Druhá dávka očkovania AstraZenecou

smejka987
10. júl 2021

Čaute baby, chcela by som vedieť Váš názor, či sa plánujete alebo či by ste sa išli očkovať ako tehotné. Otehotnela som doslova nečakane po prvej dávke, tehotenstvo mi bolo potvrdené pár dní pred plánovanou druhou dávkou, vtedy mi lekár odporučil ísť sa dať zaočkovať druhov dávkou v druhom trimestri.
Ďakujem za Váš názor.

viktoria1425
10. júl 2021

@smejka987 no ja osobne nie,kedže tehotné nesmú niektoré lieky ci dokonca bylinky,iné očkovanie atď. A vakcína ,kt. je tu tak krátko má byť zrazu bezpečná. Takže ja tento chem.kokteil by som nedala bábu.
Ale sú ženy,kt. sa očkovali aj na fb je skupina kde sa radia. Na tomto sa dokonca ani gynekológovia nevedia zhodnúť či áno či nie. Takže toto je len na tebe ako sa rozhodneš a za ktorým názorom si stojíš.

nelca0510
10. júl 2021

@smejka987 daj na radu lekára, nie žien na MK

ingrid2304
10. júl 2021

@smejka987 Stalo sa mi niečo podobné. Tehotenský test ukázal // presne v ten deň, ako mi prišla sms na druhé očkovanie (tiež Astra). Hneď som volala gyn a povedal mi, že v 1. trimestri sa neodporúča žiadne očkovanie. Tak som teda nešla.
Na druhú dávku idem teraz, 16. 07., ale ja, žiaľ, už tehotná nie som...

smejka987
autor
10. júl 2021

@ingrid2304 to mi je ľúto. Tiež už mám v nebi 👼

luci_ba
10. júl 2021

@smejka987 ahoj, stalo sa mi to isté. v marci prvá davka astry, v aprili // Na druhú davku som nešla, pytala som sa na to gynekologa.

smejka987
autor
10. júl 2021

@viktoria1425 no veď, neviem sa rozhodnúť čo spraviť lebo cesta k otehotneniu nebola zrovna ľahká. Po prvej dávke mi bolo snáď všetko čo mi môže byť .. Avšak na druhú stranu sa bojím, že ak Covid dostanem tiež to nebude pre bábo asi nič moc

miriam_s
10. júl 2021

@smejka987 pfizerom ockuju aj tehotne od druheho trimestra a teraz niekedy maju povolit kombinaciu vakcin... pfizer je v tomto preskumany ako bezpecny... tak ak chces, mozno pockaj a potom pojdes na pfizer...

viktoria1425
10. júl 2021

@smejka987 samozrejme,že to nebude nic moc ak dostaneš covid ale nie je len covid,môžeš chytiť od žltačky,chrípky,bradávíc snáď čokoľvek a tiež sa nedávajú očkovať v tehu na to ženy a tiež je plno chorôb rozšírených len sa o tom toľko nepíše ako o covide.. Ja mám tento názor.
Ale ak chceš druhú dávku aj gyn ti to schválil tak do toho 🙂

ingrid2304
10. júl 2021

@miriam_s Autorka je očkovaná Astrou, nemôže mať druhú dávku Pfizer.

miriam_s
10. júl 2021

@ingrid2304 veď som tam písala že zatiaľ to nie je povolené, ale vo veľmi blízkej dobe to majú u nás povoliť

smejka987
autor
10. júl 2021

@miriam_s hej počula som že to majú povoliť. Zvažujem asi všetky možnosti ... No stále mi najbežnejšie pre bábo vychádza neockovať sa ...aj keď stále tam mám čo ak

ingrid2304
10. júl 2021

@miriam_s Aha... beriem späť. Zle som si prečítala Váš predošlý komentár.

marsmykkok
10. júl 2021

@miriam_s no len práve tá kombinácia spôsobuje najväčšie nežiadúce účinky, hoci chráni viac. Takže radšej astra za mňa, druhá dávka by mala byť bez nežiadúcich účinkov.

miriam_s
10. júl 2021

@marsmykkok ano , to viem, len netusim ako je to s astrou a tehotenstvom, preto som písala o tejto alternatíve... inak ja mam tiež astru, pri prvej davke mi bolo dost zle, teplotu ani zimnicu som síce nemala ale prvý den po som bola odpalena. no a po druhej davke nedavno som nemala absolutne ziadnu reakciu, vobec nic...

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejka987
autor
10. júl 2021

@tayla tak prečo ju navštevuješ keď Ti spôsobuje toľké nepríjemnosti. Myslím, že každý má právo vyjadriť svoj názor, koľko ľudí toľko chutí, názorov, uhlov pohľadu atď. 🙂

ddd333
10. júl 2021

@miriam_s a kedy ho preskúmali ?

miriam_s
10. júl 2021

@ddd333 uz v apríli boli správy ze výsledky ukázali ze je to bezpecne a ucinne , neskor viacere staty pristupili aj k prednostnemu ockovaniu tehotnych

miriam_s
10. júl 2021

@ddd333 "The safety study, published April 21 in the New England Journal of Medicine, relied on multiple vaccine surveillance systems from December to February to assess the safety of the Pfizer/BioNTech and Moderna vaccines in more than 35,000 pregnant women. The study found no increased risks during pregnancy or birth complications or identifiable risks to the fetus among those who received the vaccine. "
https://www.nationalgeographic.com/science/arti...

chrumka120
10. júl 2021

@smejka987 ja tomu nechápem, načo by si riskovala? Myslela by som hlavne na svoje dieťa a osobne by som ľutovala už tú prvú dávku tesne pred otehotnením

miriam_s
10. júl 2021

@chrumka120 vieš aké sú riziká covidu v tehotenstve? v tom článku ktorý som linkovala vyssie je to najvážnejsie aj spomenuté : The findings come soon after research confirmed the seriousness of COVID-19 during pregnancy, including an increased risk of preterm birth and stillbirth. Okrem toho vysoké teploty sú dosť rizikové v tehotenstve a este ked viaceré lieky by nemohli podať ktoré sú kontraindikované...

chrumka120
10. júl 2021

@miriam_s tak môže dostať milión chorôb s veľkými rizikami v tehotenstve, dokonca aj obyčajná chrípka je riziková... a ty vieš aké sú rizika vakcíny? Nie, lebo to nevie nikto 🙂 čiže, načo riskovať

miriam_s
10. júl 2021

@chrumka120 tu je to obsirnejsie :Protecting mothers is the priority with COVID-19 vaccination because of the risk the disease poses in pregnancy. An April 22 study in JAMA Pediatrics found a greater risk of preterm birth, preeclampsia (a dangerous high blood pressure condition in pregnancy), admission to the ICU, and death in pregnant women with COVID-19 compared to pregnant women without an infection. Both mothers and newborns were more likely to have severe complications of any kind in pregnancies with COVID-19. Even asymptomatic women had a higher risk of preeclampsia and maternal complications. Similarly, a recent meta-analysis of studies involving more than 430,000 pregnant people found that COVID-19 during pregnancy doubled the risk of stillbirth as well as raised the risk of preeclampsia and preterm birth.

ak si ale stále myslíš že toto je v pohode, no dobre, držím palce.

ddd333
10. júl 2021

@miriam_s to je krátkodobé a čo dlhodobý ucinok ? 3-6 rokov ?

miriam_s
10. júl 2021

@ddd333 dlhodobeho následku covidu sa nebojis? len toho po vakcine? aspon vidno ako tomu rozumies o com pises... ja som napísala svoj postreh, dala som tu aj zdroj kde ma uvedene rizika aj vyhody a je to na jej zvazeni co poklada za vacsie riziko pre nu a jej dietatko

chrumka120
10. júl 2021

@miriam_s áno, myslím že rozhodnúť by sa mala tak, aby neohrozila zbytočne svoje dieťa vakcínou, ktorá sa testuje 🙂 mala by nosiť respirator všade medzi ľuďmi, mala by sa správať zodpovedne a chrániť sa v tomto období pred všetkými chorobami, nie len pred kovidom, zdravo sa stravovať, žiadne polotovary a chémia, žiadne zbytočne lieky a vitamíny... a naozaj, už vôbec nie ta vakcína 🙂

miriam_s
10. júl 2021

@chrumka120 hlavne by mala brat do uvahy data vedcov a lekarov a nie mudrolínky z mk ktoré nevedia alebo nechcu vedieť princip vakcin ale radia tak akurat zdravo sa stravovat 🙂 akoby to nebolo samozrejme keby to nenapises 🙂

chrumka120
10. júl 2021

@miriam_s Neviem, vyzeráš tak že do tehotnej by si napchala akúkoľvek chémiu, čo sa ti hodí, čiže pri tebe to nevyzerá ako samozrejmosť 🙂 a ani tí vedci ešte nevedia aký účinok to bude mat na plod, lebo to nemali kedy preskúmať, tak načo sa toho zúčastňovať a riskovať? Netuším

ddd333
10. júl 2021

@miriam_s nie, prekonala som ho a nikdy by som si nedala vakcínu ktorú aktuálne testujú a už vôbec nie ako tehotna

miriam_s
10. júl 2021

@chrumka120 zaujmave ako rychlo vynasas sudy o druhych bez aspon zakladnej znalosti a s takou sebaistotou 🙂 ked tak posudzujes vsetko tak dakujem pekne... aspon vidno ake su tvoje postrehy relevantne... pri mne si sa sekla uplne 🙂