Problémy s dýchaním

natalia3455
9. dec 2018

Ahojte, rada by som sa s vami podelila a problémy ktoré má trápia už rok. Začalo to jedného večera keď som zaspavala , zrazu som sa len zobudila na to že nemôžem dýchať, potom to prešlo a ja som zaspala ale na druhý deň som sa zobudila a velmi ťažko sa mi dýchalo. Šla som na pohotovosť kde doktorka usúdila že ide o zápal priedušiek no antibiotiká ktoré mi dala mi nepomohli takže nasledovali vyšetrenia. Krvne ktoré vyšli dobré a kde sa kontroloval aj d-dimer. Následne alergologia, pľúcne, RTG pľúc, RTG chrbtice, sono srdca, EKG holter, krčné kde mi zistili polypy v nose. Okrem týchto polypov a miernej skoliozy chrbtice a zvýšeného tepu a miernych extrasystoly na ekg holteri mi nezistili vôbec nič, žiadna astma , nič podobné. Moje problemy pretrvávajú dodnes každý deň sa mi ťažko dýcha niekedy ma boli hrudník mám na ňom každý večer neskutočný tlak ktorý akoby mi bránil sa normálne nadýchnuť a preto musím dýchať velmi silno do brucha

natalia3455
autor
22. feb 2019

@anjelicek94 ja si myslím že ide skôr o prehnané pozorovanie, pokiaľ nemá žiadne problémy s dýchaním počas dňa , tak to nič neznamená 🙂

otompotom
17. jún 2020

@natalia3455 Ahoj ja si teraz prechádzam niečím podobným doriešila si nejak ten problém s dýchanim ?

natalia3455
autor
17. jún 2020

@otompotom vôbec. Každý večer sa mi dýchava zle ale ja nechcem ísť k psychiatricke takže to uz nijako neriešim. Doktori mi nevedia pomôcť. Snáď to raz prejde. A aké máš problémy presne ak sa môžem spýtať?

otompotom
17. jún 2020

@natalia3455 Som čakal že mi povieš dobrú správu že sa ti polepšilo. 🙂 Ako dlho to už máš ? Mne sa to stalo pri tréningu zrazu som sa ťažko nadýchol a odvtedy sa to somnou ťahá a to už bolo pred pól rokom. Behal som po vyšetreniach krížom krážom na plucnom mi spravili spirometriu a že je trochu zvýšená.. tak že mám brať lieky na astmu ktoré vôbec nepomohli. Potom ekg odber krvi všetko v top stave. Jediné čo mi pomohlo na chvíľu bol chiropraktik napravil mi stavce v chrbtici a asi týždeň som sa cítil ako znovu zrodeny. A potom sa to vrátilo už som z toho zúfalý čiže aj psychika tam hraje nejakú rolu keďže už pol roka nemôžem trénovať ani sa na nič poriadne sústrediť keďže mi chýba kyslík. Dlhé roky som mal zlé držanie tela a vela krát som sa pretrenoval vela tréningou a málo regeneracie.. tak myslím že aj tam môže byť problém tak teraz riešim správne držanie tela a myslím že to trochu pomáha a samozrejme k tomu nejaké ľahké cviky na ťažké nemám silu. 😅 Ale zvažujem návštevu aj u psychiatra pretože asi pred dvoma týždňami ako sa mi to vrátilo po tom odblokovaní chrbtice u chiropraktika. Som zažil nejaký záchvat že sa nemôžem zase nadýchnuť čo som skončil na pohotovosti a odvtedy mávam silné nočné mory že mám pocit že v noci ani nespím tak som chcel niečo na spánok a hlavne sa porozprávať možno sa dozviem niečo nové... Lebo takto sa žiť nedá

tariah
17. jún 2020

Ahojte, u mna sa to začalo asi pred pol rokom, ked som prekonala silný kašeľ. Odvtedy mam tlak v hrudi, bolesti chrbta, stazene dýchanie a pocit skrtenia v krku. Mam za sebou vysetrenia rtg pluc, echo a ekg, krv, neurologiu, ortopeda, stitnu zlazu, magnetickú celej chrbtice. Vysledok je vraj zablokovana hrudna chrbtica (asi zo silneho kasla) a zvýšená neurologicka zataz, dostala som rehabky a antidepresíva😏Je pravda, ze som mala posledne obdobie trosku psychicky narocnejsie.. ze by to bolo aj stresom? Neviem, v každom prípade zacinam a uvidim co bude dalej... 🙏ma niekto podobnu skusenost? Uz som si vselico začala namyslat, rôzne vazne choroby😬podotýkam, ze to mam kedykolvek pocas dňa, nezávisle od hodiny..

otompotom
17. jún 2020

@tariah Myslím že stres tam hraje určite nejakú rolu. Už len minimálne pretože ti to trvá viac ako pol roka a aj tým že sa ti ťažšie dýcha a to je vec ktorá sa nedá nevšimnúť teda na to nemyslieť. Takže si potom človek môže vyvodiť akékoľvek závery a to na psychickej pohode nepridá. 😄 Ja som na tom podobne ako ty mám tlak na hrudníku zle sa mi dýcha bolesť chrbta a namiesto srktenia v krku mám pocit že tam mám hlieny v krku ktoré nejdú prehltnúť. Kolko máš rokov ? Je možné že máš nejaký blok na chrbtici či už na krčnej alebo hrudnej. Ja som bol s tým u chiropraktika len ako som spomínal bolo mi super len týždeň lebo je veľká pravdepodobnosť že sa ten blok vráti nejakým zlým návykom.. či už hrbenim alebo keď pozeráš ohnutá do telefónu vtedy ma hlava 3 x takú váhu 😄 A krčna chrbtica trpí. Potom ešte zlý spanok napríklad na bruchu a hlava na vankúši. A samozrejme zlé držanie tela celkovo počas dňa ramená v predu.

emadam
1. apr 2022

@otompotom Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či ste to nejako vyriešil, predsa prešiel nejaký čas, tak dúfam, že mi poradíte mám ten istý problém 5 mesiacov. Tiež mi chiropraktik pomohol aj fyzioterapeut ale nie je to ono. Ďakujem za odpoveď 🙏