Psychiatrická nemocnica v Kremnici

dudus123
17. nov 2012

prosim ak mate niekto skusenost budem vdacna

123sona
31. júl 2014

ahojte kolko zvas malo na detskom odeleni deti a kolkim zvas to pomohlo ...

mikatu
26. okt 2014

Po tazkom rozhodnuti sme tam dali 13 rocneho syna.Personal bol naozaj velmi prijemny a ustretovy a to od pani primarky az po sestricky. Jedine co sa mi nepacilo, bola osobna hygiena, viem ze na to maju dbat hlavne deti, ale sestricky by mali dohliadat. Kupelna a zachody v katastrofalnom stave, tak sa necudujem, ze sa tam detom hnusi ist. Tiez je pravda, ze tam je dost deti pocernych a z domovov.Srdce mi trhalo ked som tam syna nechavala. on sice na to obdobie nerad spomina, ale pobyt tam mu ozaj pomohol,uvedomil si hodnoty zivota a teraz s nim nemame ziadne problemi, vylucil sam od seba partiu,nerobi ziadne blbosti. Keby sme sa v tedy nerozhodli pre tuto nemocnicu, chlapec by skoncil velmi zle a to sme my, rodicia bohuzial nevedeli uz ovplyvnit. Nedali sme ho tam preto ze ho nemame radi ale preto aby si sam uvedomil ako dopadne ked nbude uprednostnovat partiu. Ucel to splnilo aj ked to pre nas ako rodicov bol najhorsi mesiac v nasom zivote. Preto ak chcete vasmu dietatu pomoct a inac to nejde, vyberte si toto zariadanie.

9eviku
16. nov 2014

Chcem sa Vás spýtať, aký dlhý čas tam deti sú?

mikatu
17. nov 2014

@mikatu
@9eviku Minimalne 4 tyzdne z vlastnej skusenosti mozem povedat ze je to tazke ale ucinne, apson nasmu synovi to urcite pomohlo.

9eviku
18. nov 2014

Nam povedali,ze maximalne 14 dni. ☹

mikatu
18. nov 2014

Tak to neviem,syn tam bol v 5 tyzdnov, a hned pri prijme pani primarka povedala ze tam chodia deti na dlhodoby pobyt. uvidite, aj ked je to dlho, drzim palce nech do dobre dopadne

snovo
22. nov 2014

JJ tiez som bola v Martine a to sa nedalo porovnat...zatialco z Kremnice som si odniesla iba traumu, zhorsene stavy...(2 tyzdne po prepusteni som mala prvy vazneny pokus o samovrazdu) tak v Martine sa fakt snazili a narozdiel d Kremnice mi nedavali 8 druhov liekov a dalsich nechutnosti...nezatvarali ma na cele dni do klietky a nerobili dalsie podobne veci a hlavne nenechali ma terorizovat spolupacientami....nikdy nezabudnem na tie osudy, co tam boli, jednu babu chceli poslat do redukacneho centra z ato, ze jedenj 11rocnej vynadala lebo ta mala urazala jej mamu...

123sona
16. dec 2014

ahojte mile mamičky ja by som sa chcela svami podelit o skusenosti s detskym oddelenim tak zacnem ze ked si nato spomeniem ze som tam dala syna tak este mi teraz slzy vybehnu ja som tam mala syna 3tyzdne to zalezi asi naveku ale mne hned maleho psychiatricka povedala ze 2tyzdne a vkremnici mi povedali :kdeze to je velmi kratky cas nato aby sme vedeli zistit preco je jeho chovanie take:??? ........ ach mamicky moj syn sa odtial vratil veste horsom stave vyplaseny ked prisiel domou pytal sa ma take veci a skriabal sa porukach co predtym vzivote nerobil moj syn si odniesol odtial len vsetko zle nic dobre tam asi neni pytal sa ma ci sa mozu jest handry ci sa mozu jest chrobaky a dali mi ho po 2tyzdnoch domou aj zozvieratami na hlave cize mi to prislo take ze sa ho chceli zbavit lebo sa im nechcelo vsi vyberat a fakt hrozne aj te sestricky ked som tam prisla tak jedno dievca povedalo ze ma hnacku a sestricka jej povedala a co ked mas tak si zober papier achod na zachod ........ akoze ach jaj mamicky ja viem niektore dieta si uvedomi ked je tam ze co ma doma aku skvelu mamu atd ale pre male deti to asi nebude a ja osobne bysom tam syna uz vzivote nedala smrad spina mne slo srdce puknut preplakala som kazdy den no verila som ano moj syn bude lepsi robim spravne bude aspon onieco lepsi opak sa stal pravdou hroza ine neviem ktomu povedat moj syn uziva ieky co mu tam dali ale nelepsi sa tak neviem stale sa snazim a zachvilu pojde doskoly lenze kebyze ho odporucili dat na liecenie ja by som ho dala lebo niesom doktor aby som mu pomohla ale dokremnice nikdy lebo to prostredie a este mi prislo smiesne podpisovala som papier pri odchode no prepustaciu spravu ze som bola poucena a ze syn mal rehabilitacie pritom moj syn necvicil lebo vraj bol mali a nik ma nepoucil dali mi doruk lieky to je vase a bolo to len tam napisane ale cakala som ze doktorka mi porozprava ako vsetko prebiehalo atd spytala som sa kde je ci tam vobec niaka je zevraj ano ze mozem ist zanou ak chcem ale vieteco radsej som bezala prec smojim synom domou a trapime sa nadalej ale vzivote nemoze bit vsetko perfektne a som rada ze niektorym detom to pomoze ta kremnica skoda ze nam nie ........

takakikus
16. dec 2014

Ahojte..som dievča 13-teho veku..Začala som chodiť ku psychologičke v janurári 2014 .. riešili sme tam moje správanie,moje problémy...vysledky mi asi niako dobre nedopadli,pretože som sa dostala na psychiatriu...môj najväčší problém bol sebapoškodzovanie...potom tie ostatné...fajčenie,drogy a alkohol...mala som zlú partiu..nechala som sa nahovoriť na všelijaké hovadinky..ale však ma určite chápete,že som v puberte..ale viem,že to už preháňam...zajtra idem k psychiatrovi...aj sa bojím,pretože som to za posledné 2 mesiace prehnala...Psychiater mi navrhol psychiatrickú liečebňu v Kremnici ( aj ústav) ... bojím sa,aké to tam bude...ako sa tam chodí? na koľko mesiacov..? .. Nemám ani strach,ako to tam vyzerá,aký tam bude prístup a tak..ale bojím sa,že tam bude šikana..že si tam nenájdem kamarátky...čo mám robiť..? :( prosím maminy poraďte mi...ahojte..Kika

aknedan
23. jan 2015

@lunkaa ..povedať, že svoje dieťa milujem neznamená, že mu aj patrične rozumieme..Čo bolo príčinou, že dieťa začalo mať príznaky, ktoré ho doviedli až k psychiatrickej liečbe??? Niekedy robíme sami chyby, len si to nevieme priznať...Viete vôbec o tom, že niektorí odborníci " majú sami so sebou problém, ktorý nedokážu odstrániť, a pritom vykonávajú ,,odbornosť "naďalej?? Ste presvedčení, že práve odborník psychiatrie odstráni príčinu prejavov Vášho dieťaťa?? Viete vôbec, či ten daný odborník nemá náhodou sám so sebou problém??Veeeľmi by som zvažovala komu zverím vlastné dieťa..Nebudem hovoriť ako dieťa milujem, ale sa budem správať, aby to to dieťa cítilo..Malo pocit bezpečia a porozumenia!! To je alfa -omega pre zdravý vývin dieťaťa!!!

mikatu
26. jan 2015

@aknedan Dovoľujem si odpovedať na časť Vašich otázok, nakoľko moje dieťa má liečbu v uvedenej nemocnici úspešne za sebou. Ja som presvedčená, že svojmu dieťaťu aj rozumiem, dostal sa do partie starších, kde sa pilo, fajčilo, a možno aj niečo horšie, nešlo o žiadne príznaky, čo ho doviedli k liečbe,u neho išlo o snahu podriadiť sa partii až do takej miery, že s tým nevedel skončiť. Psychiatrická nemocnica bola jedinné riešenie, kde si mohol uvedomiť svoje správanie, čo nepovažujem za liečbu, ale ide o to aby si jedinec uvedomil sám seba. Každý máme určitý problém, ale nechápem Vášmu tvrdeniu, že niektorí odborníci majú sami so sebou problém, ktorý nedokážu odstrániť a vykonávajú odbornosť naďalej???!!!!! Ak ide o problém osobný, nevidím dôvod prečo by nemohli byť odborníci na svoju prácu ďalej!! Žiadny odborník psychiatrie neodstráni príčinu prejavov dieťaťa!!!!! Príčinu musia zistiť rodičia a keď sa rozhodnú dieťaťu pomocť aj takto, netreba ich odsudzovať!!!!! Ja nikde nerozprávam ako dieťa milujem, ale správam sa tak, a preto som ho tam aj dala, vrátil sa tak, že s ním nie je žiadny problém, a má pocit bezpečia a porozumenia!!! Keď sa Vám dieťa dostane do zlej partie a neurobí sám preto nič, aby prestal a inač to nejde, a máte záujem aby dieťa bolo slušné, nespravíte ako rodiča sami nič, nepomáhajú ani hrozby, ani prosby, ale táto nemocnica pomohla na 1000%. Netreba nikoho odcudzovať, keď nepoznám problém a riešiť odborníkov psychiatrie takýmto spôsobom ako Vy by som si ja v žiadnom prípade nedovolila!!!!!!!

201420
18. feb 2015

Prosim vas mate niekto skusenost a mali ste tam dieta?Mne tam isla dcera...ma 12r.a mam strach ci jej tam nemožu ubližiť ostatne deti,sikana,obťazovanie atd.Davaju tam detom aj lieky?Ked vam dieta prislo odtial domov,pocitili ste zmenu k lepšiemu?dakujem za odpovede

adika9710
6. apr 2016

Ahojte moze mi niekto napisat ako to je na oddeleni pre dospelych? Mam tam ocina uz 2x ma starecku demenciu a parkinsona zaciatok ....moju maminu napadal a bol agresivny bil ju a naposledy letela kluetka s vtacikom von oknom.bola pri nom zachranka a aj policia....vie mi niekto povedat ako to tam chodi ci sa maju pacienti tam dovre a neublizuju im?

seherezada1234567
21. apr 2016

Ľudia poradte mi ako tam je, ake su tam ludia a tak .... Mam tam ist a neviem ako tam je mam 14-nást rokov povedzte mi co ma tam caka prosim 😞😞😞

filipko4
30. máj 2016

@lunkaa dobry vecer chcela by som vediet ako to tam prebieha moj 7 syn by tam mal ist ale mam stoho obavy

zlatkoblatko
9. jún 2016

Určite ho tam dajte.Dcéra tam bola a pomohli jej.Je to tym prísne,ale zaberá to.Nebojte sa

201420
10. jún 2016

Mala som tam dcéru 5týždňov a vôbec nič nezabralo, bolo to úplne zbytočné...

zlatkoblatko
11. jún 2016

Ono je to hlavne na nadstavenie liekov.Potom treba po príchode domov nájsť dobrého terapeuta a je to nadlho.My tiež ešte bojujeme a nie vždy je nám veselo,ale tak hádam sa z toho dostane.

linkoln
17. jún 2016

dobry den .chcem sa opytat ci na detskej psychiatrii v kremnici su dovolene mobily a ako tam prebieha den.ma tam ist moja dcera a stale sa rozhodujeme

zlatkoblatko
17. jún 2016

@linkoln Režim je tam prísny,tiež som si nevedela predstaviť že moja 13ročná dcéra to tam zvládne-bolo to náročné,ale pomohli jej tam.Mobil nemôže mať ani nič cenné.Volať sme jej mohli dva krát do týždňa v určitú hodinu.Volať môžete doktorke tiež dva krát do týždňa😊 Nevyzerá to tam lichotivo,ale sestričky a lekárky sú milé a ľudské.Keď dcéra zistila,že bez snahy tam nič nemôže tak fakt sa začala snažiť -čo bežne dodržiavanie pravidiel jej robilo problémy doma.Školu tam si veľmi chválila a učiteľku zbožňovala❤ Je to ťažké rozhodnutie,ale ja Kremnicu odporúčam.

macmart
21. sep 2016

@zlatkoblatko
@linkoln dobry den viete mi povedat co vsetko treba pre dieta priniest mi nastupujeme o tyzden pomohol vam pobyt ako dlho tam deti su dakujem

lenkatomo
29. sep 2016

My nastupujeme dnes :((( je mi zle, na zvracanie, neviem sa ukludnit a prestat plakat, drzte nam palce, Tomasko ma 10 rokov, odporucila nas prave pani doktorka Bullova...

katka23422
21. mar 2017

Ja sa chcem opýtať na aké číslo tam mám volať

zuzikh35
13. sep 2017

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať mamičiek, ktoré mali deti v Kremnici, aké majú skúsenosti, keď im prišli deti domov, či to pomohlo. Ja tam mám 14.rocnu dcéru, našla si partiu, kde sa drogovalo, bola mesiac v DC sľúbila že už nikdy nič nespravy až jedného dňa prišla domov bola zvláštna zobrala som ju do nemocnici a zistili jej marihuanu v moči, tak ju odporučili do Kremnice, už je tam dva týždne, ale pani doktorka mi odporúča po ukončení pobytu u nich redukačného centrum, ale nechcem ju tam dať, bojím sa toho, že to bude horšie, je nejaká možnosť, že by jej pobyt v Kremnici stačil na to, aby sa vzdala partie a začala iný život? Prosím vás poraďte mi ak má s tým niekto skúsenosť. Ďakujem

201420
13. sep 2017

mala som tam dceru....deti tam nadopuju liekmi,takze su malatne....uz by som ju tam nedala....bola tam 5 tyz.

macmart
16. sep 2017

@zuzikh35 nam to nepomohlo vobec tiez tam bol 5 tzydnou a bolo to zbytocne tam je to len o nastaveni na lieky bol aj 5 mesiacov v Hrani ale tiez nic teraz nastupil do redukacneho centra dufam ze to uz zaberie

zuzikh35
17. sep 2017

@201420 a zobrali ste ju domov po tých 5týždňoch alebo s tade hneď musela niekam ísť?

201420
17. sep 2017

oni mi ju dali,lebo tam posluchala,v skole mala same 1....doma bola chvilu v pohode a potom sa to opakovalo....teraz ma 15,5r a je na strednej skole ,teraz s nou problemy nemame....dufam,ze nepride druha faza v 16-17r....pevbe verim,ze uz to ma za sebou,ale som viac ostrazita....

patholog
16. okt 2017

Zdravím, chcem sa spýtať . Moja priateľka ide do Kremnice... chcem vedieť či ma pustia na návštevu, keďže niesom rod. príslušník. Ešte by ma zaujímalo či tam je daka minimálna doba na pobyt , či sa s tade dokáže dostať ASAP , keď jej mama podpíše reverz ... Ďakujem pekne.

drahuska1990
15. nov 2017

Dobry den.Chcela by som sa opytat ci na vlastnu ziadost ked pojdem za psychiatrickou ci ma da ihned na liecbu.dakujem