Rýchlo sa kaziace zuby pri dojčení

evalin88
7. jún 2018

Dobrý deň. Synček má 9 týždňov, kojim ho keď si vypýta čo je dosť často, nečasujem ho. Keď mal cca týždeň začali sa mi kaziť zuby. Jem jogurty tvaroh syry acidko, kuracie maso, celozrnne cestoviny, ryzu, zeleninu uživam vitaminy Prenatal pre tehotne ženy a zuby sa kazia dalej. Viete mi poradiť neaku potravinu alebo vitaminy.. Mam pocit ze do mlieka ide vsetko co zjem

Dakujem

mirka17
7. jún 2018

@evalin88 zubná kefka?

evalin88
autor
7. jún 2018

@mirka17 hehehe dik

majloo
7. jún 2018

@evalin88 ved ale zuby sa nekazia z tyzdna na tyzden. Ja by som.urcite zasla.na zubnu hygienu, nech mas vsetko ciste, bez kamena, povlakov, nafluoriduju ti zubky a porad sa so zubarom. Ja som mala problemy pri a po dojceni tiez, ale povod nebol v dojceni, ale v hygiene, umyvala.som si zuby, ale v casovom strese sup sup, a to sa odzrkadlilo.

mirka17
7. jún 2018

@evalin88 som rada že si to zobrala s humorom, ale myslím to vážne, moja zubárka by ti povedala, že dobre vyčistené zuby sa nekazia. Strava možno dodá nejaké ziviny, ale kazov ťa nezbavia

evalin88
autor
7. jún 2018

Ja si cistim zuby 3 krat denne minimum +po kazdom jedle preplachujem ustnou vodou. Mam preventivky. Zubara som vymenila pre istotu aby bol blyzsie a nebola som moc spokojna s tym predtym. U noveho som bola, kebyze toto vsetko neabsolvujem tak sem nepisem.

evalin88
autor
7. jún 2018

Aj ked ten fluorid mi nenapadol. Skusim požiadať pri dalsom termine, asi ani doktorku...

domculik
7. jún 2018

@evalin88 ja by som tiez povedala ze to nie je z tyzdna na tyzden a nesuvisi to iba s dojcenim. najlepsie sa poradit priamo so zubarkou.

janaaaaaaaaa
7. jún 2018

Nemyslím si že to súvisí s dojčením, skôr so zníženou imunitou. Dbať na to čo teraz ješ by si mala tak či tak, hlavne žiadne sladkosti... A okrem toho skús elmex gél, mne vždy pomohol.

katrin21
7. jún 2018

@evalin88 no a sme doma.. po kazdom jedle umyvat, preplachovat to nerob !!!hned po jedle su zuby oslabene kyselinami s jedla, hlavne po ovoci a zelenine, ale aj celkovoa ty ked si ich ides umyvat, davat sajrajtiky v podobe ustnych vod/ uplna zbytocnost inak/, tak si viac skodis, ako dobre robis... Zuby uplne staci umyvat 2x denne, to ti povie kazdy zubar , staci menej ale dokladne.... medzizubne kefky pouzzit a raz -2x do roka ustna hygiena a uspech mas zaruceny... ale ono nepokazia sa ti zuby z tyzdna na tyzden.... cele tehotenstvo si telo bralo co potrebovalo, jedz vsetko , aj maso, ( nevidim ho v popise) normalne, mak ma vela vapnika....
kludne si davaj aj vitamin D parkrat.. neuskodi ani dospelemu.... ale ak sa kazia po porode zuby, je to skor dlhodoby deficit, telo si len uprednostnilo mineraly pre babatko a teraz ti to spocitalo....

katulienkax
7. jún 2018

To som inac počula viacerych hovoriť ze neumývať hned po jedle ale čakať cca pol hodinu...

le4
7. jún 2018

Vitamin D zo slnka. Ale pozor na slnko treba chodit medzi cca. 11-16 hod kvoli UV B ziareniu, ktore je na tvorbu vitaminu D potrebne. 10 minut kazdy den. Zacat po minutke, dvoch, koza nema byt zacervenana, treba si davat pozor.

katrin21
8. jún 2018

@katulienkax samozrejme.. ide o tie kyseliny..sklovina je tesne po jedld narusena a brusenim kefkou sa nici...