 10 dni kazdy den sj po 10 krat

maminabobo
31. máj 2023

Asi to budú extrasystoly. To nie je nič vážne. Pre pokoj duše sa dá objednať ekg holter u internistu, kardiologa, alebo www.palpitacie.sk

anicka176
31. máj 2023

@sarinka731 boli ste na odbere krvi? Aký máte tlak krvi? Vás lekár má na to aký názor? Potrebujete vyšetrenie u lekára s odberom krvi, EKG kontrolu, prípadne EKG holter

sarinka731
autor
31. máj 2023

@anicka176 na internom som bola brali mi aj odber krvi na srdce vsetko ze ok aj ekg ze som mala ciste , nie holter mi nedali ten 24hodinovy ,skusim si ho objednat a zaplatim sama ako pise pani vyssie , tlak mam v podstate dobry tepy mam vyssie ale nieje to nic hrozne z len nechapem tie akokeby vyboje z hrude len tak sedim na gauci a sa mi to stane je to ozaj neprijemne

sarinka731
autor
31. máj 2023

@maminabobo raz som to uz mala objednane ten holter zachytil par extrasystol , betablokatory teraz nemozem kedze by som tym krmila aj babo a to nechcem

luccija
31. máj 2023

@sarinka731 ja som to mala, keď som mala málo magnézia.Asi extrasystoly nepríjemné, ale neskodne

anicka176
31. máj 2023

@sarinka731 odbery som myslela krvný obraz, biochémiu a hlavne mineralogram, píšete, že ste tehotná, vtedy sú aj nároky organizmu na minerály vyššie ak ste už mali zachytené extrasystoly a teraz sa to zhoršilo, mohlo by to súvisieť

emasss111
31. máj 2023

@sarinka731 to vyzerá na extrasystoly, poznám to, od detstva 🙈 Nie je to príjemné, ale vraj vo väčšine prípadov sú neškodné... Pre pokoj na duši choď na ten holter... Držím palce, aby bolo všetko oki 🍀

maminabobo
31. máj 2023

v tehotenstve betablokatory nemožete, to je pravda. Ale ak ste ich mala, viete že to nič vážne nie je. Tehotenstvo je záťaž pre organizmus, mohli sa preto znova objaviť a byť ich viac. Ale fakt to nie je nič, čo by bolo vážne....

sarinka731
autor
31. máj 2023

@luccija a pomohlo vam to magnezium ? Ja beriem 3 x denne magnosolv ale nejak sa objavi stale ta systola ... mate uz uplny pokoj od toho alebo sa vam to raz za cas objavi ?

sarinka731
autor
31. máj 2023

@anicka176 vyslo mi ze som chudokrvna ale nepovedali mi nic viac k tomu len ze brat zelezo a magnezium tak ja uz neviem ...

sarinka731
autor
31. máj 2023

@emasss111 vdaka asi sa skusim objednat aj na echo nech som si na 100 percent ista , mozno mi kardiolog poradi ak to budem mat okey aspon ako to zmiernit

maminabobo
31. máj 2023

@sarinka731 ja pracujem u kardiologičky a mávam tiež extrasystoly. Ak ich mám viac, že ma to obťažuje, dam si Mg, ale nejako sa na to nefixujem. Čím viac to budete riešiť, tým ich bude viac. Je to bežná, nezávažná vec. ECHO vám k ničomu nepomôže v tomto prípade. Nestresujtesa. Viete čo to a že to príde, aj odíde.

levandulova111
31. máj 2023

@maminabobo môžem sa spýtať, koľko to stojí? Objednanie toho prístroja, resp ten prístroj samotný...

maminabobo
1. jún 2023

@levandulova111 ambulantne, ak je to indikované nejakým lekárom to hradí poisťovňa a ak chcete sama objednať tak na tej stránke www.palpitacie.sk firma mdt...to stojí od cca20 do cca 50 eur. podla toho na kolko dní si to dáte.

levandulova111
3. jún 2023

@maminabobo no ja som chcela od doktora lístok na kardiológiu, vysmial má, že to mám postcovidovy syndróm - depresiu a mám ísť k psychiatrovi 🙈
Pritom som bola veselá, v pohode, žiadna depka, nič, len to srdce mi začalo proste haprovat, akokeby preskakovať, hocikedy z ničoho nič akokeby spomalí na chvíľu, udrie 2-3x fakt silno, akokeby niekto päsťou zvnútra hrudnej kosti a potom sa zas rozbehne normálne... A to mávam aj v kľude keď ležím, sedím... A doktor má pošle k psychiatrovi 🙈

sarinka731
autor
5. jún 2023

@levandulova111 to poznam aj mna tam posielali, takto poviem pokial ich clovek nezazije nepochopi ako su tie extrasystoly neprijemne dokazu cloveka takto obmedzovat je to hrozne

levandulova111
5. jún 2023

@sarinka731 ja si myslím, že to môžem mať zo stresu, mala som obdobie dlhodobého stresu a potom mi zostalo toto... A to mávam už aj v kľude... Môj bratranec mal to isté, šiel k doktorovi, ten mu dal nejaký prístroj na meranie, zaniesol ho naspäť a dostal lieky, ktoré keď to pocíti, má si dať, že to nie je vážne, ale môže to kvôli nepríjemnosti znekvalitnit život. Tiež mal stresové tie extrasystoly... Ale to bol v Čechách... Keď tam žil..
Ja bohužiaľ žijem na Slovensku a tu má so srdcom pošlú k psychiatrovi 😅😅😅

maminabobo
5. jún 2023

@levandulova111 extrasystoly sú prevažne zo stresu, únavy fyzickej, či psychickej. Ak s vám spustili po strese a takto ste mu to povedala, preto vás poslal k psychiatrovi. Ak ste už psychicky v pohode, tak psychiku netreba riešiť. ...ale ste tehotná. Lieky na blokovanie extrasystol nemôžete kvoli plodu...Ako som vám už vyššie písala, môže to byť aj tehotenstvom, predsa je aj to zaťaž pre organizmus. Ja ich mám tiež, njvic to citiť ked je človek v kľude....ak ich mám moc často, dám si magnezium. Naozaj sa nemáte čoho obávať.

levandulova111
7. jún 2023

@maminabobo ja tehotná nie som 😅 ste si ma asi pomýlili... Magnézium však beriem aj tak, no nepomáha ...

maminabobo
9. jún 2023

@levandulova111 jaj prepáčte, asi ano