Mám problémy so srdcom?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred rokom v septembri som bola na kardiológii. Robili mi EKG a aj echo. Povedali, že je všetko v poriadku, ale ja mám stále problémy.

Často sa mi stáva (tak raz za 3 dni), že mi ako keby zastaví srdce. Potom silno buchne a zase ide normálne, resp. preskočí. Bola som pred týždňom na EKG a nezistili nič.

Je to normálne?

Zistili by lekári, ak by som mala niečo vážne so srdcom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

echokardiografické vyšetrenie srdca a EKG vyšetrenie máte v poriadku. Avšak diagnostika porúch srdcového rytmu sa robí na základe uvedených vyšetrení a tzv. EKG Holtera.

Je to vyšetrenie, pri ktorom sa Vám bude snímať EKG minimálne 24 hodín. U niektorých pacientov je to až sedem dní.

Lekár si následne vyhodnotí záznam a v čase Vašich ťažkosti si presne pozrie EKG a určí či naozaj ide o poruchu rytmu, alebo ide len o subjektívne pocity.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková