Problémy so zubným kameňom

gladiola25
27. apr 2023

Žienky, prosím, viete niekto poradiť? Napriek tomu, že si zuby čistím minimálne 2x denne a zubných kazov mám málo, stále sa mi tvorí kameň. Môže to byť preto, že málo pijem? Ďakujem.

jj298
27. apr 2023

@gladiola25 pravdepodobne si ale zuby necistis spravne. Pouzivas medzizubne kefky?

tibor79
27. apr 2023

@gladiola25 je to viacerými faktormi. Postavenie,sklon zubov, prostredie v ústach ( baktérie), zloženie slín.... Niekto má k tomu väčšiu predispozíciu ako napr.iný. Mne sa tiež tvorí viac,na spodných zuboch hlavne.

yoxinka
27. apr 2023

Zle si umývaš zuby. Povlak ostáva a z neho sa tvorí kameň. Treba používať medzizubné kefky, zubnú niť, jednozväzkové kefky a raz-dvakrát ročne profi dentálna hygiena. Inak, mne na kameň mega pomohla sonická kefka. Odkedy mám sonickú kefku, dentálna hygienička ma objendáva raz ročne namiesto dvakrát na hygienu.

simsalabim
27. apr 2023

@tibor79 aj mne zubar povedal, ze na to ma vplyv mnozstvo faktorov, napriklad aj zlozenie slin. Niekto si moze zuby cistit dokonale, ale kamen mat bude a niekto lahostajne a kamen mat nebude. tiez aptrim k tym nestastnikom so sustavne tvoriacim sa kamenom na spodnych zuboch.

syslik81
27. apr 2023

zubna sprha,medzizubne kefky a este aj zubna nit .. zial inak to nejde... niekto je stastnejsi a ni a inemu sa tvori pocas noci lusknutim prsta

gladiola25
autor
27. apr 2023

@jj298 Zatiaľ nie, ale chcem to skúsiť.

tibor79
28. apr 2023

@jj298 tak...ja používam aj medziz.kefky aj nite a kameň mám.

jj298
28. apr 2023

@tibor79 ano aj ja mam ale ovela menej. Dolezita je aj technika cistenia.