Psoriáza a jej liečba

natalka07
25. jan 2013

Dobrý,mam psoriazu od 14r.doteraz som sa liečila len lokálne-mastičky,vodičky ..atd.začala som užívať tablety Neotigason,ma niekto skusenosť??je tam DOSŤ nežiadúc.účinkov-o ktorým som poučená.stojí to zato úžívať??

zuzulica
25. jan 2013

@natalka07 S tým nemám skúsenosť, ale moja známa berie už asi rok-dva experimentálny liek equoral ciclosporinum a veľmi jej pomohol, každý liek má nežiadúce účinky, záleží od toho, ako moc ťa prejavy psoriázy obťažujú, známa ju mala úplne všade a bolo jej to dosť nepríjemné. Ona už je staršia, takže neplodnosti a podobných vecí sa nebojí.

natalka07
autor
25. jan 2013

Ja už mám dve zdravé detičky tak dalšie tehu.už neplánujem a pri tomto lieku ani není "povolené"otehotnieť.tak uvidííme.

malabiba
25. jan 2013

ahoj, môj brat / 35 r./ má psoriázu, ľahkú suchú formu od 6 rokov. Počas rokov mal rôzne obdobia - lepšie aj horšie, vyskúšal rôzne lieky a mastičky, postupy, liečby. Liek, ktorý uvádzaš tiež a mnoho ďalších, aj injekčne. No nemalo to význam, pomohli len na krátky čas, neskôr nastala recidíva, lieky sa nemohli užívať dlhodobo a zle ich znášal. Jediné čo mu pomáha je pobyt v kúpeľoch / Smrdáky/, more, vhodné soli do vodného kúpeľa, opaľovanie v lete a pod.

sissy27
25. jan 2013

@natalka07 more, more, a ešte raz more, úplne ideálne Mŕtve more, prípadne ešte môžeš vyskúšať garra rufa rybičky http://www.garracentrum.sk/pgs/garra_centrum_pa... ...

popelka5000
25. jan 2013

Nam sa osvedcila na atop.ekzem kremik Skin cap je tam pisane ze je aj na psoriazu

martina149
8. feb 2013

@natalka07 Ahoj ja takisto beriem dnes 8 den Neotigason a som zvedavá ako zaberie,lebo už som z tej mojej psorky nešťastná.Tiež som sa doteraz liečila len lokálne,ale po 3 pôrode sa neviem dať do poriadku.Tak mi to lekárka predpísala.Ale vravela že nejaké výsledky môžem čakať až tak po mesiaci tak uvidíme.Zatiaľ nejako nepociťujem nežiadúce účinky len mám trošku pocit,že mám suché pery čo je aj uvádzané.

pismenkujem
8. feb 2013

@natalka07 ahoj..ja mam psoriazu uz od 11-tich...mam ju nastastie len vo vlasoch...tiez na mne skusali selijake vodicky a masticky a penove emulzie...dokonca som skusala aj bahno z mrtveho mora, co som kupila v lekarni...dokonca som sa kvoli tomu dala aj ostrihat...ale posledne 4 roky uzivam vodicku belosalic...je to na hormonalnej baze, tiez to ma vedlajsie ucinky ale jedine ktore sa u mna prejavuju je ze nadmerne zarastam, ale da sa to vydrzat...gyn mi povedal ze ked to neuzivam casto, tak mozem kludne pokracovat v liecbe...zevraj sa to po porode moze stratit, tak dufam ze tak bude...inak ten belosalic pouzivam tak 2-3 krat za obdobie pol roka. vecer natriem, na druhy den umyjem vlasy a mam aj 2 mesiace pokoj. na plodnost to nema ziaden vplyv 🙂 a pri takomto uzivani ani na babetko

natalka07
autor
8. feb 2013

@pismenkujem Mne sa to práve po pôrode začalo dosť prudko zhoršovať,počas tehu som bola OK ,takú istu reakciu som mala aj pri prvom tehotenstve,no chcela som maleho dojčiť tak som nič premňa účinne nebrala,no aj tak som dlho nevydržala (6m)už to mám aj na 2 nechtoch -myslela som si že je to mýkoza,no keď sa nato pozrel dr.potvrdil psorku a tam žiadna lokálna liečba nezaberá tak..som zvedavá na tie tabletky ako zaberú no ako píše martina vysledok bude dúfam badatelný tak o 1mes.

natalka07
autor
8. feb 2013

@martina149 Ja sa tiež modlím aby to zabralo,ja už to mám aj na 2 nechtoch-tam už lokálna liečba nezaberá...a na tele male bodky ktoré sa nenápadne zväčšovali.Dr.mi predpísal aj tel.mlieka na natieranie a vodičku do vlasov proti vypadavaniu.Dal mi aj Daivobet gel.to mi celkom zaberá....

martina149
8. feb 2013

@natalka07 No tak to je ešte dobre ked len na dvoch nechtoch.Ja mám na všetkých a jeden mi už aj odpadol-už stihol znova dorásť a zase je chorý.A bolí to otrasne.Ja to už tiež neviem zvládnuť lokálnou liečbou.Do vlasov som používala Clobex šampon,ale ten sa nemôže dlho užívať lebo je to kortikoid a už som mala aj veľmi citlivú kožu na hlave.

pismenkujem
8. feb 2013

@natalka07 tak ja dufam ze mne sa to nezhorsi...ved uz toto je pre mna utrpenie, hlavne teraz ked tak malo svieti slnko...ono to sice zmyzne ale aj tak mam tu kozu citlivu...no hadam ti to zabere...budem ti drzat palce 🙂

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrik78
9. feb 2013

Ahoj dievčatá ja mám psorku 5 rokov. Momentálne sa mi po 3 tehotenstve zhoršila hlavne vo vlasoch. Asi pred 3 rokmy mi napadla aj kĺby.Keďže kojím mám dosť obmedzenú liečbu.
@martina149 ja mám napad nute všetky nechty na nohách nemôžem nosiť ani hociaké topánky lebo ma bolia nechty. Užívaš na to nejakú liečbu?
@pismenkujem ak sa možem opýtať riešiš nejak ten problém s nadmerným zarastaním?Tiež som začala zarastať keď mi pred 3 rokny nasadili hormonálnu liečbu kvôli kĺbom, Na vlasy mám Beloderm roztok ale vôbec nepomáha

martina149
9. feb 2013

@andrik78 nie neužívam na nechty nič,len to maskujem lakom na nechty čo je tiež vynikajúce lebo už aj od toho laku ich mám doničené.Lenže zas si neviem predstaviť ako by som chodila do roboty s takými nechtami a ja som zdravotná sestra tak robím aj s rukami ,a moje nechty vyzerajú naozaj hrozne.Lekárka mi vravela,že je nato cignolin ,lenže ten fgarbí na čierno tak s takými tiež veľmi nemôžem.Ale že vraj systémová zaberá aj na nechty tak uvidíme.Ale bolesť je to hrozná ked niekde buchnem

pralinkaaa
9. feb 2013

@andrik78 ahojt ja mam tiež na nechtoch aj nohy aj ruky - čo použivaš? ja vlastne nič a je to hrozne ☹ lekárka mi ani nevravela že by niečo také bolo až teraz posledne že nejaké lieky by mi mohla dať ale kojím..

andrik78
9. feb 2013

@martina149 tiež som sestrička momentálne na rodičovskej ale v lete sa plánujem vrátiť do roboty. Asi si tiež začnem lakovať nechty len čo vtedy ak príde kontrola z hygieny (asi im len oznámim, že mám psorku a hotovo) Na nohách mám už nechty zdeformované a nepomôže mi ani lak

andrik78
9. feb 2013

@pralinkaaa ja tiež kojím lekárka povedala, že sú nejaké lieky ale nemusia vôbec zabrať 😠 . Musím počkať kým dokojím. Najhoršie je to, že ma nechty na nohách bolia a nemôžem poriadne nosiť topánky 😢

domin85
9. feb 2013

Zmenit kozmetiku, pripadne stravu, fitrovat vodu. Priatel ma lahsiu psoriazu, robia sa mu lupiny. Nejak som velmi neverila ze v rakusku su kvalitnejsie vyrobky, ale som kupila tam sampon ked sme boli- pritom ta ista znacka aku kupujem tuna a hla, skoro bez problemov. A aj to vlastne uz mal odskusane ze pri jednej znacke ma vacsi problem a pri inej mensi...

pralinkaaa
9. feb 2013

@andrik78 no mne by lak zdaleka nepomohol je to otrasne,a tu bolesť...veľmi dobre poznam....ked zakopnem o niečo trošku, cely necht sa podleje krvou...auuuu

pismenkujem
9. feb 2013

@andrik78 ahoj...no riesim to bolestne 🙂 kedze som zacala zarastat jak chlap,t.j. fuzy mi cerneju aj na brade mi rastu cierne chlpy...tak som si kupila epilator...boli to jak svina ale kedze belosalic je jedine co mi zabera, tak tuto bolest rada podstupim...no jedine tym trhanim..inak sa to neda :(

andrik78
9. feb 2013

@pismenkujem však ja tiež zarastám ako chlap k tomu tá psorka a niekedy si pripadám ako strašidlo Skúšala som žiletky a fajne som sa dorezala ☹

pismenkujem
9. feb 2013

@andrik78 neeee...ziletky nieeeee 🙂 to bude len horsie....radsej trochu bolesti vytrpiet a vytrhat to...mna to tiez otravuje ale nastastie mam genialneho partnera,ktoremu to nevadi aj ked sa pozabudnem "preskumat" v zrkadle 🙂 nuz, my zeny sme stvorene pre bolest a utrpenie 🙂 hlavu hore...nejsi v tom sama 🙂

andrik78
9. feb 2013

@pismenkujem a nemáš problém so zarastaním chlpkov:?

lucyf
9. feb 2013

@andrik78 ako si prisla na to ze ti to napadlo aj klby????ja mam tiez psorku ,ale len vo vlasoch ale bolia ma hrozne klby tak neviem....

azbestica
9. feb 2013

@pismenkujem ja tiez pouzivam belosalic uz dobrych 10 rokov, ale nevedela som ze je to hormonalne....to som teraz dost zhrozena asi vyzeram ako tuto teraz ze ani neviem co pouzivam ale tak zrejme ked som si citala letak pred 10 rokmi tak mi to bolo jedno a mas tazsiu formu psoriazy? lebo ja mam len malinke flaciky
@martina149 fakt sa to zhorsuje po porode? ja som to mala pocas tehotenstva supis az som na to zabudla a teraz sa to opat vratilo :(
maju to aj vase deti?

martina149
9. feb 2013

@azbestica no mne sa psorka zhoršila po všetkých troch pôrodoch,ale najhoršie teraz po treťom.Možno je to aj tým,že som bola vo väčšom strese,času som na seba veľmi nemala a do roboty som musela nastúpiť od deviatich mesiacov malej.No deti to zatiaľ nemajú a dúfam,že ani nebudú,lebo veľmi dobre viem aký je život s psoriázou.
@pralinkaaa mne lak pomáha len esteticky a takisto ked buchnem s nechtom podlieva sa mi krvou.Minule som v robote buchla tak,že som myslela,že sa pocikám.Otras.Už mi jeden aj odpadol a toto bola úžasná bolesť,nikomu neprajem.A Belosalic som tiež používala aj používam,ale mne to zaberá na chvíľu,ked ho dlhšie nepoužívam a potom už nie.Vlastne ja som už prešla skoro všetkým od lokálnej liečby,fototherapie,kortikoidy samozrejme a teraz celková,lebo už to lokálne neviem zvládnuť.

azbestica
9. feb 2013

@natalka07 daj vediet ako si dopadla 🙂

vierka987
9. feb 2013

ahojte baby..., 🙂 🙂
necitala som vsetky prispevky,zaujala ma len tema-nazor... ak mozem,poradim Vam Skin-cap...,pracovala som v lekarni a hotovy zazrak,komu som poradila,dala vzorku..,90 per.pacientov sa vratilo,ze konecne nieco co pomohlo...,je to nehormonalny pripravok,vo viacerych liek.formach...kto ma zaujem o info,nech sa ozve..,nedistrubujem,nerobim kampan,len radim.., 🙂 🙂 🙂 🙂

pismenkujem
9. feb 2013

@andrik78 no sem tam sa mi to stane...ale zarastene chlpky na naduju ako vriedik...potom vytlacim a vytiahnem pinzetou

pismenkujem
9. feb 2013

@azbestica no ja to mam po celej hlave...taky by som povedala nesuvysly velky flak...ked pouzijem belosalic,tak lupiny sa sice stratia ale bolest ostava....umyt vlasy je pre mna utrpenie a tak isto cesanie alebo vietor vo vlasoch 🙂 drahy sa uz naucil ze hladkanim po hlave mi moc lasku neprejavuje 🙂