Protikvasinková diéta

vanilka83
14. feb 2021

Ahojte drzali ste niektoré tuto dietu? Ako dlho? A pomohlo vam to? Ako dlho vam bolo po nej dobre? A co ste vlastne jedli lebo kazdy pise niečo ine pritom ta najprísnejšia dieta hovori ze sa vlastne moze jest len a len zelenina a strukoviny. Sladke nejem od silvestra. Laktozu a lepok kvasnice a med tak isto asi 3 tyzdne a je to ovela ovela lepsie ale zapal tam dole je stale nejaky sice slaby ale je. Aké lieky vam na to zabrali od gynekológa. Ďakujem moc 🙏

vanilka83
autor
23. feb 2021

@bororka chlorella na miesto probiotik to odporucaju

vanilka83
autor
23. feb 2021

@ziarifka pre boha ale co mam jest iba zeleninu? Lebo ze ani maso sa nesmie ani mliecne ani ovocie to ja nevydrzim ani 2 dni len na zelenine ved uz teraz som fest vychudla vsetci sa na mna zhrozene kukaju ze co mi je a som nonstop hladna

bororka
23. feb 2021

@vanilka83 Aha, tak to neviem. Počujem to 1.x. A ona má v sebe nejaké probio kultúry, čo ti obnovia črevnú mikroflóru?

vanilka83
autor
23. feb 2021

@bororka asi ano ale co mam jest ja fakt neviem lebo zit iba na zelenine ked mam dve male deti a kojim ved ma kdesy picne odpadnem niekde uz ma znami nespoznavaju ako som vychudla a som nonstop hladna to mam na ranajky na obed a na veceru jest iba salaty? To mna uz teraz klepe celu aka som bez energie bez sily ved takto si vypestujem anorexiu. A hlavne nemam na to cas pripravovať si kazdy den 3 x salat pre boha ja zabijem pri jednom pol hodiny

tatisna
23. feb 2021

@vanilka83 od nového roka bez sladkého je ešte krátko. Vydrz aspoň 3 mesiace. Ale inac normálne jedz lebo sa Ti doondi metabolizmus. Mne ešte možno pomohli tie probioticke tampóny, kúpila som to na nete a používala vtedy keď som nejedla sladké. Uplne viem ako Ti je, ja som sa trápila pár rokov, mykozy v kombinácii s herpesmi a baktériami, naraz viacero veci tam dole. Ani sa to poriadne nedá z diagnostikovať. V noci zlý spánok, budila som sa na svrbenie, no hrôza...pocas tehu mi však problémy zmizli, ale mohlo to byť aj kvalitným detoxom v prvom trimestri pomocou celodenných silných nevolnosti (ledva som vypila vodu, nejedla som skoro nič a aj to som vygrcala). Po porode keď som jedla sladké, zasa sa mykozy vrátili, zasa pomohla dieta. Teraz zasa jem sladké, ale nedávno som zasa mala detox v podobe korony-strata cuchu a chuti na par týždňov, jedlá som malo, schudla som, nič mi nechutilo. Uvidím co bude ďalej... Daj potom vedieť ako sa Ti to vyvíja.

ziarifka
23. feb 2021

@vanilka83 mäso sa práveže môže. Asi už k tomu nemám čo napísať, svoj jedálniček som uviedla, fungovala som tak 2x6 mesiacov, čiže spolu rok. Kvasinky sa mi ale potom vždy vrátila. Na 100% zabralo až vylúčiť všetko umelé - vložky, tampóny, kondómy, drogériu. Anionove vložky sú síce antibakteriálne či čo, ale je to umelina, kde koža nedýcha. Tampóny aj neviem aké bio eko narúšajú vnútorné prostredie. Kondómy ani nekomentujem, manžela tolerujem iba na prírodno, ináč by som škrabala stenu. Bio sprchové gély - môjmu telu vadí aj to. Obsahujú parfumy a odmasťujú. Znesiem tak max 1x za týždeň, ináč sa mi to tam dole rozhodí a svrbí.

U mňa diéta zabrala iba počas trvania. Musela som sa proste zriecť úplne všetkého umelého, chemického. Aktuálne môžem jesť sladké, bielu múku a sacharidy koľko len chcem. Rovnako káva, alkohol. A som už pár rokov absolútne čistá.

tatisna
23. feb 2021

@vanilka83 teraz čítam ze co všetko baby radia vylucit, že obilniny atď, ja radim jest normálne (obilniny, vločky, mäso, zelenina, aj nezdravé veci ak nie sú sladké. Ale dala by som si pozor na také skryté cukry napr. nejaké konzervované nalevy, kečupy, a pod., tam môže byť dosť cukru. Ale napr. čerstvé ovocie si kľudne daj ak nie je totálne sladké. Napr. jablko si kľudne daj, aj iné. Len nie napr. med aj keď je zdravý ale je to v podstate cukor. Proste s rozumom. Kvasinky sú niečo ako droždie, ak im dáš čisty cukor, nakysnu hneď. Aspoň ja som si to tak predstavovala...

vanilka83
autor
24. feb 2021

@ziarifka ďakujem ti môžes mi prosím napísať ake vlozky kupujes? Idem teda aj ja zrusit tampony ani mne uz dlho nevyhovovali ale keď som si odvykla od vloziek... Mozu byt aj always? Uz maju aj take ze cista bavlna

vanilka83
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ziarifka
24. feb 2021

@vanilka83 mám látkové, prateľné. Periem ich normálne s detskými plienkami. Kupovala som na Fler_cz

vanilka83
autor
22. mar 2021

@bororka prosím ta a mozem sa spytat preco prave razne cestoviny? Lebo to su predsa sacharidy nie? Kukala som tu ciernu ryzu, ovsene vlocky, razne cestoviny, beluga čierna sosovica, pohanka... Najmenší podiel sacharidov a aj cukrov maju ovsene vlocky, pohanka a ta cierna beluga. Inak idem 4.den iba zeleninu a ciernu ryzu, 3 dni boli v pohode nejak som necítila hlad ale teda dnes uz idem umret a to furt cosi jem(zeleninu, ryzu, zeleninovu polievku)a mam pocit ze ten hlad je coraz vacsi... Uz som strasne vychudla od decembra slo asi 10 kg dolu vsetci sa na mna kukaju ci nemám anorexiu. Ale co potom po tych 3 tyzdnoch? Mozem uz nasadit biele maso, obilniny, kefir, jogurty biele, vajicka? Co si ty potom jedla?

bororka
22. mar 2021

@vanilka83 Ahoj, su "pomalé a rýchle" sacharidy. Čiže raž je pomalý, takže keď ho zješ, telo potrebuje viac času na travenie ako pri bielej muke. Čiže ti cukor nevyskoci, ale pomaly sa dviha a pada. S tym suvisi aj extrémny pocit hladu. Pokiaľ máš pomalé sacharidy, nebudeš ho cítiť tak nárazovo a nebudeš tak vyčerpaná.
K tomu jedlu sa ti neviem úplne vyjadriť, nakoľko sú znalosti, ktoré získaš jedine študovanim sama a potom si ich schopná osvojiť. nakoľko keď som držala dietu pred x rokmi, bolo to drastické a zbytočne dlhé. Dá sa to aj lepšie a bez týrania, a k tomu som ti napísala už dosť príspevkov. Nemyslím si, že ti je takto na diaľku schopný niekto pomôcť, musíš sama a hľadať. Môj názor je, že dlhodobo sa dá zbaviť bez bolesti, pomocou doplnkov, pár zmien a pár uprav jedálnička. Nič strašné, hlavne udržateľné. Držím ti palce, nech sa ti to podarí

vanilka83
autor
30. mar 2021

@marrilyn prosim ta mozem sa spytat este? A ryzu hnedu, pohanku, ovos, pseno vobec nic su take nejedla? Ani žiadne špeciálne cestoviny bez muky? Maso jem len so zeleninou, maso mi nechuti kazdy den jest ale zas z čistej zeleniny som strašne hladna ďakujem

marrilyn
30. mar 2021

@vanilka83 nie, prve tyzdne som nic z toho nejedla, bala som sa aj slize z polievky zjest, aby sa to nezhorsilo. U mna to bolo sprevadzane dost bolestivym zapalom, tak to ma donutilo. Az ked som sa citila lepsie som zacala hladat nejake specialne pecivo, cestoviny. Ale tak mne zas kombinacia masa so zeleninou uplne vyhovovala.

ziarifka
30. mar 2021

@vanilka83 mäso sa môže nahradiť vajíčkami

vanilka83
autor
30. mar 2021

@marrilyn ano mäso so zeleninou je super len jest kazdy den maso mi nechuti ok dakujem skusim to

zlatican
5. feb 2023

@vanilka83 Treba užívať zmes chlorelly, zeleného jačmeňa a spiruliny. Na trhu je množstvo týchto kvalitných zelených potravín. Ovplyvňujú tráviaci, pohlavný a močový systém, detoxikujú celé telom čistia krv a dodávajú telu dôležité vitamíny, minerály a aminokyseliny. Účinkujú pozitívne na celý organizmus. Mne upravili cyklus, doplnili železo a minerály.

alenka1967
7. mar 2023

@vanilka83 môžem poprosiť o radu už si sa tej pliagy zbavila a ako ďakujem

julianka312
29. mar 2023

@ziarifka dobrý deň, prosím Vás to aké sú látkové vložky? A kde ich kúpim?

ziarifka
29. mar 2023

@julianka312 kupovala som na fler.cz
Maju aj na sashe.sk Sú to ušité vložky z látky s nepremokavou vrstvou.