Provera a vaše skúsenosti

lejduska
11. apr 2012

Ahojte, poznáte niektorá tieto lieky? mám problémy s menštruáciu a ovuláciu a dostala som ich na vyvolanie ked som odmietla antikoncepciu ako dlhodobé riešenie problémov.Prosím povedzte, pomohli vám tieto lieky? bez vyvolania ms nedostanem, ako je to s ovuláciu?tá asi bude absentovať dalej. aké máte skúsenosti. môj problém je rozsiahly píšem len v skratke, budeme chcieť bábo a preto hľadám nejaké info od vás, gynekológ mi to podá odborne ale ja potrebujem vedieť skúsenosti od žien ako som ja. dakujem

lejduska
autor
24. apr 2012

@alenka600 pozeram, ze to nebolo len tak ale ze to bola zdlhava cesta..no vstko s ada skor ak ma lekar k tomu normalny pristup. je to svata pravda, ked nechces otehotniet momentalne staci vyriesit iba priznak vrrr. mne sice lekar spravil hormonalny profil ale jeho stanovisko sa mi nepaci. od augusta tam chodim ako na beziacom pase a zatial sa udialo len to, ze konecne viem co mi vlastne je. ak nechem byt tehotnba momentalne tak nech beriem hak ved to je univerzalny liek ktory nikdy nic neriesi. alebo ten agolutin a na moju otazku ako dlho sa da tak fungovat mi lekar povedal ze aj cely zivot. tak som dopadla

alenka600
24. apr 2012

@lejduska V principe - odkedy ma zobrali vazne, tak otehotnenie trvalo len jeden cyklus. A to je presne o tom, ze sa nedovolas normalneho pristupu, kym netvrdis, ze uz neviem ako dlho sa snazis otehotniet. A to som aj 2x zmenila lekara, a stale takyto pristup. Takze si na spravnej ceste, ak sa chces dopatrat pricin. Trebars si aj vymysli, ze sa uz snazite a stale nic. Ja som mala stastie, ze potom to uz islo ako po masle. Ale neviem co by som robila, keby to trvalo strasne dlho a dlho a vysetrenia a testy - vlastne to, co clovek moze absolvovat aj pred tym, nez totalne na ostro zacne snazenie. Nehovorim o zbytocnych testoch, ale tak sakra, ked moje telo zjavne nefunguje, nemam menstruaciu, tak asi to "len tak" nie je....

lejduska
autor
24. apr 2012

@alenka600 mas teda zaujimavu skusenost..tak to bohuzial chodi. a vies co aj ma napadlo hned lekarovi povedat, ze sa uz snazime aj kebyze to nie je pravda. ved predsa ked ma zacne liecit tak je to pre mna plus aj ked nechcem otehotniet. ale pravda je taka, ze ked sa dam do poriadku tak sichceme spravit babo, ale postup je asi opacny, prv sa musim snazit az potomma zacnu ´´davat ´´ do poriadku. ja tiez idemmenit lekara, uz vcera som mohla byt pri novom ale sa to skomplikovalo tak musim cakat tyzden. ako vravis, nie je to v poriadku ked zena nema ovulaciu ani menstruaciu, ved sa uz necitim ako zena. lekar mi aj naznacoval, ze som sice mlada, ale netreba cakat s otehotnenim dlho, tak tomu novemu dam asi hned najavo, ze sa snazime a chceme a mam problemy tak nech ma lieci! vraj je odbornik tak dufam, ze ma nesklame.

baginiatko
9. dec 2016

Mám začať užívať liek provera ale bojim sa ho brať lebo je tam nežiaduci účinok vypadávanie vlasov poraďte mi🙂

ikalubka65
8. okt 2018

chcem sa spytat nemali ste nejake neziaduce priznaky ucinky pri uzivanu privera?

ikalubka65
8. okt 2018

ja som ho zacala uzivat neskutocne mi zacali vypadavat vlasy mala som tlak na hrudniku mala som stavy despresie