Problémy po rádiofrekvenčnej ablácii žíl

drmelka
14. nov 2022

Ahojte, som asi 8 mesiacov po operacii lavej nohy. Robili mi to radiofrekvencnou ablaciou....rekonvalescencia pola po operacii celkom dobra,no pri kontrole som si vsimla,ze mi je dost vidno zilu pod lavym kolenom na lytku.Doktorovi som to ukazala...tvaril sa,ze je vsetko OK. Robili mi to na konci marca a nosila som pancuchu aj dva mesiace. Potom som ju zacala postupne pocas dna davat dole,no obcas ma pichalo v stehne alebo v lytku. Prislo leto a akonahle bolo viac ako 30 stupnov,zacala som citit tlak pod kolenom a bolest v okoli kolena. Zacala som si vsimat vyraznejsie zily v okoli kolena,ktore som tam nikdy predtym nemala. Takze som v horucavach musela natianut pancuchu. Su dni kedy mozem chodit bez pancuchy a potom pridu dni, zial bez pancuchy sa neda. Noha v oblasti kolena je slaba. Mate niekto podobne skusenosti? Nestalo to malo penazi a cakala som,ze uz pancuchy na par rokov zbavim.

savanna
14. nov 2022

Co sa tyka novych zil v okoli kolena, to podla mna nema suvis s operaciou. Nie som lekar, ale neviem si predstavit, ako by ti operacia mohla sposobila nove krcove zily, oni by sa ti asi vytvorili aj tak.

Ale ak si uz hned po operacii mala vystupenu zilu na nohe, tak to je cudne a v tomto pripade by som si myslela, ze operacia sa lekarovi nepodarila. Podla toho, co som citala, ked sa odstrani hlavna vypukla zila, tak sa este casom mozu stratit male zilky, ktore je obklopovali. Ale ziadne vypukle zily by tam uz hadam byt nemali. Ja som mala operaciu nohy laserom pred dvomi rokmi a vsetky vypukle zily mi hned po operacii zmizli a nemam ziadne doteraz. Su tam nejake mensie zilky, ale s tym sa musim zmierit, ze 100% to uz nikdy nebude, inak je noha hladka a bez hrc.
Ono sa to vraj aj celkom casto stava, ze sa tieto operacie nepodaria. Mozes sa ist dopytovat naspat do zariadenia, ale asi uz nic ine nepomoze, len dalsia operacia alebo nejaka ina metoda.