Brali ste počas tehotenstva lieky na štítnu žľazu?

lenya_a
24. máj 2023

Ahojte, brali ste počas tehotenstva lieky na štítnu žlazu ? Aké ste mali hodnoty? Mne na začiatku tehotenstva boli zistené TSH 4,6 a FT4 18,6. Užívala som Euthyrox 25. Po dvoch mesiacoch kontrola a TSH 1,2 a FT4 17,13 a dr mi zvýšila na Euthyrox 50.
Ale všade čítam ze hodnoty sú v norme tak nerozumiem :/

lylyjana
24. máj 2023

@lenya_a ja beriem teraz Euthyrox lebo som mala vraj hranicne hodnoty a mam ist po mesiaci na kontrolu. Lekarka povedala, ze v tehotenstva mat radaej vyssie hodnoty ako malo, ze sa radaej poistime a budem brat lieky.

rebrambora
24. máj 2023

Ja som mala hranicne hodnoty a nic ma nenutili brat.

mikitilik29
24. máj 2023

@lenya_a áno brala a beriem aj do teraz

lavender94
24. máj 2023

@lenya_a radšej užívať a mať keď aj vyššie hodnoty, ako tŕpnuť, či sa ti narodí zdravé dieťatko

jezatka
24. máj 2023

Aj ja beriem, počas týždňa Euthyrox 25 a cez víkend Euthyrox 50 s tým že po pôrode mi ich vysadí.

teddustok
24. máj 2023

@lenya_a brala som pocas tehotenstva lieky a chodila praviidelne na kontroly. Suhlasim, lepsie brat lieky ako riskovat zdravie dietata

vkatush
24. máj 2023

@lenya_a tiež som počas trhu začala, mala som 75ku, teraz po pôrode 50tku. Hodnoty už skoro v norme (tiež pod hranicou, ale tesne).
Kontrola o pár mesiacov, tak uvidíme.

eriatko_r
24. máj 2023

Ja beriem od prveho tehu L-thyroxin začínala som s 25 4x tyzdenne, a teraz beriem 75mg kazdy den...a som tehu po 8 rokoch...a beriem stale...

maris5
24. máj 2023

Pocas tehotenstva su tie hranice prisnejsie. Ja som brala 125/150 obden. Zacinala som na 75. Odbery sa robia v urcitych tt a co bolo ok na zaciatku tehotenstva, nemusi byt ok v 2. trimestri.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre