Problém so štítnou žľazou

lienka1701
6. júl 2016

Kocky mate niektore problem so stitnou? Vyssie hodnoty som mala len pocas oboch tehu teraz po porode 3mes kontrola hodnoty Tsh 7 co norma vraj 4 dala mi spet eupthyrox 25 jednu tabletku ktoru skm mala pred porodom vysadit...tyzden po spetnom nasadeni malatna strasne unavena hlava trosku bolela akokeby sa mi chcela tocit a akokeby som chcela padnut na jednu ci druhu stranu...vraj sa musia hormony vyrovnat...potom uz ok teraz som pol roka po porode kontrola az v septembri no v sobotu som zabudla zobrat tabletku resp. Skm si ju dala az vecer a zas to iste unavena malatna len spat by chcela hlava obcas boli tu na mk mi povedali ze z jednej tabletky to nemoze byt ze mozno potrebujem silnejsie lieky nemate skusenost?dakujem

zormax
6. júl 2016

Ahojky, nerozumiem tomu, ak mas vyssie hodnoty, preco beries Euthyrox? Ten je na nedostatok hormonov, na zvysenie. Ja ho beriem na znizenu funkciu stitnej zlazy. 😲

zormax
6. júl 2016

Aha pardon, uz rozumiem, TSH je hormon hypofyzy, ktory riadi vylucovanie hormonov stitnej zlazy a reaguje spatnou vazbou na hladinu hormonov T3, T4 zo stitnej zlazy, teda ak je ich hladina znizena, hypofyza produkuje viac TSH. Nic som nepovedala, sorry 🙂

zormax
6. júl 2016

Ale, bohuzial, neviem preco sa Ti to stava, bez vysetrenia mudrejsi asi nebudeme 😒

lienka1701
autor
7. júl 2016

jasne jasne chapem...no na kontrolu až v septembri bo cele prazdniny moja dr nerobí no budem musieť čakať