Rakovina pankreasu

theoscotyy
8. dec 2023

Zdravím, v našej rodine bola diagnostikovaný nález na pankreasi, zatiaľ pomocou CT. Doktor nás objednal na MR, kde sa toho ukáže viacej. Bol to pre nás šok, doteraz sa riešil iba nález na hrubom čreve, ktorý mal bezproblémovo vyoperovať a nakoniec sa to takto zvrtlo. Je tu niekto prosím vás, ktorý by mi vedel pomôcť. Ako sa postupuje pri rakovine pankreasu. Poprípade, ak by ste ma vedeli odkázať aj na nejaké zahraničné strediská prípadne štúdie, ktoré sa tomuý venovali. Za čokolovek budem veľmi vďačný 🙂

pribinak
8. dec 2023

Nechcem byt posol zlých správ, ale toto je diagnoza s veľmi zlou prognózou

alenka58
8. dec 2023

mojej známej otec sa na to momentálne lieči a vyzerá že úspešne, aj dobre znáša liečbu, čo sme prekvapení nakoľko je to údajne jedna z najťažších diagnóz

zara0201
8. dec 2023

Aké má klinické štádium?
Aj tak,pankreas je prakticky infaustná prognóza.

namornicka
8. dec 2023

Tu sa hra najmä o čas, nech dotyčnému spravia vyšetrenia čím skôr a navrhnú liečbu.

alenka58
8. dec 2023

@zara0201 neviem ktoré štádium, ale nasadili mu liečbu, nádej nedávali, tak ako píšeš infaustná prognóza, ale jemu liečba zatiaľ zabrala je tomu 2,5 roka

belllinka
8. dec 2023

@alenka58 mozno ma ten vzacnejsi neuroendokrinny tyo nadoru. Pri nom je vyssia sanca na prezivanie 5 rokov.

dzulli1980
8. dec 2023

Problém pri rakovine pankreasu je ten, že sa zvykne diagnostikovať až v poslednom štádiu ... sú výnimky, no je to mizivé percento a od diagnostiky žijú cca 5 rokov ... môj otec na rakovinu pankreasu odišiel, viac písať nebudem ... nechcem Ti pridávať ... je to najagresívnejší typ rakoviny, šanca na prežitie je takmer nulová.
@theoscotyy

zara0201
9. dec 2023

@alenka58 5% pacientov s RP prežíva dlhšie ako rok,závisí od typu nádoru.

13matka17
15. feb 2024

@theoscotyy môžem sa spytat ako sa to diagnostikovalo? Aké boli príznaky?

theoscotyy
autor
21. feb 2024

Príznaky žiadne... robili mi CT hrubégo čreva a doktor si všimol niečo na pankreasi...
@13matka17

mamka34
21. feb 2024

@theoscotyy koľko máte rokov?

lienka.7
21. feb 2024

@theoscotyy ja len drzim palce....

zuwa78
21. feb 2024

@theoscotyy drzim palce, nech to bude len neaka cysta....