Silná nádcha a kútik

20. sep 2023

Dobrý deň,
pred cca 6 mesiacmi som prvý krát dostala kútik pri pere(nemokvá, vyzerá ako červený fliačik, jemne svrbí a trošku sa ako keby šúpe). Riešila som to u kožnej, ktorá mi dala zarobenú masť a SB lieh. O necelé 2 mesiace opäť to isté.. Pred 2 mesiacmi mi nasadila masť Fucicort a povedala nech natieram 14 dní minimálne ajkeď na letáčiku som sa dočítala, že sa nemá viac ako 10 dní. No a dnes to vyzerá, že to zase začína, som už zúfalá...Pred asi týžňom som sa dostala z nádchy, ktorá bola silná, mohlo to spôsobiť kútik?? Celý ten čas ( 6 mesiacov) beriem denne 2000IU vit.C, B complex forte a este aj probiotiká.. Moja otázka znie, môžem použiť opäť Fucicort ?? Čo iné ešte brať/nebrať na imunitu?? Za každú radu vopred ďakujem.

120898ka
20. sep 2023

pripnem sa to by aj mna zaujimalo opakovane sa ki to vracia aj teraz to mam

misicka36
20. sep 2023

Ahoj. My sme mali tiež ten problém a na už vytvorený kútik pomohol propolis.
Na to, aby som ho nemávala často som začala využívať komplexné vitamíny. A klop, klop... Kútiky sa už nerobia. A dúfam ze dlho nebudú 🤣

autor
20. sep 2023

@misicka36 no ja vitaminy beriem dlho uz.. ale ..nejak sa toho neviem zbavit..

lenka098123
20. sep 2023

Ja som to mala nedávno tiež, držalo sa ma to takmer mesiac a mala som okrem kútikom osupanu aj kožu nad perou, bolo to strašne. Brala som B komplex forte a zinok, mastili mastičkou Lips z lekárne, občas aj tea tree olejom zriedenym s vodou a teraz mám už viac ako týždeň pokoj.

misicka36
20. sep 2023

Ja odporúčam bioaktiv. Skúšali ste?
Resp. Skúste aspoň propolis, a rýchlejšie zmiznú kútiky 😊

autor
20. sep 2023

@misicka36 neskusala.. no bola by som najradsej keby som prisla na pricinu ..

misicka36
20. sep 2023

To chápem... Ja viem povedať iba zo svojej skúsenosti, kde po každom zápale som hneď mala kútiky... Bolo mi raz povedané, že keď mám zápal - som chorá, tak je znížená imunita a preto sa robia kútiky.... Ze mam posilniť imunitu a malo by to pomôcť. Tak som skúsila brat bioaktiv a pomohlo to. Čiže u mňa to bola imunita....