Prolaps mitrálnej chlopne s regurgitáciou

22. okt 2023

Zdravím, žienky,

je tu nejaká žienka, ktorá ma rovnakú diagnozu ako ja? Prolaps mitralnej chlopne s regurgitaciou. Mám užívať ATB pred gastro/stomatologickym vyšetrením

Dosť ma to zobralo, tak sa len pýtam, či niekto s tým má skúsenosť 🙂

angelinja
22. okt 2023

ano mam to a uz toto vobec neriesim, keby len toto mam...nicto neznamena iba ked si chora neprechod chorobu ale to by kaazdz mal vylezat a pri vytrhnuti zubu som si davala duomox dve talbekty tusim uz neivem ...ved to ti da bud yubar alebo kardio

opica_skorica
22. okt 2023

Ako často máš kontroly na kardiologii?

stanulienkat
22. okt 2023

Ma to kde kto. Rozdiel je, ze aky stupen. Ak to nemas v pokrocilom stupni, je to uplne neskodne a ma to mnoho ludi.

opica_skorica
22. okt 2023

@stanulienkat presne ako si to napisala. Zalezi od toho, aky stupen.

autor
22. okt 2023

@opica_skorica prolaps oboch cipov mitralnej chlopne so stopovou regurgitaciou, blok pravého tawarovho ramienka.....az o rok, kde mi bude brať krv 🙂

opica_skorica
22. okt 2023

Vidiš, keby to bolo vazny stav, chodis kazde 2-3 mesiace.
Raz za rok, to mas na pozorovanie.

opica_skorica
22. okt 2023

Ja mam tiez prolaps MCh.

89michaela89
22. okt 2023

Ja sa tiez hlasim do klubu prolaps oboch cipov s regurgitaciou..viem o tom od 15 rokov, teraz mam 34, kontroly raz rocne..ATB pred stomatologickym zakrom atd

autor
22. okt 2023

@89michaela89 a mozem sa este opytat ake atb ti odporucil? lebo tie co mam na papieriku v lekarni nemali, tak mi dala augmentin, kardiolog povolil..ale 4 tabletky sa mi zdaju vela 🙈 ale tak

89michaela89
22. okt 2023

Augmentin kludne moze byt.. http://www.cardiology.sk/casopis/995/12/frame.h... sa riadim tymto poukazom, http://www.cardiology.sk/casopis/995/12/frame.htm , aj ked neviem ci pre teba to bude dost zrozumitelne ,kedze nie si lekar..Ja osobne si davam dve tablety Dalacinu C pred stomatologickym zakrokom…samozrejme neviem ake ATB ty mozes, ci nemas nejaku alergiu

lagunka0000
23. okt 2023

Ahojte, tiež to mám, len ma prekvapilo že prečo antibiotiká pred stomatologickym zákrokom sa majú brat? To kvôli tomu prolapsu?