Raynaudov syndróm

vevecalomicka
5. apr 2023

Ahojte v poslednej dobe mávam modro - fialové prsty, nedokrvené a chladné. Obvodná doktorka ma poslala na interné vyšetrenie ešte mi budú robiť odbery,5rokov som po operácii chrbtice a ešte som sa s týmto syndrómom nestretla či sa to dá zmierniť alebo niečo. Cez zimu musím nosiť rukavice zvykne mi pomôct teplá káva, čaj na prekrvenie. Ak to tu niekto má budem rada za každú radu. Mám len 23rokov.

h2
5. apr 2023

@vevecalomicka Ahoj, poradiť síce neviem, ale vidím, že nikto nepíše. Tento syndróm som tu v diskusiách videla už niekoľkokrát, tak skús pohľadať, určite sa tu o tom už viackrát písalo. Napríklad pozri v Podobných diskusiách pod týmto príspevkom.

syslik81
5. apr 2023

ja som si kupila krem na prekrvenie balmosa a snowfire dost pomohlo .. bavlnene ponozky a vzdy papuce .. (ja mam na nohach hlavne ) zial moc toho nieje .. u mna horsie ze som mala hned aj alergiu na chlad tak som bola dost vyhadzana plus bolava a mala som omrzliny hned .. nastastie lieky na alergiu vzdy zabrali .. a tento rok som ani nemala len troska

dzescebuly
5. apr 2023

@vevecalomicka skús skupinu Zdravotníci na MK

elmivelmi
5. apr 2023

@vevecalomicka su take rukavice na naterky,vyslusaj.No uvidis vhodne by bolo sa objednat na reumatologiu.Inak skus AIP dietu,protizapalovu.

hedviga2
5. apr 2023

@vevecalomicka ja mam. Brala som ginko. Žiadne zlepšenie. Lieky nie sú. Treba sa chránit zimy, chladu.

cookie29
6. apr 2023

mne to vyriesilo tehotenstvo... ale inac ja mam ruky ladove aj ked je vonku 40°C

elmivelmi
6. apr 2023

@cookie29 a po tehotenstve sa ti to uz nevratilo?Mne zasa raymonda vyvolal stres po porode si myslim,teda skor stres ohladom deti ,bolo to narocne a potom aj raymond;(

cookie29
6. apr 2023

@elmivelmi ja som ho mala pred. A po porode zmizol. A to som mala komplikovany a katastrofalny porod. Ale teda mne po porode zmizlo viacero veci... napriklad herpes som uz nikdy nemala (zaklepem si)

elmivelmi
6. apr 2023

@cookie29 tak super a kolko rokov si ho mala?