Prvá a druhá dávka očkovania Covid

mon1806
21. sep 2021

Čau baby nemáte náhodou info aký dlhý čas môže byť medzi podaním prvej a druhej dávky na covid? Covid som prekonala, teraz čakám ci som ho neschmatla na pohotovosti keďže pri mne stala pozitívna rodička 🤔 ale ak nie chcela by som sa zaočkovať ale len jednou dávkou a druhu si dat až po pôrode asi mi to tolerovať nebudú co?
Opatrenia neriešim samozrejme ze budem nosiť respirátor stále, aj sa chodiť testovať je to čisto len z preventívnych dôvodov ďakujem

marseillefan
21. sep 2021

Myslím, že nebude problém dostať druhú dávku aj s väčším časovým odstupom...

uzivatelka1113
21. sep 2021

Kedy sa začne po očkovaní vytvárať imunitná odpoveď?
Po podaní prvej dávky sa imunitná odpoveď začína vytvárať približne na 12. deň po očkovaní. Účinnosť vakcíny proti ochoreniu COVID19 v čase medzi podaním prvej a druhej dávky je približne 50%. Druhá dávka sa podľa vyhlášky MZ 10/2021 môže podať najskôr na 28. deň po podaní prvej dávky a až 7 dní po očkovaní druhou dávkou sa účinnosť vakcíny proti ochoreniu zvyšuje na 95%. Očkovať druhou dávkou sa môže až do 42 dňa od prvej dávky.

alebo si daj johnsona 🤷🏼‍♀️

iduska13
21. sep 2021

@uzivatelka1113 a ak sa nepodá 2.davka do toho 42 dňa stane sa niečo? Ak napr. pre chorobu nie je možné sa očkovať?

uzivatelka1113
21. sep 2021

@iduska13 to už neviem, podľa.mna sa bude treba dať ako keby odznova očkovať 🤷🏼‍♀️ to som len rýchlo vygooglila, lebo aj mňa to zaujímalo 😊

iduska13
21. sep 2021

Ďakujem, tak idem aj ja skúsiť rýchlo googlit 🙂

vejapa76
21. sep 2021

Mňa očkovanli asi na 50-ty deň po prvej dávke. Sami mi to tak v očkovacom centre posunuli lebo som užívala antibiotiká a vraj je dobre očkovať až minimálne týždeň (ideálne dva týždne) po doužívani antibiotík.

iduska13
21. sep 2021

@vejapa76 super, toto ma teraz potešilo lebo tiež som užívala antibiotika a presne mi to vychádza až na nejaký 50 deň. Ale radšej ráno zavolám, lebo sa to u nás mení z hodiny na hodinu 😕