Problémy po odstránení žlčníka

weba
18. feb 2019

Ahojte,

potrebovala by som poradiť. Som po laparoskopickej operácii žlčníka 9 mesiacov. Na začiatku som problémy nemala. Po diéte som začala postupne jest všetko. Samozrejme, že si dávam pozor na nezdravé jedla.
Už asi cca 2 mesiace ma pobolieva pod pravým rebrom, niekedy aj pod ľavým. Mate niekto takýto problém po odstránení žlčníka? Užívate niečo na trávenie? Za každú radu ďakujem.

M

jozef102088
3. dec 2021

@ivakat248 uz som doma treti den po operacii nafuknute brucho a bolesti do toho som prechladol takze pri kychani idem skapat nasa nemocnica je taka ze nato kasle dovolat sa tam nedovolate lutujem ze som sa dal operovat tu a nie v inom meste

ivakat248
3. dec 2021

@jozef102088 tak ja si nepamatam, zeby som brucho mala nafuknute. Skuste zajtra pohotovost....

jkinderko
15. jan 2023

@weba ahoj. Chcem sa spytat ako to u vas dopadlo. A co Vam pomohlo. Som v podobnej situacii. 10 mesiacov po laparoskopickom odstraneni zlcnika, kvoli kamenom. Asi 2 mesiace som drzala dietu. Potom som uz pomalicky zacala jest vsetko, samozrejme s mierou. Nerobilo mi nic problem. Tesila som sa, ze je to v poriadku. A teraz ma zacalo pobolievat brucho, hlavne pod rebrami, tazko mi travi, ako keby kamen v zaludku. Stale mam pocit plnosti az na vracanie obcas. Viem, ze to je uz starsi prispevok, ale nepamatate si ci ste nieco uzivali na travenie, alebo co Vam teda pomohlo. Dakujem za odpoved

weba
autor
15. jan 2023

@jkinderko ahoj, občas som pila repikovy čaj, niekedy kvapky iberogast a nejako sa to upravilo...aj keď to trávenie už není také ako keď som mala žlčník v poriadku...

jkinderko
15. jan 2023

@weba dakujem za odpoved. Ja si davam zatial nejaky bylinny caj na travenie, nezda sa mi, ze by mi to nejako pomahalo. Vyskusam ten iberogast.
Dakujem za odpoved 🙂

weba
autor
15. jan 2023

@jkinderko treba skúšať čo zabere, môžeš vyskúšať aj švédske kvapky alebo pancreolan tabletky...ak tam není iný problém,tak po čase to hádam prejde

jessicai
16. jan 2023

@jkinderko ja sem tam keď mám také problémy užívam kvapky Cinarofit. Sú to kvapky z byliniek a po chvíli keď si ich dám o chvíľu je travenie ok a cítim hlad.Klopklop.

lalia33
16. mar 2023

@ivakat248 ahoj ako to dopadlo nakoniec s tým svrbenim? Ja mam podobný problém, len som 10 dní po operácii a dosť ma začalo svrbiet.

majuskano
11. aug 2023

@weba
@jessicai ahojte, ako sa máte? Ja som 5 rokov po operácii s mám stále problémy, už depku z toho...

jessicai
11. aug 2023

@majuskano ja som zatiaľ vporiadku. Ako sa hovorí zjem všetko čo nezje mňa. Nuž... ale priberám a priberám...čo sa mi nepáči.😒

jozef102088
11. aug 2023

@lalia33 to prejde hlavne to neskrab a nedrazdi davaj si na rany betadine a prejde to treba vydrzat

lalia33
11. aug 2023

@jozef102088 ďakujem za odpoveď
.. je to síce už za mnou ale ja som dostala alergicku reakciu na naplaste takže som musela vtedy ísť na pohotovost.

weba
autor
11. aug 2023

@majuskano ahoj, no bolo všetko v poriadku,ale posledné týždne mám nejaké problémy s trávením a pobolieva ma pod pravým rebrom🤔😔

christian2
24. okt 2023

Ahojte, viem, že je to už starší príspevok, ale mal niekto problém, že necítil hlad ( také to skvrkanie na lačno) alebo keď jem necítim, kedy som plná, som síce iba týždeň po operácii a dúfam, že sa to upraví. Som z toho nesvoja 😟

jozef102088
24. okt 2023

@christian2 upravi sa to neboj no aspon mesiac drz dietu a potom pomaly zacnes jest vsetko a uvidis co ti robi dobre a co nie prajem skore uzdravenie

nellikakollarova
16. apr 2024

Ja mam tieto problémy 30 rokov od odstránenia žlčníka. Bolesti pod pravým aj ľavým rebro a hnačky. Vždy keď mi je horšie, pošlú ma na odbery a sono, ale všetko je o. K. Bola som už 3x na sono žalúdka a 2x na kolonoskopii, ale tiež v poriadku. Skúšam všetko možné od homeopatie, cez čínsku medicínu, bylinky. Tiež musím držať stále diétu. A asi pred týždňom som začala piť čistú šťavu z aloe. No uvidíme 🤔

jozef102088
16. apr 2024

@nellikakollarova dobry den aj mna tak boli ja som cca 3 roky po odstraneni zlcnika boli ma pod pravym rebrom niekedy pod lavym aj chrbat pocit nevolnosti gastroskopia ok neviete poradit co od pripadnej bolesti uzivat?

christian2
16. apr 2024

@jozef102088 presne toto isté mám aj ja, dávam si živočíšne uhlie

majuskano
17. apr 2024

@nellikakollarova mne pomáha caga.. skúste